Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Eδω ειμαι και εγω.Τιποτα το ιδιαιτερο με οσα εχω δει εδω μεσα αλλα μου αρεσει!!:dance3:

Αρχικα πως ηταν εσωτερικα:

http://img829.imageshack.us/img829/4919/img220w.jpg

Μπροστινη αποψη:

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

Και εσωτερικα αφου καθησα να ασχοληθω λιγο περισσοτερο κανοντας οτι καλυτερο μπορουσα:

http://img713.imageshack.us/img713/8508/img230fn.jpg

Έγινε επεξεργασία από ssns
Link to comment
Share on other sites

Eδω ειμαι και εγω.Τιποτα το ιδιαιτερο με οσα εχω δει εδω μεσα αλλα μου αρεσει!!:dance3:

Αρχικα πως ηταν εσωτερικα:

http://img829.imageshack.us/img829/4919/img220w.jpg

Μπροστινη αποψη:

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

Και εσωτερικα αφου καθησα να ασχοληθω λιγο περισσοτερο κανοντας οτι καλυτερο μπορουσα:

http://img713.imageshack.us/img713/8508/img230fn.jpg

Μπορείς πολύ καλύτερα... :D

Link to comment
Share on other sites

Δείξε φώτο και από την άλλη πλευρά λ θα σου πω 2-3 ακόμα.

Περνά τα sata από πίσω και κάτω από κάθε δίσκο. Επίσης μάζεψε ότι καλώδιο μπορείς να μη φαίνεται μπροστά.

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας απο το post του Γιώργου ([MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION]) ας βάλω το κουτάκι σε τι κατάστηση είναι τώρα αλλά όχι βέβαια τελειωμένη. Να δώσετε και καμια ιδέα περαιτέρω.

Δυστυχώς ούτε το σωστό εξοπλισμό έχω για σωστή φωτογράφιση αλλά ούτε και τον χώρο.

Επίσης δεν έχει τελειώσει το όλο project τελείως. Στο τέλος του post αναφέρω και τι αλλαγές-προσθήκες θα γίνουν.

Γιαυτό παρακαλώ πολύ την ανοχή σας. :D

DSC04311.jpg

DSC04312.jpg

DSC04310.jpg

DSC04305.jpg

DSC04304.jpg

DSC04314.jpg

DSC04320.jpg

DSC04327.jpg

DSC04328.jpg

DSC04326.jpg

DSC04325.jpg

DSC04324.jpg

DSC04329.jpg

Ακόμα να γίνουν

1) Sleeve στο καλώδιο τροφοδοσίας του DVD & των δίσκων (προσωρινά είναι με θερμοσυστελώμενο σκέτο)

2) Υπάρχει ένα στρόγγυλο logo που είχαμε φτιάξει και σκέφτομαι να το κολλήσω μπροστά πάνω απο το fumantsu.

3) Θα μπεί και λευκή led ταινία στο κάτω τμήμα

Περαιτέρω ιδέες ευπρόσδεκτες πάντα.

Ευχαριστώ πολύ τον Γιώργο ([MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION]) για όλη την δουλειά του. Θεωρώ οτι η αναμονή μου δικαιώθηκε και οτι άξιζε με το παραπάνω.

EDIT:

1) Επίσης ενημερωτικά επειδή έχω ένα θέμα με το φωτισμό και ήθελα σβηστό είτε αναμένο όλες οι ταινίες led έχουν πέσει πάνω στο fan controller και αυξομειώνω ένταση μέχρι και που σβήνουν τελείως.

2) Θα δείτε οτι βάφτηκαν με ηλεκτροστατική βάφτηκαν και τα ροδάκια αλλά λόγο τριβής μέσα έξω στο γραφείο τα χάλασα και έσπασε το χρώμα... :(

3) Αυτή η σκόνη, ότι το ξεσκόνισα για να βγάλω φωτογραφίες και μαζεύτηκε ελάχιστη απλά για να φανεί δηλαδή FFS. Γενικά πάντως δεν μαζεύει μέσα. Η lian li φιλτράτη την περισσότερη απο τις τρύπες του case συν τα φίλτρα που έχω στους fans του intake.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας απο το post του Γιώργου ([MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION]) ας βάλω το κουτάκι σε τι κατάστηση είναι τώρα αλλά όχι βέβαια τελειωμένη. Να δώσετε και καμια ιδέα περαιτέρω.

Δυστυχώς ούτε το σωστό εξοπλισμό έχω για σωστή φωτογράφιση αλλά ούτε και τον χώρο.

Επίσης δεν έχει τελειώσει το όλο project τελείως. Στο τέλος του post αναφέρω και τι αλλαγές-προσθήκες θα γίνουν.

Γιαυτό παρακαλώ πολύ την ανοχή σας. :D

DSC04325.jpg

Περαιτέρω ιδέες ευπρόσδεκτες πάντα.

Tα μπλε-μαυρα sleeve ειναι η τροφοδοσια για την μητρικη η κανω λαθος?Αν ναι δεν γινεται να τα περασεις καπως αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10170]swatoner[/MENTION] υστερα απο προτοπη του φιλου εκατσα να ασχοληθω λιγο περισσοτερο και νομιζω πως το αποτελεσμα ειναι καλυτερο απο οτι ηταν πριν.

Πριν:

img230fn.jpg

Μετα:

img246e.jpg

Το μονο προβλημα ειναι εκεινο το καλωδιο που φευγει απο το τροφοδοτικο και περναει πανω απο την μητρικη

Έγινε επεξεργασία από ssns
Link to comment
Share on other sites

Περαιτέρω ιδέες ευπρόσδεκτες πάντα.

Παρα πολυ ωραιο συνολο.

Δεν εχω προτασεις, μου φαινεται αψογο.

Το μερος που ειναι εμφανες απο το παραθυρο ειναι πεντακαθαρο.

Λατρευω την συγκεκριμενη διχρωμια στα sleeves, μονος τα εφτιαξες;

GJ :T:

(μοναχα, rtfm της mobo, φοβαμαι οι μνημες δεν ειναι σωστα τοποθετημενες)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=27068]ssns[/MENTION]

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

1) 4pin αγόρασε αργότερα ένα 4πιν extension sleeved μαύρο για να περάσεις απο πίσω κάτω. πίσω πάνω, πίσω απο μητρική και να περάσει το καλώδιο απο πάνω προς τα κάτω κάθετα και να κουμπώσει στην μητρική...

2) Ομοίως φτιάξε το sata του DVD να περάσει απο κάτω και όχι απο το πλάϊ για να φαίνεται ομοιόμορφο με των δίσκων. Επίσης αν θέλεις και σε παίρνει μπορείς να βάλεις ανάποδα τους δίσκους ώστε η τροφοδοσία και τα sata να κουμπώνονται μπροστά και να μη φαίνονται καθόλου...

3) Βρές μαύρα sata καλώδια απο καμια μητρική-φίλο κλπ είτε ebay.

4) τα καλώδια του τροφοδοτικού κοίτα να περάσεις πρώτα όσα δεν είναι sleeved και απο πάνω το 24pin ώστε να μη πολυ φαίνονται.

5) Τα καλώδια του front panel του case πάρε μαύρα tie wrap και φτιάξτα λίγο. Επίσης σε παίρνει να τα περάσεις πίσω απο την μητρική και να φαίνονται ελάχιστα. Τέντωσέτα λίγο ώστε ότι είναι extra να κρυφτεί απο την πίσω μεριά του κουτιού και να μη φαίνεται.

Σχετικά με το κάτω δεξιά μαύρο μπλε presleeved είναι το 8pin της μητρικής. Είναι το καλύτερο δυνατό σημείο να περάσει αν σκεφτείς οτι έγινε κόψιμο στο κουτί για να περάσει εκεί αφού δεν έχει τίποτα τρύπες το συγκεκριμένο case. Απλά φαίνεται λίγο άσχημα γιατί δεν μπορώ να μικρίνω την καμπύλη του sleeved καλωδίου.

[MENTION=11813]javaneze:[/MENTION]

Τα sleeved είναι extensions όλα αγορασμένα έτοιμα. Πολύ μικρότερο κόστος συν οτι δε χαλάω τα καλώδια του τροφοδοτικού.

Οι μνήμες το ξέρω οτι δεν είναι σωστά. Ευελπιστώ να αγοραστεί λίγο αργότερα ένα κιτάκι ακόμα μαύρο για να παίξω λίγο με τους χρωματισμούς μαύρη-μπλέ-μαύρη-μπλέ. Και τα έβαλα σε εκείνα τα slots γιατί φαίνονται πιο ωραία. Και δεν είδα διαφορές στο πως δουλεύουν και ας λέει το manual ότι θέλει.

Βέβαια θα το κοιτάξω για το επόμενο update να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.