Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αδειασε ο χωρος επιτελους

Ερώτηση: Το πάτωμα είναι laminate ή ξύλο;

Τοποθετηση της Corsair H80 πισω, εστω και με ενα fan, "κοβει" τη δυνατοτητα να τοποθετηθουν 2 fans στην οροφη, μιας και ο πισω απο τους 2 "βρισκει". Με καποια hydro με λεπτοτερο ψυγειο δεν υπαρχει τετοιο θεμα.

Δεν αφήνει καθόλου χώρο, ή είναι πολύ μικρός; Θα μπορούσε δηλαδή να μπει κάποιος χαμηλού profile;

Μπράβο πάντως, καλοδούλευτο :)

Link to comment
Share on other sites

AnimaTronic , ωραίο κτηνάκι έφτιαξες :pleasantry:

σκέφτεσαι να βάλεις στο εσωτερικό καθόλου άσπρο για να ταιριάξει με την άσπρη γραμμή της πρόσοψης?:whistle2:

Εν καιρω κατι θα κανουμε :p

Link to comment
Share on other sites

βρε αθεόφοβε που το έχεις το κουτί; Σε παραλία και πίνεις κοκτέιλ; :p

Δε το προσέχεις καθόλου όμως. Εχω δώσει άλλο ένα και έχω στήσει ένα ακόμα, αλλά τέτοιο πράμα δεν έχουν μέσα (~2 μήνες χρήση). Πάρε γυναίκα να ρίχνει ένα ξεσκόνισμα στο δωμάτιο ρεεεε:tongue:

ps καλορίζικη η κάρτα :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πριν είχατε πιάσει τη κουβέντα με τα stryker.

Πριν μερικές μέρες χτύπησε η πόρτα μου και είδα μπροστά μου μία κούτα και κάτω απο αυτή δύο ποδαράκια. Λέω δείγμα για review θα είναι. Ελα όμως που δεν...:shutup:

Πίσω απο την κούτα του Stryker ήταν ένα συγγενικό πρόσωπο και μάλιστα φουριόζο για μόντες.

Οπότε μπήκε μία αρχή και θα δείτε σιγά σιγά την εξέλιξη.

Το πρώτο πράγμα που ζήτησε ήταν καλύπτρες. Οπότε πιάσαμε στο χέρι χαρτί, μολύβια, μέτρα και κορδέλες και αρχίσαμε να του παίρνουμε τα μέτρα (του κουτιού).

Μετά ήθελε και σχεδιάκια και γραμματάκια και σκ@#%$#κια. Τεσπα του έχω αδυναμία, άρα λέω κάνε το καλό.

Κοπήκανε τα πλέξι κολλήθηκαν μεταξύ τους τα κομμάτια και μπήκαν μέσα στο κουτί πρόχειρα, για να γίνει η πρώτη δοκιμή.

Μπλε και μαύρο πλέξι λοιπόν.

sOQdT.jpg

NkiHp.jpg

byep4.jpg

Θα πάνε για ματάρισμα αύριο και η συνέχεια ελπίζω μέσα στις επόμενες ημέρες. Καθώς όρεξη υπάρχει μπόλικη, αλλά χρόνος πλέον τσουκ!

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο!

Ερωτησεις:

Το "music is ..." ειναι sticker ή κατι αλλο;

Ποσο δυσκολο θα ηταν να "τρυπηθει" το στοιχακι πανω στο μαυρο plexi και επειτα για να φαινεται, leds μεσα στην καλυπτρα να το φωτιζουν;

Τελος, γιατι οχι ενα ενιαιο λυγισμενο πλεξι για την καλυπτρα αλλα δυο κομματια; Αισθητικη; πρακτικοτητα; κοστος; ευκολια;

GJ! :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11813]javaneze:[/MENTION]

Είναι μπλε και μαύρο πλέξι. Δεν είναι στίκερ :)

Κόπηκαν τα μπλε, κόπηκαν τα μαύρα, πήρα χλωροφόρμιο και άρχισε η δουλειά

jcRZ5.jpg

και πάνω σε αυτό τα μπλε :)

Για το φωτισμό πίσω με πρόλαβες μάλλον :)

Για το ενιαίο είναι θέμα γούστου και ευκολίας.

Στο Stryker η καλύπτρα φτάνει μέχρι και μέσα απο το δεξιό κολωνάκι που βλέπεις (λευκή λωρίδα αριστερά καλύπτρας με τους ανεμιστήρες). Αρα μία ενιαία καλύπτρα θα είχε θέμα στο βάλε βγάλε.

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικο!

Δεν βλεπω την ωρα να δω το τελικο αποτελεσμα με τον φωτισμο, το σκεφτομαι καιρο για το 650D, γιατι σχεδον σε ολα τα builds ή λιγοτερα φωτισμενη περιοχη του κουτιου ειναι αυτη κατω απο την καρτα γραφικων εως το psu.

Aν θελεις σε επομενο ποστ σου, εξηγησε με περισσοτερες λεπτοριες το "κοπηκαν" οσον αφορα το πλεξι.

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν έχω τέτοια ακρίβεια με το χέρι, αλλά και να είχα δεν είμαι τόσο μαζόχα :D

Έγιναν τα σχέδια, πήγε σε λέιζερ και πήρα τα κομμάτια. Το μόνο που χρειάστηκα ήταν χλωροφόρμιο, σύριγγα και υπομονή για να ολοκληρώσω το πάζλ

PcurN.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν έχω τέτοια ακρίβεια με το χέρι, αλλά και να είχα δεν είμαι τόσο μαζόχα :D

Έγιναν τα σχέδια, πήγε σε λέιζερ και πήρα τα κομμάτια. Το μόνο που χρειάστηκα ήταν χλωροφόρμιο, σύριγγα και υπομονή για να ολοκληρώσω το πάζλ

PcurN.png

έχεις καμιά φώτο από τα γράμματα κομμένα πριν τα κολλήσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη όχι με έπιασες απροετοίμαστη. Βασικά έλεγα να μην ανέβαζα καν φωτογραφίες απλά μου άρεσε αυτή του κουτιού και είπα να ποστάρω. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.