Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Athens2004

Ωραιος . Ρίξε και ενα block στην vga τώρα .

λες ε?...βασικα σε idle δεν εχω δει και φοβερη διαφορα αλλα σε load δεν ξεπερναει τους 55 μου κανε μεγαλη εντυπωση...στα 3.45 ο Q και vcore 1.425

Link to comment
Share on other sites

Ριξε λέμε ,. Ειναι αμαρτια να εχεις νερό , να εχεις και 8800ultra και να ειναι με αέρα. Εκανες τα δύσκολα ,Ρίξε και ενα μπλοκάκι ακομη και τελος . Μετα κάτσε παιξε στην υσηχία. :D

Link to comment
Share on other sites

Η μέχρι τώρα πρόοδος. Είχαμε μερικά τεχνικά προβλήματα με το στοκάρισμα και τα πλαινά βγήκαν κώλος οπότε πάλι απο την αρχή. Τουλάχιστον κοψήματα και μέσα+ πλαστικά βγήκαν GG! Για πρώτο mod καλά είναι. :)

dsc00077oe8.th.jpg dsc00078ps1.th.jpg dsc00079xx2.th.jpg

dsc00080bx5.th.jpg dsc00081hs1.th.jpg

Έχει τρελή δουλειά ακόμα όμως.:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Ριξε λέμε ,. Ειναι αμαρτια να εχεις νερό , να εχεις και 8800ultra και να ειναι με αέρα. Εκανες τα δύσκολα ,Ρίξε και ενα μπλοκάκι ακομη και τελος . Μετα κάτσε παιξε στην υσηχία. :D

To θεμα ειναι οτι το block εχει 100Ε και η 8800 ειναι ησυχη καρτα γενικα, και σε 3 μηνες θα βγουν νεες καρτες που ισως θα θελουν νεα block οποτε δεν ξερω κατα ποσο αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 14:51]

@NoDSL ωραία δουλειά κάνεις φίλε :)

Με βάζεις σε σκέψη, να το σφάξω το Chieftecάκι ή να το αφήσω ήσυχο;

Σ'ευχαριστώ φίλε μου. Αν μου κάτσουν και τα Plexi σωστά και όπως θέλω θα έρθει και θα δέσει και το κουτί λουκούμι. Απλά θέλει δουλίτσα.

Μέσα θα μπούν 2 psu και κανα 2-4 λάμπες. Το HDD rack θα είναι απο Plexi.

Όσο για το chieftecάκι δώστου να καταλάβει. Μη το λυπάσαι. Έχει χώρο να εξαντλήσεις τη φαντασία σου. Απλά αυτό που θές να κάνεις να το έχεις καλά στο μυαλό σου. Και μολυβάκι με σχεδιάκι ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 14:46]

To θεμα ειναι οτι το block εχει 100Ε και η 8800 ειναι ησυχη καρτα γενικα, και σε 3 μηνες θα βγουν νεες καρτες που ισως θα θελουν νεα block οποτε δεν ξερω κατα ποσο αξιζει.

Ναι σίγουρα . Για καποιον που εχει σκοπο να την κρατήσει κανα χρόνο +++ . Πιστευω πως αξιζει . Αλλο νερο αλλο αέρας οσο υσηχο και να ειναι το στοκ + οτι κανεις και υψηλότερο overclock . Αν και προσωπικά αν ηταν να αγοράσω 8800 θα επερνα την gtx και η διαφορα με την ultra θα πηγαινε στο block.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 16:02]

Ναι σίγουρα . Για καποιον που εχει σκοπο να την κρατήσει κανα χρόνο +++ . Πιστευω πως αξιζει . Αλλο νερο αλλο αέρας οσο υσηχο και να ειναι το στοκ + οτι κανεις και υψηλότερο overclock . Αν και προσωπικά αν ηταν να αγοράσω 8800 θα επερνα την gtx και η διαφορα με την ultra θα πηγαινε στο block.

Μπα...αν ειναι να δωσεις τοσα λεφτα (δηλ. τα εχεις) και θελεις τις απολυτες επιδοσεις παιρνεις Ultra και την κλοκαρεις και λιγο όχι να την ζορισεις και η GTX δεν την φτανει με τιποτα όσο νερό και να της βάλεις... και για να πεις οτι σε ενοχλει το fan της 8800 θα πρεπει να μην εχεις κανενα αλλο fan στο κουτι..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter [Σήμερα, στις 15:56]

NoDsl, εκεί που έκανες εγκοπές θα μπεί plexi ή σκέστεσαι να βάλεις κανένα ψυγειάκι?

Παλιά υπήρχε ψυγείο αλλα πλέον με 9 δίσκους μέσα θα μείνουν μόνο οι 12άρηδες και θα μπεί hdd rack απο plexi. Ακόμα το έχω το 2πλο απο ford transit ;)

post-124-1416073169,8547_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@gbak : Αντε με καλο η υδροψυξη dude...τωρα δως του να καταλαβει του quad σου....;)

@ Athens2004 : Ξεχνάς οτι χάνεις και την εγγυήση της κάρτας αν βάλεις νερο... πολυ βασικό, ειδικα για την μεταπώληση.... και εγω θέλω να βάλω block στην 2900 αλλα δεν το βλέπω...στην επόμενη και ΑΝ..... Τωρα η ultra ειναι αλλη φάση γιατι οπως ειπε και ο gbak ειναι πολυ ησυχη... απλα οι temps ειναι το problem αλλα μπρος τα κάλη τι ειναι ο πόνος που λέμε... :D

@ NoDsl : Καλα φιλε μου πολυ ωραια δουλεια... keep walking... μακαρι να ειχα την άπλα σου που βλέπω οτι έχεις... :p

@ Dem : Ρε συ dem εδω σε λιγο καιρό βγαινουν νεες κάρτες... τωρα να πάρει GTX, ultra??... οποιος πηρε-πηρε καινουρια... 2nd hand θα καραλένε πια...(απο θέμα χρημάτων)

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο ρε παιδες χάνεις την εγγύηση αν βάλεις νερό ? Εχω βάλει νερό σε πάνω απο 5-6 κάρτες . Τα τελευταια 2 χρόνια και ποτε δεν χάθηκε εγγύηση . Anywa1 , .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Για ποιο λόγο ρε παιδες χάνεις την εγγύηση αν βάλεις νερό ? Εχω βάλει νερό σε πάνω απο 5-6 κάρτες . Τα τελευταια 2 χρόνια και ποτε δεν χάθηκε εγγύηση . Anywa1 , .

συμφωνω ..δεν παιζει να χασεις εγγυηση αν βγαλεις προσεκτικα και ξαναβαλεις την ψυκτρα...δεν προκειται να παρει γραμμη κανενας...εδω τοσα και τοσα κανουμε σε αυτο θα κολησουμε..το θεμα ειναι οτι οντως ειναι αθορυβη...εαν ειχα ακομη την 2900 δεν το συζηταω θα ειχα βαλει block..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

να μαι και γω με νερο..

2002795995005129402_rs.jpg

Αν μπορεις μου λες τι υλικα εχεις αγορασει για την υδροψηξη???καθοτι νεος ενδιαφερομαι σοβαρα και εγω να βαλω σε λιγο καιρο....thanx!!!! ( ι δικη σου μου αρεσε τρομερα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Χθες, στις 11:16]

Κοιταξες το thread ε? Και εβγαλες αυτο το συμπερασμα LOL

αστο ρε μεγαλε!!!! τραβα αλλου να την πεις!!! το thread το διαβαζω απο την αρχη παντος :cool: και μαθε οτι γενικα υπαρχουν στο νετ τετοιες φωτος!!!! δεν εχω ρε μ@μωτο καμια ευκαιρη να σου δειξω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.