Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Λίγο cable management (ο Θεός να το κάνει) , λίγη φασίνα (μη μας πούνε και βρομιάρηδες) και ιδού το θαύμα !!!!!!! :tw:

Σιγά το custom θα μου πείτε , αλλά για τον καθένα μας η προσωπική εργασία είναι πολύτιμη .......

3263356116_a43a8634e5_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

lol? ωραιο ρε φιλε αλλα δν καταλαβενω αν αυτο που κρεμεται ειναι δισκος η κατι αλλο, και αν ειναι δισκος γιατι κρεμεται?

Αυτός ο καημένος που κρέμεται είναι ο velociraptor-ακος μου !

Ξήλωσα ένα βρακί , έβγαλα τα λάστιχα και τον κρέμασα !

Γι'αυτό , αν τον θέλετε σιωπηλό και cool ............... απλά κρεμάστε τον ........ :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Kαι γ@μώ τις μόντες.Όντως έχεις δει διαφορά στον ήχο;Δεν νομίζω όμως να πειράζει που τον έχεις κρεμασμένο, δηλαδή δεν έχει κίνδυνο να χαλάσει ή τίποτα τέτοιο;Όποιος ξέρει ας απαντήσει....Nice mod...:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Kαι γ@μώ τις μόντες.Όντως έχεις δει διαφορά στον ήχο;Δεν νομίζω όμως να πειράζει που τον έχεις κρεμασμένο, δηλαδή δεν έχει κίνδυνο να χαλάσει ή τίποτα τέτοιο;Όποιος ξέρει ας απαντήσει....Nice mod...:happy2:

Σε ότι έχει να κάνει με συντονισμό από το κουτί , ναι , είναι πιο ήσυχος ! Από μόνος του δεν είναι θορυβώδης , τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά ! Οι απόψεις διίστανται .

Κάπου διάβασα στο ίντερνετ ότι οι μικροταλαντώσεις στους σκληρούς δίσκους επηρεάζουν την λειτουργία τους , ακόμα και όταν φωνάζεις δίπλα τους ! Έτσι όπως είναι αναρτημένος , σίγουρα ταλαντώνεται πιο συχνά και πιο έντονα ! Αλλά είναι enterprise class ...... ας βγάλει τα λεφτά του ....... ;)

Link to comment
Share on other sites

αμα πεσει καμια μερα το κουτι ομως η κοπει το σκοινι απ'το βρακακι.....ο σκληρος...παιζει και να..:rip:

Αν κοπεί το λαστιχάκι ........ την κάτσαμε την βάρκα !!! Αλλα το βρακάκι δεν ήταν κινέζικο , οπότε έχω ελπίδες ... :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ θόρυβο κάνουν τα 4 cooler που έχεις βάλει μπροστά και πίσω παρα ο velociraptor:jump::suicide::suicide::suicide:

Ναι , έχεις δίκιο ! Αλλά έμενα δεν με ενοχλεί τόσο πολύ γιατί είναι συνεχής και σταθερός και όχι διακριτός και το γέρικο αυτάκι μου δεν τον αντιλαμβάνεται :whistling

Link to comment
Share on other sites

Ναι , έχεις δίκιο ! Αλλά έμενα δεν με ενοχλεί τόσο πολύ γιατί είναι συνεχής και σταθερός και όχι διακριτός και το γέρικο αυτάκι μου δεν τον αντιλαμβάνεται :whistling

δεν καταλαβένω:crazy_pilot::zzz:

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβένω:crazy_pilot::zzz:

Είναι καθαρά θέμα προσωπικό και μάλλον δεν το εξήγησα σωστά ! Θέλω να πω ότι ο ήχος από τους ανεμιστήρες είναι συνεχόμενος σε ένταση και δεν αλλάζει η χροιά του . Γι'αυτό και δεν είναι τόσο αντιληπτός όσο για παράδειγμα ο συντονισμός του αλουμινένιου πλαισίου από έναν σκληρό δίσκο που παράγει δονήσεις και αντηχεί σε όλο το πλαίσιο .

Για παράδειγμα , μετά από αρκετή ώρα ξάπλα στην παραλία ο εγκέφαλος σου ασυναίσθητα "σβήνει" τον παφλασμό της θάλασσας , ενώ αν ξαφνικά πέσει μια πέτρα μέσα στο νερό θα γίνει από σένα άμεσα αντιληπτό .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν και δεν ειναι τελειωμενο ακομα ειπα να ανεβασω μερικες φωτογραφιες για να ακουσω τις γνωμες των πιο ειδικων...

0262pu7.jpg

w2560.png

0263ky0.jpg

w2560.png

0264rz0.jpg

0265vo7.jpg

w2560.png

0268sd7.jpg

w2560.png

0021kc7.jpg

Έγινε επεξεργασία από nalamanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινοταν αλλιως δυστυχως μιας και το ψυγειο του κουτιου ειναι στην μπροστινη πορτα και για να μην εχω κανενα τσαλακωμα η τιποτα αλλο δυσαρεστο αναγκαστηκα να το κανω ετσι...

Link to comment
Share on other sites

@nalamanos:Ωραίο το κουτί σου Νίκο.Όντως η διαδρομή για το νερό είναι μεγάλη αλλά και πάλι μια χαρά είσαι.Καλά από design σχίζεις.Το καλυτερο είναι με την πόρτα όλο από πλέξυ και ειδικά το βράδυ που φαίνονται και οι UV σωλήνες.Κeep working on it!:look:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.