Jump to content



Ρε δεν γινονται αυτα.....


Gr_God

Recommended Posts

Ως γνωστο στους περισσοτερους ειχα ενα prommie το οποιο το πουλησα. Εψυχε εναν 2.8c σε μια p4c800 και δουλευε στα 3.8 για καθε μερα αν και δουλευε σταθερα και στα 4.2, για να μη το ζοριζω και μου σκασει καμια μητρικη στα χερια. Βγηκε το prommie, stock cooler πανω και ολα ωραια και ολα ανθηρα....εως σημερα που εκατσα να δω πως παει. Παιδευομαι 6 ωρες και ακομα ανεβαζω. Ταση στοκ και Prime 30 λεπτα για δοκιμη και τα λοιπα....τι να του πω τωρα μου λετε? Να τα παρω και να βριζω? Να ευχαριστω τον θεο που ειμαι κολ@@@ρδος? Τι?

post-195-1416070847,6289_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 20:35]

Αμα δεις 3800 σταθερα τοτε ναι....να ευχαριστας που εισαι φαρδος αλλα με 3570 δεν μπορω να πω οτι ειναι καλο νουμερο....

Με stock volt και cooler? Μπα καλα ειμαι.....κατσε να τελειωσει ενα download και θα παω για παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 22:09]

απο θερμοκρασιες πως πας στα 3,5 με 1,5 ???

ποσο εφτασε με def ταση ???

Ειναι με stock ταση (1.525v) και συνεχιζουμε....31 idle και 46 f load εκει αλλα μαλλον δεν παει κατι καλα με την asus...28 εχω case. Mαλλον κυριολεκτικα εγινε παγωτο απο το prommie και περιμενει κανενα φαινομενο του θερμοκηπιου να λιωσουν οι παγοι...

Link to comment
Share on other sites

Nα τα μας...το ενα απο τα 2 prime εβγαλε error στο 15λεπτο...το αλλο ακαθεκτο ομως. Στα 265 κολλαει μετα απο λιγο f load...και οι θερμοκρασιες τσιμπησαν, καπου 55-60c f load....οποτε ασφαλες οριο με ολα stock τα 255....αν ριξω τωρα 1.75ν θα φταιω σε τιποτα?

post-195-1416070850,059_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:devil: χωσε :devil: απλως για να δεις μεχρι ποσο θα παει και μετα κατεβα...

πιστευω καπου στα 3.9 θα βρασει με 1,75-1,80 ακομα και idle αλλα τουλαχιστο θα δεις μεχρι που θα παει...με στοκ ψυκτρα

Παντως ο κομματος φαινεται καλος...:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 00:20]

:devil: χωσε :devil: απλως για να δεις μεχρι ποσο θα παει και μετα κατεβα...

πιστευω καπου στα 3.9 θα βρασει με 1,75-1,80 ακομα και idle αλλα τουλαχιστο θα δεις μεχρι που θα παει...με στοκ ψυκτρα

Παντως ο κομματος φαινεται καλος...:innocent:

Μπα δεν λεει...δοκιμασα και αρπαξανε οι θερμοκρασιες αμεσως...stock cooler off για την δουλεια. Idle αστο ηδη μπηκα 270fsb μεσα στα win, τι να το κανεις ομως αφου και ie να ανοιξεις κολλαει?

Θα τον εκπαιδευσω καλα. :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke:

....αν δεν τον πουλησω μαζι με την μητρικη μερες που'ναι να παω στο αλλο side που το πεθυμησα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.