Jump to content



Recommended Posts

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skout.android&hl=el

Προσέξτε αυτήν την εφαρμογή άμα την βάλετε με ένα λάθος κλικ στέλνει σε όλες σας τις επαφές μνμ για να μπουν στην εφαρμογή και μετά σας πρήζουν όλοι τι είναι αυτό που τους έστειλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Sms στέλνει( λογικά άμα έστελνε sms δεν θα φαινόταν στα εξερχόμενα μου?) αλλά δεν ξέρω άμα είναι με χρέωση μου πείρα την cosmote και μου είπε πως δεν μπορεί να το δει μόνο στον λογαριασμό θα το δείτε λέει

Link to comment
Share on other sites

Sms στέλνει( λογικά άμα έστελνε sms δεν θα φαινόταν στα εξερχόμενα μου?) αλλά δεν ξέρω άμα είναι με χρέωση μου πείρα την cosmote και μου είπε πως δεν μπορεί να το δει μόνο στον λογαριασμό θα το δείτε λέει

Εάν έχει δικαίωμα να στείλει SMS (κοίτα το στα δικαιώματα που ζητάει) τότε δεν είναι απαραίτητο να φαίνεται στα εξερχόμενα της προεπιλεγμένης εφαρμογής...

Link to comment
Share on other sites

το Lux Auto brightness το έχει δοκιμάσει κανείς? αξίζει?

επίσης να αγοράσω τον Boat Mini ή τον κανονικό?

Kαι τα 2 apps που περιγραφεις ειναι της πλακας.

θα δωσεις 3€ για να ρυθμιζεις...... το brightness???

Τον Boat ποτε δεν τον συπμπαθησα, 1000 φορες naked + opera.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτόμουν μήπως βγάζει καλύτερη αυτονομία με το Lux το κινητό.

για τον boat λόγω float tab το είπα :tongue:

Οπως λενε και οι Αμερικανοι.... whatever floats your boat :jump:

Eγω τον εχω μονιμα αρκετα χαμηλα τον φωτισμο και το ανεβαζω χειροκινητα στη δυσκολη.

Αν ηθελα, θα εβαζα και ενα widget σε καποια διπλανη οθονη και θα τελειωνε η ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχε αναφερθεί κάτι για κόψιμο Internet από συγκεκριμένες εφαρμογές ή κάτι αντίστοιχο. Επαναφέρω την ερώτηση γιατί κυρίως το Facebook messenger μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Το έχω στο κινητό και το τάμπλετ. Όταν μου έρχεται κάτι στο ένα έρχεται και στο άλλο. Ακόμη κι αν απαντήσω από κάποιο από τα δύο συνεχίζει να έρχεται στο άλλο, εν αντιθέσει με τον υπολογιστή παράδειγμα που το παίρνει χαμπάρι και το κάνει mute ας πούμε για λίγο.

Λύση πρώτη, να κλείνω το Internet. Zong γιατί όταν το ξανά ανοίγω την άλλη μέρα ας πούμε, μου έρχονται όλα τα μηνύματα που πήρα μέχρι εκείνη την στιγμή ακόμη κι αν τα έχω απαντήσει.

Λύση δεύτερη, να κάνω logout από μια συσκευή. Zong πάλι. Αν το βρείτε από που γίνεται, πείτε μου κι εμένα γιατί τυφλώθηκα και δεν το βλέπω!

Λύση τρίτη, να χρησιμοποιώ το Android firewall. Zong again, δεν λειτουργεί ότι και να κάνω. Παραδόξως, εμφανίζει το waiting to connect στα chats, αλλά συνεχίζει να τα παίρνει τα μηνύματα κανονικά!

Λύση τέταρτη, να μην χρησιμοποιώ το Facebook messenger :p

SGSIII με Omega Rom, μπας κι έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχε αναφερθεί κάτι για κόψιμο Internet από συγκεκριμένες εφαρμογές ή κάτι αντίστοιχο. Επαναφέρω την ερώτηση γιατί κυρίως το Facebook messenger μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Το έχω στο κινητό και το τάμπλετ. Όταν μου έρχεται κάτι στο ένα έρχεται και στο άλλο. Ακόμη κι αν απαντήσω από κάποιο από τα δύο συνεχίζει να έρχεται στο άλλο, εν αντιθέσει με τον υπολογιστή παράδειγμα που το παίρνει χαμπάρι και το κάνει mute ας πούμε για λίγο.

Λύση πρώτη, να κλείνω το Internet. Zong γιατί όταν το ξανά ανοίγω την άλλη μέρα ας πούμε, μου έρχονται όλα τα μηνύματα που πήρα μέχρι εκείνη την στιγμή ακόμη κι αν τα έχω απαντήσει.

Λύση δεύτερη, να κάνω logout από μια συσκευή. Zong πάλι. Αν το βρείτε από που γίνεται, πείτε μου κι εμένα γιατί τυφλώθηκα και δεν το βλέπω!

Λύση τρίτη, να χρησιμοποιώ το Android firewall. Zong again, δεν λειτουργεί ότι και να κάνω. Παραδόξως, εμφανίζει το waiting to connect στα chats, αλλά συνεχίζει να τα παίρνει τα μηνύματα κανονικά!

Λύση τέταρτη, να μην χρησιμοποιώ το Facebook messenger :p

SGSIII με Omega Rom, μπας κι έχει σημασία.

Δεν σου κάνει να πας στο all apps και να βρεις την εφαρμογή που θες και να απενεργοποιήσεις το show notifications για το συγκεκριμένο app; Το είχα κάνει μια φορά για μια εφαρμογή που όλο έβγαζε διαφημίσεις κλπ κι είχα ηρεμήσει..

Link to comment
Share on other sites

Στο fb πας στην αριστερή πλευρα της οθόνης πανω πανω που έχει το εικονίδιο με τις τρεις οριζόντιες Γραμμες. Το πατάς και την πλευρική λίστα που εμφανίζεται κάτω κάτω έχει επιλογή αποσυνδεση

Στάλθηκε από το V972 Core4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχε αναφερθεί κάτι για κόψιμο Internet από συγκεκριμένες εφαρμογές ή κάτι αντίστοιχο. Επαναφέρω την ερώτηση γιατί κυρίως το Facebook messenger μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Το έχω στο κινητό και το τάμπλετ. Όταν μου έρχεται κάτι στο ένα έρχεται και στο άλλο. Ακόμη κι αν απαντήσω από κάποιο από τα δύο συνεχίζει να έρχεται στο άλλο, εν αντιθέσει με τον υπολογιστή παράδειγμα που το παίρνει χαμπάρι και το κάνει mute ας πούμε για λίγο.

Λύση πρώτη, να κλείνω το Internet. Zong γιατί όταν το ξανά ανοίγω την άλλη μέρα ας πούμε, μου έρχονται όλα τα μηνύματα που πήρα μέχρι εκείνη την στιγμή ακόμη κι αν τα έχω απαντήσει.

Λύση δεύτερη, να κάνω logout από μια συσκευή. Zong πάλι. Αν το βρείτε από που γίνεται, πείτε μου κι εμένα γιατί τυφλώθηκα και δεν το βλέπω!

Λύση τρίτη, να χρησιμοποιώ το Android firewall. Zong again, δεν λειτουργεί ότι και να κάνω. Παραδόξως, εμφανίζει το waiting to connect στα chats, αλλά συνεχίζει να τα παίρνει τα μηνύματα κανονικά!

Λύση τέταρτη, να μην χρησιμοποιώ το Facebook messenger :p

SGSIII με Omega Rom, μπας κι έχει σημασία.

3) Το firewall δεν κοβει το google Push και γιαυτο ερχονται τα μηνυματα.

Τοσο σοβαρο ειναι που ερχονται τα μηνυματα; Μηπως αφηνεις το tablet σπιτι και πεφτει παντοφλα; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κάνει να πας στο all apps και να βρεις την εφαρμογή που θες και να απενεργοποιήσεις το show notifications για το συγκεκριμένο app; Το είχα κάνει μια φορά για μια εφαρμογή που όλο έβγαζε διαφημίσεις κλπ κι είχα ηρεμήσει..

Λογικά θα κάνει την δουλειά, αλλά θα πρέπει να μπαίνω βγαίνω σε ρυθμίσεις για να το αλλάζω κάθε τρεις και λίγο και θα μου σπάσει περισσότερο τα νεύρα μάλλον :p

Στο fb πας στην αριστερή πλευρα της οθόνης πανω πανω που έχει το εικονίδιο με τις τρεις οριζόντιες Γραμμες. Το πατάς και την πλευρική λίστα που εμφανίζεται κάτω κάτω έχει επιλογή αποσυνδεση

Στάλθηκε από το V972 Core4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ναι αλλά αυτό αποσυνδέει και το fb κι όχι μόνο το messenger. Μάλλον αυτήν την τακτική θα ακολουθήσω βέβαια, δεν με πολύ νοιάζει το fb στην τελική.

3) Το firewall δεν κοβει το google Push και γιαυτο ερχονται τα μηνυματα.

Τοσο σοβαρο ειναι που ερχονται τα μηνυματα; Μηπως αφηνεις το tablet σπιτι και πεφτει παντοφλα; :hehe:

Didn't know about the Google push thingie :)

Σοβαρό όχι, απλώς τα ακούω σε Dolby και με εκνευρίζουν.

Thanks για τις απαντήσεις, μου φαίνεται θα κάνω logout το fb altogether αν χρειαστεί και μετά ξανά login.

Link to comment
Share on other sites

ποιο καλο παιδακι θα μου θυμησει το app οπου βάζεις κωδικό στο κινητό και οτι τηλέφωα σε παίρνουν και σου στέλνουν sms δεν φαίνονται παρα μόνο οταν βάζεις ενα συγκεκριμενο κωδικό στο κινητό ..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος θέμα με το Tapatalk να βγάζει notifications ακόμη κι αν του τα έχει απενεργοποιημένα; Δε με ενοχλεί πολύ και μπορώ πάντα να του κόψω εντελώς data access, αλλά αναρωτιέμαι αν συμβαίνει και σ' άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.