Jump to content



Recommended Posts

Ndrive και Navigon so far δοκιμασα.

Αυτη τη στιγμη εχω το Ndrive γιατι το Navigon μετα την αναβαθμιση σε 2,3 δεν επαιζε. Μαλλον καλυτερο το Navigon παντως.

Eπισης περιμενω να βγει επιτελους κ το κορυφαιο κατ εμε Destinator για 2,3.

MLS Destinator

Στο iPhone το Destinator δεν μου άρεσε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές σχετικές με φωτογραφία, copy paste, όπως το βρήκα από το photography-on-the.net Αν θέλει κάποιος ας τα μεταφράσει.

JustPictures - It connects to any of your online sites. Flickr, Facebook, Picasa, Smugmug, Photobucket, Windows Live, and Imgur. The best part is its free

QuickPic - I use this as my default Gallery app. 2 things I like about it 1) You can exclude folders that the stock gallery includes 2) I keep my screen dim most of the time but when I use QuickPic it automatically goes to max brightness, then resets to my setting when done

SmugMug - just came out with an Android app, I actually created a client folder with it this weekend

Studio Buddy - [Paid app, but has a free option as well] this is the "strobox" app for Android. It allows you to design, save and share studio lighting setups. Once cool thing you can do with it is save a "behind the scenes" pic and a "final" pic to the studio setup design.

FrameMe - [Widget] Allows you to put a picture from a folder in your gallery as a widget on the homescreen. Then, just tap the picture framed and it launches a slideshow for that folder.

Photaf 3D Panorama Pro - Automatically creates 360 Panorama Pics

PicSay Pro - Edit pics [add googlie eyes, mohawk, word bubbles, etc] My kids enjoy this.

Pro HDR Camera - Create HDR (as best you can with a phone, but then again my Evo has an 8MP camera and the pics are pretty amazing!!)

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές σχετικές με φωτογραφία, copy paste, όπως το βρήκα από το photography-on-the.net Αν θέλει κάποιος ας τα μεταφράσει.

Να συμπληρώσω και εγώ άλλες δύο. Δεν τις έχω χρησιμοποιήσει ποτέ βέβαια, αλλά κάποιος μπορεί να θέλει να δοκιμάσει

Adobe Photoshop Express

Color Touch Effects

Link to comment
Share on other sites

μου έδωσαν χτες ένα lg p350 για να του περάσω 2-3 προγράμματα. πείτε μου κάτι, είναι δυνατόν να μην έχει έναν υποτυπώδη file explorer για να μπω στα περιεχόμενα της SD ή απλά εγώ είμαι στραβός; :wall:

Link to comment
Share on other sites

μου έδωσαν χτες ένα lg p350 για να του περάσω 2-3 προγράμματα. πείτε μου κάτι, είναι δυνατόν να μην έχει έναν υποτυπώδη file explorer για να μπω στα περιεχόμενα της SD ή απλά εγώ είμαι στραβός; :wall:

Κατέβασε από market τον es file explorer, είναι free!

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω και ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα αλλά σκαλώνω διότι θα πρέπει να το κάνω μέσω του δικού μου (ή ενός ψεύτικου λογαρισμού) gmail, μιας και ο κάτοχος ούτε έχει ούτε και θέλει να αποκτήσει.

Το θέμα είναι όμως ότι δεν έχω βρει κάποιο τρόπο να κάνω unlink μετά, τον εκάστοτε λογαριασμό με το κινητό (και το μάρκετ) κάτι που κρίνεται απαραίτητο για την ασφάλεια του "πελάτη"

Link to comment
Share on other sites

τελικά, και επειδή δεν είχα σκοπό να κάτσω να σκάσω, του έφτιαξα ένα λογαριασμό και κατέβασα τον ES Explorer από το market.

To θεμα, papatsonis, ήταν αυτό ακριβώς: οτι δεν υπήρχε υπήρχε τρόπος να μπω από το κινητό στην SD αφού δεν υπήρχε ούτε ενας υποτυπώδης file explorer στο τηλέφωνο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

πολύ καλό (το χρησιμοποίησα πρόσφατα) είναι και το Sygic Navigator, ταχύτατο στον επαναυπολογισμό. Έκανε και 1 "φαουλ" βέβαια, πρόσφατα που ήμουν Αθήνα μια δρομολόγηση που ήθελα μου την έβγαζε από σύνταγμα/κέντρο, ενώ το igo8 δίπλα-δίπλα παρόλο που την έβγαζε +1.5 χλμ από άλλη διαδρομή, -ρεαλιστικά- ήταν πολύ πιο γρήγορα

Έγινε επεξεργασία από papatsonis
Link to comment
Share on other sites

Στο desire hd μου (Android 2.3.3) :

Οταν μπαίνω χωρίς Internet πεταει σφάλμα ... Οπως και στην 3.6.0 ..

Στην 3.5.χ δν είχα τετοιο προβλημα

To ειχα δοκιμασει μονο με internet ανοικτο, εχεις δικιο αλλα μαλλον φταιει το γεγονος οτι δεν το κατεβασαμε απο το android market... :rolleyes:

[MENTION=119]Samael[/MENTION] ποιο κινητό έχεις;

Λίγο ακριβό δεν είναι ρε γμτ με 70€; Τα τσιγγουνεύομαι :p

HTC Desire HD, ναι ειναι ακριβο αλλα εχει χαρτες ακομα κ για Αλβανια.

Ποτε δε ξερεις, μπορει να πας οικονομικος μεταναστης καποια μερα στη Κορυτσα :hehe:

Εδω η εκδοση ανατολικης Ευρωπης στα 49,95ε :

https://market.android.com/details?id=com.navigon.navigator_checkout_een&feature=search_result

PS:

Δοκιμαστε να ανοιξετε απλα το WiFi κ να μην συνδεθειτε πουθενα, seems like its working :p

Έγινε επεξεργασία από Samael
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.