Jump to content



Recommended Posts

Πολύ ωραία λειτουργία του τελευταίου google maps: Πάμε menu-more-labs, και τικάρουμε το "Download map area". Στη συνέχεια, επιλέγουμε ένα σημείο στο χάρτη στην περιοχή που μας ενδιαφέρει. Βγαίνει το bubble με τη διεύθυνση και τις όποιες παραπάνω πληροφορίες έχει να μας δώσει. Πατάμε το bubble, και στο μενού που μας βγάζει, κάτω κάτω έχει την επιλογή να κατεβάσουμε τα δεδομένα της περιοχής. Κατεβάζει το χάρτη για μια ακτίνα 16χλμ γύρω από το σημείο που επιλέξαμε. Έχουμε τη δυνατότητα να κατεβάσουμε ως 10 χάρτες

Εγώ κατέβασα τους χάρτες για τη διαδρομή μέχρι τη Κυλλήνη, για να ξέρω που βρίσκομαι, χωρίς να κατεβάζω από το data plan. Επίσης είναι χρήσιμο για όσους πάνε εξωτερικό (κατεβάζεις τους χάρτες της πόλης από το wifi του ξενοδοχείου και μετά έχεις κανονικά gps)

Ελπίζω να έγινα κατανοητός γιατί έχω ένα θεματάκι τις τελευταίες μέρες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

BootManager Allows You To Install Up To 5 ROMs On One Device, Flashaholics Rejoice

E,,ρεε γλέντια !

Αντε να μας δώσουν και συσκευές με dual-microSDHC slots να στείνουμε και κανα raid0 (:p) για να bootάρουμε ταχύτερα σε όποια rom κάνουμε γούστο.

Link to comment
Share on other sites

BootManager Allows You To Install Up To 5 ROMs On One Device, Flashaholics Rejoice

E,,ρεε γλέντια !

Αντε να μας δώσουν και συσκευές με dual-microSDHC slots να στείνουμε και κανα raid0 (:p) για να bootάρουμε ταχύτερα σε όποια rom κάνουμε γούστο.

Θα δουλεύει και σε blade ή λόγω μικρής εσωτερικής μνήμης δεν θα γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

BootManager Allows You To Install Up To 5 ROMs On One Device, Flashaholics Rejoice

E,,ρεε γλέντια !

Αντε να μας δώσουν και συσκευές με dual-microSDHC slots να στείνουμε και κανα raid0 (:p) για να bootάρουμε ταχύτερα σε όποια rom κάνουμε γούστο.

Το δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορώ να στήσω το raid0 :p

Είναι διαθέσιμο για : Motorola Droid, HTC Incredible, HTC Thunderbolt, HTC Vision και για HTC Evo 4G, και εγώ έχω IdeosX5 και αλά-jpavly-πρόσβαση σε ΖΤΕ Blade.

Αν το αναλάβουν οι Devs και το φέρουν στα "λαϊκά" θα έχουμε πολλά γλέντια πάντως.

market link https://market.android.com/details?id=com.drx2.bootmanager

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορώ να στήσω το raid0 :p

Είναι διαθέσιμο για : Motorola Droid, HTC Incredible, HTC Thunderbolt, HTC Vision και για HTC Evo 4G, και εγώ έχω IdeosX5 και αλά-jpavly-πρόσβαση σε ΖΤΕ Blade.

Αν το αναλάβουν οι Devs και το φέρουν στα "λαϊκά" θα έχουμε πολλά γλέντια πάντως.

market link https://market.android.com/details?id=com.drx2.bootmanager

?:p

attachment.php?attachmentid=45473&stc=1&d=1311864712

post-400-1416075383,0873_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έκανα στην θέση σου από την στιγμή που λέει :

Currently this system will not work on the Samsung devices that use the bml and Moto devices that have a locked bootloader
εκτός και αν το Samsung σου δεν χρησιμοποιεί bml
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

DC comics

https://market.android.com/details?id=com.dccomics.comics&feature=search_result

Κατεβάζεται είτε τα δωρεάν είτε τα επι πληρωμής κόμικ της DC και τα διαβάζεται στην συσκευή.Αν και κατα τη γνώμη μου δεν συγκρίνεται ούτε κατά διάνοια με το να πιάνεις στα χέρια σου το κόμικ και να το διαβάζεις είναι μια καλή εφαρμογή για αυτούς που έχουν tablets κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.