Jump to content



Recommended Posts

Marine Traffic ανά πάσα στιγμή έχεις εικόνα με το στίγμα των καραβιών. Φτιάχνεις και τον "στόλο" σου με τα καράβια που λόγω εργασίας μπορεί να σε ενδιαφέρουν, με ειδοποιήσεις(email & sms) πότε πιάνουν λιμάνι. Πολύ καλό εργαλείο.

IP Webcam, ωραίο gatzet-άκι, για να κάνεις την κάμερα του κινητού ip cam (δοκιμασμένο με το blade, και σε video feed -με το κατάλληλο port forward- και με το skype)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οποιο angry birds και να εχω παιξει στις πρωτες πιστες ειναι smooth τα γραφικα και στις επομενες κολλάνε.Μαλλον επιτιδες το κανουν ετσι για να πας για καλυτερο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Unified Remote

ελέγχεις το pc μέσω wi-fi , με έχει βολέψει άπειρα..

απλά αράζω στο κρεβάτι , μπαίνω στο fileviewer της εφαρμογής , διαλέγω όποια ταινία θέλω να δω , μετά μπαίνω στο MDC HD της εφαρμογής και από εκεί μπορώ να κάνω Pause/play/ stop / volume+-/ full screen .. και έχει γενικά έλεγχο για πάρα πολλές εφαρμογές.

ΥΓ: έχει έλεγχο και μέσω bluetooth..

Έγινε επεξεργασία από stathid90
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Unified Remote

ελέγχεις το pc μέσω wi-fi , με έχει βολέψει άπειρα..

απλά αράζω στο κρεβάτι , μπαίνω στο fileviewer της εφαρμογής , διαλέγω όποια ταινία θέλω να δω , μετά μπαίνω στο MDC HD της εφαρμογής και από εκεί μπορώ να κάνω Pause/play/ stop / volume+-/ full screen .. και έχει γενικά έλεγχο για πάρα πολλές εφαρμογές.

ΥΓ: έχει έλεγχο και μέσω bluetooth..

εξαιρετικό ακούγεται. θα το τσεκάρω σύντομα :T:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως κατεβαζω απο το android market (μεσω πισι γτ απο το κινητο κανονικα κατεβαζει) ? εχω google account αλλα μου λεει οτι δεν εχω συσκευη ...τι στο καλο χανω?

Έγινε επεξεργασία από PGM
Link to comment
Share on other sites

pgm ούτε εμένα δουλεύει η διαδικασία που λες :(

Ενα ωραίο app... για όσους έχουν Cosmote συμβόλαιο!

https://market.android.com/details?id=com.nikoloco.cosmoteinfo

ss-0-320-480-160-1-440cbedc683ec873d63f81bce7217f0b2fee02b2

* H έκδοση στη φωτό θα βγεί πιθανότατα αύριο και θα περιέχει 2 widget (2x2, 4x1)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pgm ούτε εμένα δουλεύει η διαδικασία που λες :(

Ενα ωραίο app... για όσους έχουν Cosmote συμβόλαιο!

https://market.android.com/details?id=com.nikoloco.cosmoteinfo

ss-0-320-480-160-1-440cbedc683ec873d63f81bce7217f0b2fee02b2

* H έκδοση στη φωτό θα βγεί πιθανότατα αύριο και θα περιέχει 2 widget (2x2, 4x1)

το πανω widget πιο ειναι?εκει με την ωρα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως κατεβαζω απο το android market (μεσω πισι γτ απο το κινητο κανονικα κατεβαζει) ? εχω google account αλλα μου λεει οτι δεν εχω συσκευη ...τι στο καλο χανω?

Πιτζιμακο πρεπει να "δηλωσεις" το τηλεφωνο σου πρωτα.

Τι συσκευη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο το tapatalk τελικα (αν και αναγκαστηκα να το περασω δια της πλαγιας οδου με τις βλακειες της google). Αναμενω δυο κομματια για την αναβαθμιση του htpc για να δοκιμασω και το unified remote

Sent from my A101IT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

HTC DESIRE HD

Κ γω, το Sense το συνδεσες? Στη σελιδα του Sense εμφανιζετε κανονικα το κινητο?

https://market.android.com/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller&feature=search_result

Έγινε επεξεργασία από Samael
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες υπαρχει κανενα καλο προγραμμα να κλεινει οτι τρεχει απο 'πισω' ? εχω δει κατι task killer etc αλλα δεν ξερω ποιο ειναι καλο και δοκιμασμενο

advanced task killer.βάζεις απο τις ρυθμίσεις auto kill level: aggresive.kill frequency: half hour security lvl : medium

βάζεις στην ignore list τις εφαρμογές που θες να μην κλείνει (sms,players...) και το βάζεις να ανοίγει μόνο του μαζί με το κινητό και είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μένουν idle,και να αναλαμβάνει το λειτουργικό να τις κλείνει παρά με αυτό τον τρόπο.Ο λόγος είναι ότι κάποιες εφαρμογές συνεχίζουν να τρέχουν (restart δηλαδή η process)ακόμα και μετά απο kill κάτι που σημαίνει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.