Jump to content



Μπορειτε να φατε αυτο το πραγμα που λεγεται αρνι?


Analyzer

Recommended Posts

ειδες; γιαυτο ειναι παχια παχια τα αμερικανοπουλα!!!! εχουν κανει τους διαχωρισμους τους και δεν πασχουν απο τετοιου ειδους ευαισθησιες! (μη μου δειξεις το κατσικι ολοκληρο μονο θα μεινω νηστικη... )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Αααααααχ, δεν ξέρετε να τρώτε μου φαίνεται.... Δεν σας αρέσει το αρνάκι, γεμάτο με μπόλικα μπαχαρικά και καλοψημένο στη σούβλα... τσ τσ τσ τσ... Δεν ήξερα να φάω goodys και το Πάσχα...

Δεν βρωμάει Στελίτσα, μοσχοβολάει.

Link to comment
Share on other sites

εφαγα λιγο κατσικι αλλα εχω τυψεις καθε φορα που τρωω κρεατακι. Εχω μεγαλα διαλειματα χορτοφαγιας και πλεον θα το κοψω το κρεας τελειως. Μεγαλωσα μαθαινοντας οτι το κατσικακι στην σουβλα ειναι κατι ωραιο, πλεον ουτε να το βλεπω μπορω ουτε να το μυρισω..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Suedehead [Σήμερα, στις 11:22]

εφαγα λιγο κατσικι αλλα εχω τυψεις καθε φορα που τρωω κρεατακι. Εχω μεγαλα διαλειματα χορτοφαγιας και πλεον θα το κοψω το κρεας τελειως. Μεγαλωσα μαθαινοντας οτι το κατσικακι στην σουβλα ειναι κατι ωραιο, πλεον ουτε να το βλεπω μπορω ουτε να το μυρισω..

Οι πρωτεΐνες του κρέατος δεν αναπληρώνονται με τίποτα. Ιδιαιτέρως στους άνδρες η χορτοφαγία φέρνει μεγάλα δεινά, με το μεγαλύτερο την οστεοπόρωση και τις καρδιακές παθήσεις.

Πάρα πολλοί χορτοφάγοι αναθεώρησαν υπό το βάρος των ασθενειών. Σε αυτούς συγκαταλέγονται και δάσκαλοι τις γιόγκα υψηλού επιπέδου.

Υπάρχουν κρέατα όπως το στήθος γαλοπούλας και κοτόπουλου, η στρουθοκάμηλος, που δεν βρομάνε και παρέχουν τις ποσότητες πρωτεϊνών που χρειάζονται. ’λλωστε δεν είναι ανάγκη να τρώμε κάθε μέρα κρέας, ούτε τεράστιες ποσότητες.

Link to comment
Share on other sites

οτι και να λετε εγω τα ακουω βερεσε....

δεν ειναι τυχαιο το οτι το αρνι ειναι συνυφασμενο με την Ανασταση ...

μιας και η μυρωδια μονο απο τα παΪδακια στα καρβουνα αρκει ...

για να αναστησει και νεκρους....

μην καταπιεζετε την φυση σας....

ο ανθρωπος ειναι παμφαγο ον ....

and there is nothing you can do about it......

Link to comment
Share on other sites

Αρνάκι στη σούβλα.. κοκορετσάκι.. χοιρομέρι (όσοι δε το ξέρουν χάνουν!) και κρασάκι..

Κι εχθές.. παϊδάκια από κατσικάκι στα κάρβουνα, με πολύ καλή παρέα και άφθονο κρασάκι.. :flower:

Link to comment
Share on other sites

Στο χωριο που ειχα παει, μαζι με το αρνι, ειχαν ψησει μπριζολες απο αγριογουρουνο! Ντοπιο κιολας...Δεν εχω ξαναφαει τετοιο κρεας!!!

Κατι ηξερε ο Οβελιξ μου φαινεται:jump:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.