Jump to content



Μπορειτε να φατε αυτο το πραγμα που λεγεται αρνι?


Analyzer

Recommended Posts

ρε παιδια εγω παλι γιατι δεν με τρελαινει τοσο το κρεας οσο το ψαρι?

δεν αλλαζω με τιποτα μια τσιπουρα πελαγισια στα καρβουνα με λαδακι και λεμονι και μια χωριατικη παραδιπλα συνοδευομενη απο φετα ψητη στα καρβουνα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

σωστα φιλε μου, απλα σιχαθηκα το κρεας αυτες τις μερες. ωρα για κατηφορα προς πειραια για κανα μεζεδακι.

Τι να κανω ρε παιδια , μονο ο πειραιας μου θυμιζει σαλονικη εδω περα που εχω μπλεξει....στην @(#*^$ΑΘΗΝΑ :(

Link to comment
Share on other sites

Το αρνί με λίγη προσπάθεια το τρώω αλλά προτιμώ το κατσίκι

Καλά για μαγειρίτσα δεν το συζητώ δεν μπορώ ούτε να την δω τη σιχαίνομαι! Τι να κάνω ? δεν μπορώ να τρώω τα εντόσθια:sick: όσο περίτεχνα κι αν είναι μαγειρεμένα:...:

Η γεύση των ψαρικών είναι πολύ ωραία και ελαφριά!:happy: Αλλά ομολογώ ότι τα ψιλά και απειράριθμα κοκαλάκια μου τη δίνουν. :devil:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ kaynd όχι μόνο τα τρώω τα εντόσθια αλλά φτιάχνω κιόλας και μαγειρίτσα και γαρδούμπα και κοκορέτσι...!

Και εδώ στο Αιτωλικό την Κυριακή του Πάσχα και όχι μόνο φυσικά, τρώμε και χέλια ανοιχτά (πριντσπάτα τα λέμε) στα κάρβουνα. Αυτά να δείτε τι μεζές είναι. Για μερακλήδες μόνο, έλα πάρε πάρε πάρεεεεε!

Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κάνω αφού δεν μπορώ να τα φάω τι να κάνω?

Ε και εγώ δεν είμαι και τόσο δύστροπος

Αυτόν που πρέπει να πάρουμε με τις ντομάτες είναι τον Αριστείδη (Aristos87)

Αυτός δεν τρώει κανενός είδους ψητό κρέας όχι μόνο Αρνί-κατσίκι αλλά τα πάντα (ίσος να τρώει κοτόπουλο αλλά και γι αυτό αμφιβάλω) ώρες ώρες απορώ δηλαδή πώς είναι δυνατόν

Κατά τα άλλα όμως του αρέσουν τα λουκανικάκια και τα σαλάμια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd

Ε τι να κάνω αφού δεν μπορώ να τα φάω τι να κάνω?

Ε και εγώ δεν είμαι και τόσο δύστροπος

Αυτόν που πρέπει να πάρουμε με τις ντομάτες είναι τον Αριστείδη (Aristos87)

Αυτός δεν τρώει κανενός είδους ψητό κρέας όχι μόνο Αρνί-κατσίκι αλλά τα πάντα (ίσος να τρώει κοτόπουλο αλλά και γι αυτό αμφιβάλω) ώρες ώρες απορώ δηλαδή πώς είναι δυνατόν

Κατά τα άλλα όμως του αρέσουν τα λουκανικάκια και τα σαλάμια

Τι να κάνουμε?? :p.... Όσο για την μαγειρίτσα τρελένομαι!!!!!! Αλλά απο την άλλη ούτε γαρδούμπα ούτε κοκορέτσι ούτε πατσά τρωω!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 16:14]

σωστα φιλε μου, απλα σιχαθηκα το κρεας αυτες τις μερες. ωρα για κατηφορα προς πειραια για κανα μεζεδακι.

Τι να κανω ρε παιδια , μονο ο πειραιας μου θυμιζει σαλονικη εδω περα που εχω μπλεξει....στην @(#*^$ΑΘΗΝΑ :(

μηπως πρεπει να κανονιστει και καμια συναντηση για ουζοκατανυξη απο Πειραικη μερια....

χταποδακια, μαριδακια και μπολικο παγωμενο ουζακι...

τωρα που ανοιξε κι ο καιρος ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

μηπως πρεπει να κανονιστει και καμια συναντηση για ουζοκατανυξη απο Πειραικη μερια....

χταποδακια, μαριδακια και μπολικο παγωμενο ουζακι...

τωρα που ανοιξε κι ο καιρος ...

Πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nedi46 [Σήμερα, στις 01:00]

Παιδία εγώ μένω σε χωριό και η γιαγιά μου έχει αρνιά κ κατσικάκια και είναι και του γάλακτος τους αλλάζω τον άδω ξαστώ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ !~!!!!!@!!!!!!!!!

χαχαχααχ,μπραβο ρε φιλε μου εφτιαξες τη μερα:worship:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ως γνωστος κοιλιοδουλος στους κυκλους μου,δεν λεω ποτε οχι σε αρνακια κατσικακια συκωταριες και οτι αλλο ειναι σε σουβλα και σε καρβουνα γενικοτερα.

Το μονο που δεν μπορω με τιποτα να φαω ειναι τραγο βραστο ο οποιος βρωμαει πολυ ασχημα.....Κατα τα αλλα τιμαω ολα τα φαγητα εκτις απο τα οσπρια...................Μεγαλη ευχαρηστηση το φαι παιδεςςςςςςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Eκανα την καρδια μου πετρα και εφαγα οτι ειχε το τραπεζι , αρνακια, κατσικι , κοκορετσι , κατι χοιρινα .Μονο την δευτερα εκανα λιγο κρατι , μια τυπικη μακαροναδα ...αστακομακαροναδα και οτι περισσεψε απο την προηγουμενη μερα...Η θεωρια μου ειναι η εξης , απο την στιγμη που ειναι μεγαλυτερα απο το χερι μου και μικροτερα απο μενα οαλ τρωγονται...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 15:55]

Eκανα την καρδια μου πετρα και εφαγα οτι ειχε το τραπεζι , αρνακια, κατσικι , κοκορετσι , κατι χοιρινα .Μονο την δευτερα εκανα λιγο κρατι , μια τυπικη μακαροναδα ...αστακομακαροναδα και οτι περισσεψε απο την προηγουμενη μερα...Η θεωρια μου ειναι η εξης , απο την στιγμη που ειναι μεγαλυτερα απο το χερι μου και μικροτερα απο μενα ολα τρωγονται...

ρε Vag δεν μας τα λες καλα....

θα διαφωνησω...

μιας και με το μετρο που υιοθετεις αφηνεις εκτος συναγωνισμου εκλεκτα εδεσματα οπως οστρακοειδη, γαριδες - καραβιδες & ψαρακια

(ολα ειναι μικροτερα απο το χερι σου εκτος και εαν εισαι 5 ετων, εχεις ατροφικα ακρα ή εισαι νανος...)

και φυσικα αποκλειεις τα μεγαλα αλλα νοστιμοτατα μοσχαρακια (και ολα τα παραγωγα τους)

εκτος παλι εαν μοιαζεις με τον Σακηλ ή κανενα απο τα φιλαρακια του Kallileo.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ESTRANGED [12-04-2004 23:32]

σιχαινομαι το αρνι , το κατσικι , τα κοψιδια , τον πατσα , την μαγειριτσα , τα εντοσθια ,τα κοκορετσια ....κτλ κτλ κτλ τες πα τρωω μονο χοιρινο , μοσχαρισιο, κοτοπουλο και ψαρια .

δεν μπορω ΚΑΝ να βρισκομαι στο ιδιο μερος οπου ψηνουν ενα αρνι ή κατσικι. ετσι και το μυρισω τρεχω για να ξερασω . ειναι απλο.

καθε πασχα την εβγαζα στην καφετερια οταν η μανα μου μαγειρευε αρνι.βρωμοκοπαει ο τοπος.

ειναι τοσο ομορφα ζωακια και τοσο γλυκα ,πως ειναι δυνατον οταν τα μαγειρευεις να βρωμανε τοσο πολυ?!

το μονο πραγμα που μου αρεσει απο το πασχα ειναι η μεγαλη παρασκευη. μην με ρωτησετε γιατι 8α φαω μπαν.

ΧαΧαΧαΧα! Ωραιος φιλε τα ιδια τρωω και εγω εκτος μοσχαρισιο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Suedehead [Χθες, στις 12:39]

και σε γνωστο Irish pub στην Ιο :)

Αχ αχ! Τι με θυμησες αδερφεεε Ιος και συγκεκριμενα το ιρλανδεζικο στην ''χωρα'' πω πω πω!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.