Jump to content




sayan2

Recommended Posts

Θηριο το gtx 295 αντεξε 2 χρονια, και ακομα αντεχει. Παιζω σε αναλυσεις 1080p και δεν μου αρεσει να κανω συμβιβασμους στα settings. Σκεφτομαι να παω σε gtx 580/ 6970 μεσα στις γιορτες κυριως για να λυσω τα ακολουθα θεματα που με απασχολουν

Ελλειψη dx 11

διαφορα θεματα που εχει το 295 οσων αφορα το sli

Η μελλοντικη αποδοση

Πιστευετε αξιζει το αλμα και βασει των επερχομενων games?

Link to comment
Share on other sites

Oχι ακομα, με το oc που εχεις στην sig κ δε την παλευει??

Η δικια μου παλευει σχεδον τα παντα σε 1920*1200 και εσυ με 1080 θα επρεπε να εισαι αρχοντας. Δε καταλαβαινω που δε τραβαει, τι games παιζεις? (ελπιζω να μην εννοεις οτι η καρτα δε τραβαει γιατι τις βαζω 16x AA ε?! )

Περιμενω μεχρι το καλοκαιρι, μαλλον καλυτερα να κανεις το ιδιο κ συ :p

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε την επόμενη γενιά.Γνώμη μου.

+1

Κρίμα είναι :

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fhE9AqKipQ4]YouTube - NVIDIA GTX 580 Running Metro 2033 Gameplay[/ame]

Εαν πάρεις την 580 θα έχεις απαιτήσεις στο Dx11 και στο Dx11 όπως βλέπεις......

Οπότε μένεις με την GTX295 μέχρι να βγει το Kepler που θα έχει αρκετή δύναμη για Dx11.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με Crysis, το Crysis όταν βγήκε δεν μπορούσες να βάλεις πάνω απο 1024*768 V.High με μία κάρτα πόσο μάλλον AA, ούτε με SLI έπαιζε αντιθέτως το Metro με 580 SLI πάει αρκετά καλά.Του χρόνου τα 28nm θα το τρέχουν αρκετά ικανοποιητικά αν και για να πείς ότι παίζει ικανοποιητικά θες επιδόσεις 580 SLI τουλάχιστον δηλαδή δεύτερη γενιά 28nm.

Link to comment
Share on other sites

Oχι ακομα, με το oc που εχεις στην sig κ δε την παλευει??

Η δικια μου παλευει σχεδον τα παντα σε 1920*1200 και εσυ με 1080 θα επρεπε να εισαι αρχοντας. Δε καταλαβαινω που δε τραβαει, τι games παιζεις? (ελπιζω να μην εννοεις οτι η καρτα δε τραβαει γιατι τις βαζω 16x AA ε?! )

Περιμενω μεχρι το καλοκαιρι, μαλλον καλυτερα να κανεις το ιδιο κ συ :p

Κοιτα την παλευει, αλλα παντα ειχε θεματα με το sli και παντα περιμενα να βγουν drivers. Επισης δεν ξερω το φαινομενο που ενω εχω 50 η 60 frames + φαινετσι να σερνεται το παιχνιδι. Ενταξει το dx 11 ακομα δεν ειναι και κατι το φοβερο (δεν εχει ωριμασει) αλλα η 295 σαν dual εχει καποια μικρα θεματα που με ενοχλουν. Βεβαια ακομη υπο σκεψη ειμαι και δεχομαι καθε γνωμη...

Να προσθεσω οτι περιμενα απο amd τη σειρα 58χχ αλλα διαπιστωσα οτι πανω κατω ιδια αποδωση με το 295 ειχε, οπως και με το gtx 480. Θεωρησα το 580 απο τις μετρησεις και τις συζητησεις στο φορουμ πως οντας βελτιωμενο στα προβληματα που αντιμετωπιζε το 480 και πιο γρηγορο ειναι η καταλληλη περιοδος για να αναβαθμιστω...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θα περιμενω την επομενη γενια οπως μου ειπατε. Μικρο το αλμα απο το gtx295 στο fermi για να δικαιολογησω τα 500 ευρω που σε λιγους μηνες θα εχουμε νεο πραμα...

Link to comment
Share on other sites

το σε λιγους ειναι σχετικο παντως...αν σκεφτεις οτι το φερμι δε βγηκε το 09 αλλα το 10, τοτε παμε για 2012 + για κεπλερ.

Huh?Αν όλα πάνε καλά προς το καλοκαιράκι θα έχουμε kepler.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το συστημα σου μια χαρα αντεχει μεχρι να ερθει το κεπλερ για μενα..

μπορεις να δωσεις λιγο ακομα core clock για μενα κοντα στο 700..

εγω καθημερινα παιζω αρκετα ψηλα χωρις προβληματα και voltage 1.150 (stock 1.037)

και αμα θες δωσε λιγο στις μνημες και cpu ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεμματα ομως παντα συνοδευαν πολλα προβληματα αυτη την καρτα απο την αρχη της πορειας της. Το sli δεν επαιζε σχεδον ποτε σωστα απο την αρχη, και το microstutering δινει και παιρνει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.