Jump to content



ολα για το παζαρι Πωλησεων-Ζητησης


def

Recommended Posts

πιστευω(προσωπικα)και αν το θεωρησουν χρησιμo και οι ADMIN, να γραφουμε εδω ολα οσα αφορουν τις δοσολιψιες που εχουμε αναμεταξυμας.Απο παραπονα μεχρι απετεωνιες και οτι αφορα το θεμα.Πιστευω οτι θα ειναι χρησιμο.:)

Link to comment
Share on other sites

πιστευω(προσωπικα)και αν το θεωρησουν χρησιμo και οι ADMIN, να γραφουμε εδω ολα οσα αφορουν τις δοσολιψιες που εχουμε αναμεταξυμας.Απο παραπονα μεχρι απετεωνιες και οτι αφορα το θεμα.Πιστευω οτι θα ειναι χρησιμο.:)

Περσι πουμουνα στρατο ηθελες να σου στειλω μια μητρικη που πουλαγα και ηθελες και να στην στειλω με κουριερ τρομαρα σου.Πληρωσα την αποστολη αλλα ξαφνικα ,ενω η μητρικη ηταν καπου στα μισα της διαδρομης,σκεφτηκες πως στην εσπαγε πως ελειπε το καπακι του σοκετ και δεν την δεχτηκες οταν στην στειλανε και τελικα κατεληξα ναχω πλερωσει το κουριερ για να κανει η μητρικη μια βολτα Αθηνα-Βορεια ελλαδα μετ επιστροφης.

(ηθικο διδαγμα :προσεχετε πριν ανοιξετε θρεντ)

Link to comment
Share on other sites

Περσι πουμουνα στρατο ηθελες να σου στειλω μια μητρικη που πουλαγα και ηθελες και να στην στειλω με κουριερ τρομαρα σου.Πληρωσα την αποστολη αλλα ξαφνικα ,ενω η μητρικη ηταν καπου στα μισα της διαδρομης,σκεφτηκες πως στην εσπαγε πως ελειπε το καπακι του σοκετ και δεν την δεχτηκες οταν στην στειλανε και τελικα κατεληξα ναχω πλερωσει το κουριερ για να κανει η μητρικη μια βολτα Αθηνα-Βορεια ελλαδα μετ επιστροφης.

(ηθικο διδαγμα :προσεχετε πριν ανοιξετε θρεντ)

μα εγω δεν σου ειπα οτι εξερουμε,τελος παντον.νασαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το board δεν εχει καποιο plugin ωστε να μπορει να αξιολογηθει η καθε συναλλαγη;

Αν οχι, πιστευω οτι πριν κλεισει μια αγγελια, θα μπορουσε να αφησει σχολιο ο αγοραστης και ο πωλητης για την συναλλαγη και μετα να κλειδωθει ωστε να μπορει καποιος να εχει ενα στοιχειώδες ιστορικο του καθε μελους οσον αφορα τις συναλλαγες.

my 2€c :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφερόμαστε να το μετατρέψουμε σε αγγελιοsite. :)

Δεν έχουμε κανένα απολύτως όφελος από τις αγγελίες, σας συμβουλεύουμε πάντα να συναλλάσσεστε όπως με ένα άγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε με εμενα μου αρεσει η ιδεα. Θα γινει πολεμος εκει μεσα κ θα κανουμε νεα ρεκορ σε ban...

ήδη γίνεται πόλεμος.... άμα πεις και καμιά κουβέντα στους πονηρούς αρχίζουν τις κατάρες...

Link to comment
Share on other sites

Περσι πουμουνα στρατο ηθελες να σου στειλω μια μητρικη που πουλαγα και ηθελες και να στην στειλω με κουριερ τρομαρα σου.Πληρωσα την αποστολη αλλα ξαφνικα ,ενω η μητρικη ηταν καπου στα μισα της διαδρομης,σκεφτηκες πως στην εσπαγε πως ελειπε το καπακι του σοκετ και δεν την δεχτηκες οταν στην στειλανε και τελικα κατεληξα ναχω πλερωσει το κουριερ για να κανει η μητρικη μια βολτα Αθηνα-Βορεια ελλαδα μετ επιστροφης.

(ηθικο διδαγμα :προσεχετε πριν ανοιξετε θρεντ)

και εκανες πολυ καλα που το ανεφερες με την μητρικη,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΤΗΔΕΣ Η ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΥΡΟ.

μαλιστα εχω αγορασει και πουλησει απο αρκετα ατομα απο δω μεσα και ξερουν ποιος ειμαι.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΕ ΤΣΑΚΩΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο thread.

Εγω ενα παραπονο εχω μονο να πω και αυτο φυσικα δεν φταιει κανενας συμφορουμιτης μου.

Οταν εκανα εκεινο το μεγαλο ξακαθαρισμα της αποθηκης μου εστειλα αρκετα πραγματα σε πολυ κοσμο και ελπιζω ολοι να εμειναν ευχαριστημενοι απο τα πραγματα που πηραν (τουλαχιστον δεν ειχα καποιο πμ να λεει το αντιθετο).

Καποια πραγματα τα εστειλα αντικαταβολη. Δυστυχως βρεθηκα σχεδον 40€ "μεσα" για αντικαταβολες που δεν ηρθαν ποτε και το ταχυδρομειο ακομα ψαχνει...

Δεν μιλαω ουτε για βενζινες, ουτε για πρωϊνα ξυπνηματα για το ταχυδρομειο...μιλαω για τα μαμημενα λεφτα που δεν πηρα ποτε....

Το σκεφτομαι καμια φορα και λεω... αξιζε τελικα....

Για μενα αξιζε γιατι καποια πραγματα που θα πηγαιναν στα σκουπιδια τα χαρηκαν/χρησιμοποιησαν καποιοι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω, βολικές οι αντικαταβολές/courier κτλ, αλλά άμα πρόκειται για πράγματα "μεγάλης" αξίας, ειμαι του χαρακτήρα:

Έλα από το σπίτι μου, να κεράσω καφεδάκι, να το ελέγξεις το πράμα με το πάσο σου, και άμα είσαι ευχαριστημένος το παίρνεις. Το μόνο που χάνεις είναι λίγος χρόνος, και το γεγονός ότι περιορίζεσαι σε άτομα που μένουν κοντά σου. Έτσι εξασφαλίζεις ότι τόσο εσύ, όσο και το άλλο παλικάρι θα μείνετε ευχαριστημένοι.

Δύσκολο να γίνει τις περισσότερες φορές, αλλά από το προτιμώ από το να έχω αμφιβολίες ότι π.χ. η μητρική + επεξεργαστής δε θα δουλεύουν όταν τα παραλάβει ο άλλος, ή ότι θα συμβεί κάτι ή μπλα μπλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι μονο θετικα εχω να πω σε οτι αγοραπωλησιες εχω κανει απο εδω μεσα.

Γενικα εχω μια ταση να κοβω τα ατομα απο τον τροπο που μου μιλανε στο τηλεωνο.

Πχ ενα παληκαρι απο επαρχια μου πηρε τους 2 raptor που ειχα βαλει για πωληση. Ακουστηκε πολυ σωστος τηλεφωνικα και αν και μου ειπε να μου βαλει ολο το ποσο στην τραπεζα του ειπα να μου βαλει τα μισα πριν και τα αλλα μισα οταν παραλαμβανε για να ειμαι οκ και εγω προς αυτον.

Αν και τους ειχα ελεγξει τους σκληρους πριν τους στειλω μου ειπε οτι για καποιο λογο ενας απο τους δυο δεν ελεγε να δουλεψει/αναγνωριστει απο το συστημα. Προσφερθηκα να τον παρω πισω αλλα τελικα το παιδι μου τον πληρωσε προς τιμη του. Τωρα τι εγινε τελικα αν δουλεψε η οχι δεν το ξερω.

Εχει τυχει και περιπτωση που δεν μου αρεσει το υφος του αγοραστη (μπορει να ηταν και ιδεα μου) και τελικα δεν εστειλα πραγματα. Τωρα καλος/κακος δεν ξερω ...αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω πεσει εξω σε συναλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

σε αλλα fora εχουν συμβει διαφορα

συνηθως προεκυπτε αρνηση παραλαβης αντικαταβολης

ή ανιδεος χρηστης που δεν καταλαβαινε τι αγοραζε

ή ατομα που αλλα περιεγραφαν και αλλα ηθελαν να παραδωσουν

μεσω του thelab έχοντας ολοκληρωσει πανω απο 150 συναλλαγες

δεν θυμαμαι να μου εχει κατσει ποτε καμια στραβη

ειμαστε ,στην πλειοψηφια, μαλλον καλα παιδια τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω το παράπονο μου απο τον Bstath που οχι μονο με εβαλε να στειλω στην Αθηνα με courier την καρτα γραφικών, χωρις να του χρεώσω μεταφορικά, και σε καλύτερη τιμη. ( μετα απο εξήγηση που του έκανα οτι θα πρεπει να ειμαι σίγουρος οτι θα την πάρει για να την στείλω + να χωσω τον αδερφό να τρεχει να τον συναντήσει)

Με διαβεβαίωσε οτι θα την παρει, την εστειλα την ιδια μερα Αθηνα, την επόμενη που εφτασε και θα πηγενε να την παρει, πηρε τηλεφωνο τον αδερφο μετα το μεσημέρι που του ειχα πει , και ο αδερφος ειχε παει βολτα.

Κανόνισανλοιπών να την παρει σήμερα...

Το πρωι που άνοιξα το lab ειδα το εξής μήνυμα :

28457595.jpg

Διέγραψε το μηνυμα και απο το πρωι προσπαθεί να πείσει στην αγγελία οτι αυτο δεν ηταν μήνυμα αλλα πμ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.