Jump to content



Βολος-Λουτρακι


kotel

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια..Ειμαι Βολιωτης...ηταν προγραμματισμενο να κατεβω αυριο Αθηνα θα κατεβαινα με το Κτελ αλλα μου ειπανε 2 φιλαρακια οτι θα κατεβουν λουτρακι και αμα ηταν να με κατεβασουνε κατω αυτοι με αμαξι.Επειδη ουτε εγω αλλα ουτε αυτοι γνωριζουν καλα την αθηνα και γενικα ειναι λιγο ξενα για μας τα μερη θα μπορουσε καποιος να μου πει εφοσον θα ειμαστε στην εθνικη οδο που μπορουν να με αφησουν τα παιδια για να μην μπουνε μεσα στην αθηνα που απο εκει θα μπορεσω να παρω ενα μεταφορικο μεσο για να μπω στην αθηνα...εσχατη λυση να παρω κτελ απο λουτρακι.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ηταν καλα..Ευχαρστω.!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια..Ειμαι Βολιωτης...ηταν προγραμματισμενο να κατεβω αυριο Αθηνα θα κατεβαινα με το Κτελ αλλα μου ειπανε 2 φιλαρακια οτι θα κατεβουν λουτρακι και αμα ηταν να με κατεβασουνε κατω αυτοι με αμαξι.Επειδη ουτε εγω αλλα ουτε αυτοι γνωριζουν καλα την αθηνα και γενικα ειναι λιγο ξενα για μας τα μερη θα μπορουσε καποιος να μου πει εφοσον θα ειμαστε στην εθνικη οδο που μπορουν να με αφησουν τα παιδια για να μην μπουνε μεσα στην αθηνα που απο εκει θα μπορεσω να παρω ενα μεταφορικο μεσο για να μπω στην αθηνα...εσχατη λυση να παρω κτελ απο λουτρακι.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ηταν καλα..Ευχαρστω.!!

Γνωμη μου ειναι εκει που λεει εξοδος για Περιστερι.ωστοσο παρε και 2η γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδη αν με αφησουν σε αυτη την εξοδο μετα τι κανω;τι περνω απο κει για να μπω μεσα αθηνα;προαστειακο;

οτι λεωφορειο βρεις για να πας στο μετρο αγ.αντωνιου.(ρωτας ποιο παει εκει,φανταζομαι ολες οι αστικες συγκοινωνιες του περ. θα εχουν μια γραμμη και για μετρο).Απο εκει και περα ολα ειναι ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να σε αφήσουν σε κάποιον σταθμό προαστιακού και να πάνε από Αττική οδό, όμως δεν τους ξέρω καλά τους σταθμούς να σε βοηθήσω παραπάνω. Φαντάζομαι όμως ότι η Μεταμόρφωση πρέπει να σου κάνει.

Αλλιώς όπως κατεβαίνετε την Εθνική οδό θα βρείτε την έξοδο προς Κόρινθο που θα ακολουθήσουν οι φίλοι σου. Εσύ θα βγείς στο αντίθετο ρεύμα που πάει προς Αθήνα και θα πάρεις κάποιο λεωφορείο που θα σε αφήσει στο κοντινότερο σταθμό μετρό (Μεταξουργίο αν δεν κάνω λάθος).

Link to comment
Share on other sites

για τσέκαρε το παρακάτω. (το κείμενο έχει το χρώμα της διαδρομής με τα βελάκια)

κατεβαίνετε παρέα από Εθνική οδό Αθηνών Λαμίας και βγαίνετε στην έξοδο Αττικής Οδού. Επόμενη ταμπέλα δεξιά σας πάει Αχαρναί όπου οι φίλοι σε αφήνουν στον Προαστιακό Αχαρναί. Τα παιδιά επιστρέφουν προς τα πίσω και ξαναπιάνουν Αττική οδό με κατεύθυνση Κόρινθο και εσύ κατηφορίζεις με τον Προαστιακό προς κέντρο και σταματάς όπου σε βολεύει (στη θέση σου θα κατέβαινα σταθμό λαρίσης ωστέ να πάρεις με το μετρό μια στάση Πλ. Αττικής και μετά ανηφορίζεις προς Ν.Ιωνία όπως βλέπω και στην υπογραφή σου.

post-596-1416074807,6569_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτή η διαδρομή είναι η πιο βολική για όλους. Σε αφήνουν στον προαστιακό της Μεταμόρφωσης και ξαναβγαίνουν από τον ίδιο δρόμο εθνική. Εσύ μετά πας Νερατζιώτισσα με προαστιακό και μετά με ηλεκτρικό προς κέντρο. :)

Μετά αυτοί συνεχίζουν μέσω Αττικής Οδού για Λουτράκι...

edit: φράγμα, έχεις πάρει προαστιακό από Αχαρναί;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι λειτουργεί. (δεν φαίνεται κάτι τέτοιο και στην σελίδα δηλαδή)

Η ένσταση μου στην πρόταση σου είναι ότι οι φίλοι του θα πρέπει να πληρώσουν 2 φορές διόδια της Αττικής οδού :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι λειτουργεί. (δεν φαίνεται κάτι τέτοιο και στην σελίδα δηλαδή)

Η ένσταση μου στην πρόταση σου είναι ότι οι φίλοι του θα πρέπει να πληρώσουν 2 φορές διόδια της Αττικής οδού :)

Μπορουν να μην πληρώσουν καμμια :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.