Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Αρχισαν οι περικοπές από τη νέα κυβέρνηση της Ουκρανίας: Ξεπουλούν τα κρατικά αυτοκίνητα -Τι ζητάει το ΔΝΤ από το Κίεβο

Το ΔΝΤ ζητεί επώδυνες μεταρρυθμίσεις από τις ουκρανικές αρχές, κυρίως την αύξηση της τιμής του φυσικού αερίου για τα νοικοκυριά, ένα θέμα πολύ ευαίσθητο για τον πληθυσμό.

Γιατί δε φωνάζουν τον Γιωργάκη να τους βοηθήσει

:hehe:

Τι μου θυμίζουν αυτά; Αυτή η αύξηση στο φυσικό αέριο τι μου θυμίζει; Την αύξηση πετρελαίου στην Ελλάδα μήπως

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν οι περικοπές από τη νέα κυβέρνηση της Ουκρανίας: Ξεπουλούν τα κρατικά αυτοκίνητα -Τι ζητάει το ΔΝΤ από το Κίεβο

Το ΔΝΤ ζητεί επώδυνες μεταρρυθμίσεις από τις ουκρανικές αρχές, κυρίως την αύξηση της τιμής του φυσικού αερίου για τα νοικοκυριά, ένα θέμα πολύ ευαίσθητο για τον πληθυσμό.

Γιατί δε φωνάζουν τον Γιωργάκη να τους βοηθήσει

:hehe:

Τι μου θυμίζουν αυτά; Αυτή η αύξηση στο φυσικό αέριο τι μου θυμίζει; Την αύξηση πετρελαίου στην Ελλάδα μήπως

Μαντέψτε ποιο θα ειναι το "εκει" παραμύθι. Εδώ είναι το "Μαζι τα φάγαμε" και τώρα "πληρώνουμε το λογαριασμό" (βλέπε διπλα thread) .. εκει το παραμύθι θα ειναι ότι δεν είχανε προσδεθεί στο άρμα της ΕΕ να τους σωσει:hehe:

Link to comment
Share on other sites

τι μπαα ?? αν αληθευει οντως οτι ηθελαν να τους εμβολισουν τι περιθωρια ειχαν ;

ξερεις οτι τετοια εποχη ακομα η θαλασσα ειναι παγωμενη και οτι μπορει να πεθανουν ;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να αφοπλίσουν επιτέλους τους λιμενικούς γιατί στο τέλος θα σκοτώσουν κατά λάθος κανέναν άνθρωπο

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Επρεπε να συμπληρώσω:

''.... αυτά να τα βλέπουν μερικοί μερικοί αφελείς, και να τους απαντώνται οι ερωτήσεις του τύπου: {μα, γιατί τους σημάδευαν με τα όπλα ??} ''

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να αφοπλίσουν επιτέλους τους λιμενικούς γιατί στο τέλος θα σκοτώσουν κατά λάθος κανέναν άνθρωπο

Εγώ πιστεύω το ακριβώς αντίθετο. Πχ το ΠΝ, που διαθέτει βαρύ οπλισμό, επιχειρεί πιο συχνά στον κόλπο του Άντεν παρά στο Αιγαίο. Το ΛΣ (έχει αναβαθμιστεί και σε Ακτοφυλακή), που επιχειρεί καθημερινά εδώ και εκτίθεται σε πραγματικό και υπαρκτό κίνδυνο, πρέπει να έχει οπλισμό και δικαίωμα να τον χρησιμοποιεί.

Εξίσου σημαντικό όμως, οι λιμενικοί πρέπει να έχουν σοβαρή εκπαίδευση και να είμαστε σίγουροι ότι όταν πυροβολούν είναι διότι είναι απολύτως απαραίτητο.

Για το τελευταίο διατηρώ μια επιφύλαξη, αλλά επειδή είμαι από αυτήν την πλευρά των ελληνικών συνόρων, προτιμώ να το κάνω αντίθετα από το οφσάιντ. Σε περίπτωση αμφιβολίας αποφαίνομαι υπέρ του αμυνόμενου.

Αλλά επιτέλους θέλω να δω φορητές κάμερες να καταγράφουν τις επιχειρήσεις και σε περίπτωση εισαγγελικής έρευνας το υλικό να είναι διαθέσιμο στις δικαστικές αρχές.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά επιτέλους θέλω να δω φορητές κάμερες να καταγράφουν τις επιχειρήσεις και σε περίπτωση εισαγγελικής έρευνας το υλικό να είναι διαθέσιμο στις δικαστικές αρχές.

Αμην και πότε !!! Και όχι μόνο στα σκάφη, αλλά και στα περιπολικά και της αστυνομίας και της πυροσβεστικής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω το ακριβώς αντίθετο. Πχ το ΠΝ, που διαθέτει βαρύ οπλισμό, επιχειρεί πιο συχνά στον κόλπο του Άντεν παρά στο Αιγαίο. Το ΛΣ (έχει αναβαθμιστεί και σε Ακτοφυλακή), που επιχειρεί καθημερινά εδώ και εκτίθεται σε πραγματικό και υπαρκτό κίνδυνο, πρέπει να έχει οπλισμό και δικαίωμα να τον χρησιμοποιεί.

Εξίσου σημαντικό όμως, οι λιμενικοί πρέπει να έχουν σοβαρή εκπαίδευση και να είμαστε σίγουροι ότι όταν πυροβολούν είναι διότι είναι απολύτως απαραίτητο.

Για το τελευταίο διατηρώ μια επιφύλαξη, αλλά επειδή είμαι από αυτήν την πλευρά των ελληνικών συνόρων, προτιμώ να το κάνω αντίθετα από το οφσάιντ. Σε περίπτωση αμφιβολίας αποφαίνομαι υπέρ του αμυνόμενου.

Αλλά επιτέλους θέλω να δω φορητές κάμερες να καταγράφουν τις επιχειρήσεις και σε περίπτωση εισαγγελικής έρευνας το υλικό να είναι διαθέσιμο στις δικαστικές αρχές.

ΧΑ ΧΑ ΧΑ για τη σοβαρη εκπαιδευση γελαμε.

Φιλε τα ειχα με μια λιμενικο, μια χαρα σωστο μωρο ηταν.

Μια φορα στο κρεβατι ηθελε να μου περασει χειροπεδες και δεν τα καταφερε κι συ μου λες για οπλα ? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε μλκ εσύ είσαι 2 μέτρα μούλος που όταν είδες χειροπέδες της είπες

BITCH PLEASE και θα έβγαλες κάτι τέτοιο:

$T2eC16hHJGkE9no8jDMsBRQ8J1Wclw~~60_35.JPG

Και η κοπέλα θα ήταν 1.50, 43 κιλά στον όγκο που μετά έφυγε με ραπέλ απο το διαμέρισμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.