Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

σχετικα με τα 2 18χρονα, σημερα εμαθα γιατι χωρισε τοτε ο δικηγορισκος που προσπαθει να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα με την αδερφη της ξαδερφης μου(μανιατισα ναι), γκομενιζε ασυστολα (τις εφερνε στο σπιτι κιολας) ωσπου αυτη δεν αντεξε αλλο, ωραια πραγματα ! 2 επικυνδυνοι λαμακαδες στα θυμαρακια και οι αλλοι 2 στην φυλακη, win/win !

Χάσαμε κάποια είδηση? Τι έγινε με τον δικηγόρο? Τι προσπαθεί να δικιαολογήσει?

Α Και σε παρακαλώ, μην προσβάλεις τους θανόντες!!! Δεν υπάρχει win όταν πεθαίνουν άνθρωποι

Σε κλινική των Χανίων, εισήχθη ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης - NEWS247

Η κατάστασή του είναι σταθερή και δεν προκαλεί ανησυχία

Η κατάστασή του μικροβίου ωστόσο κρίνεται ιδιαίτερα ανησυχητική :baby: (από FB)

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και υπαρχει win, για τον ιδιο λογο ειχα φαει καρτα πριν κατι μηνες οταν εμαθα οτι σκοτωσανε 2 χρυσα αυγα και εγραψα μετα κατι για ανουσια σπαταλη οξυγονου :p το ειχα πει τοτε το ξαναλεω και τωρα, αμα αυριο μεθαυριο τα τιναξει κανενας μιχαλολιακος / κασιδιαρης θα βρεθει σοβαρος ανθρωπος να χυσει ενα δακρυ για παρτη τους ? Γιατι να αγιοποιειται το καθε αποβρασμα επειδη απλα πεθανε ? fak logic :fist:

για την ειδηση τωρα εγω εχω μεινει εδω -> http://www.iefimerida.gr/news/167799/%CE%BA%CF%8E%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%AD%CE%BB%CE%B7%CF%82-%CE%BF%CE%B9-%CE%B4%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%86%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B3%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%85-%CE%B8%CE%B1-%CE%B2%CE%BB%CE%AD%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%B1-%CE%B2%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%AE%CE%BB%CE%B9%CE%BF-%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%89-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BB απλα "βλεπω" οτι ο δικηγορος οπως και μερικοι αλλοι εμπλεκομενοι θα πρεπει να κοιτανε την πλατη τους 2 φορες απο δω και μπρος, οτι εγινε δεν προκειται να ξεχαστει ετσι ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενος John χωνει για τα γεγονοτα στο Ferguson... (εκ των οποιων αν καταλαβα καλα ηταν και το οτι κατι ενστολα καλοπαιδα πλακωσαν στο ξυλο εναν διαδηλωτη και μετα του εκαναν μηνυση για "καταστροφη δημοσιας περιουσιας" επειδη τα αιματα του απο το ξυλο λεκιασαν την στολη τους....)

Race/Off - The Daily Show - Video Clip | Comedy Central

Link to comment
Share on other sites

Tο άστρο του Δαυίδ καρφίτσωσε στο πέτο ο Μπουτάρης στην ορκωμοσία του [εικόνες+βίντεο] | Ειδήσεις και νέα με άποψη

Μόνο εμένα μου φαίνεται γελοία η χρήση του αστεριού του δαυίδ με σκοπό να την πούνε στους ναζί της Χ.Α., όταν οι εβραίοι σκοτώνουν Παλαιστίνιους, παιδιά και γυναίκες σήμερα ?

Link to comment
Share on other sites

Ωρε success στορια να 'ουμ...

Χαλκιδική: Μολυσμένο από αρσενικό όλο το υδατικό υποσύστημα του Νεοχωρίου (Έγγραφο της Διεύθυνσης Υδάτων) | alterthess.gr :: όλες οι ειδήσεις από την άλλη Θεσσαλονίκη

και ον αναδερ νοουτ

«Παράθυρο» διάσωσης της Χρυσής Αυγής | Εφημερίδα των Συντακτών | online έκδοση

"Κίνδυνος να εκπέσει η κατηγορία της εγκληματικής οργάνωσης για τη Χρυσή Αυγή εάν τεθεί σε ισχύ διάταξη που προβλέπεται στο σχέδιο του νέου Ποινικού Κώδικα, σύμφωνα με την οποία για τον χαρακτηρισμό μιας οργάνωσης ως εγκληματικής απαιτείται οικονομικό κίνητρο. "

Αυτο πως δουλευει ΑΝ ισχυει???

Δηλαδη αν εγω μαζεψω 5 φιλαρακια και παμε και πεταμε βομβες/ρουκετες κλπ κλπ απλα ειμαστε "φονιαδες"... αλλα αν κλεψουμε κανα πορτοφολι ειμαστε "τρομοκρατικη οργανωση"?

Καλη φαση... ανοιγει ο δρομος για να χαρακτηριστουν ετσι ολες οι τραπεζες (χωρις smiley)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπανε μακριά.

Βάζουμε φυλακή την ΧΑ

- Τα ποσοστά της πάνε στον πάτο, τα δικά μας παίρνουν την ανηφόρα. Τους αφήνουμε μέσα και ανοίγουμε σαμπάνιες. Παραγγέλλουμε και πάπιες Πεκίνου.

- Τα ποσοστά τους μένουν ψηλά. Παίρνουμε όχι τα δύο πρώτα. Τους τάζουμε αποφυλάκιση εφόσον ψηφίσουν σωστά στην εκλογή προέδρου. Σε τυχόν ερωτήσεις κάνουμε τις πάπιες εκ του Πεκίνου.

Link to comment
Share on other sites

Τους τάζουμε αποφυλάκιση εφόσον ψηφίσουν σωστά στην εκλογή προέδρου. Σε τυχόν ερωτήσεις κάνουμε τις πάπιες εκ του Πεκίνου.

Πραγματικα, ειμαι πολυ περιεργος να δω τη σταση των χρυσαυγουλων στην εκλογη πρεδρου με οσα εχουν γινει/συνεχιζουν να γινονται.

Δεν εχω ακομα καταλαβει αν τους εχουν αχτι, ή ειναι και με τη βουλα συγκοινωνουντα δοχεια/εξαπτερυγα.

Δεν ειναι μονο το οτι θα στηριξουν ΝΔ... αλλα κατα τα φαινομενα αν πανε τον Κουνελη (τουλαχιστον αλλο ονομα δεν εχω ακουσει) πως διαολο τα ορκ θα ψηφισουνε "αριστερο" προεδρο?

Link to comment
Share on other sites

"....το Εθνικό καθήκον απαιτεί θυσίες..." + extra ketchup-smiley-emoticon-emoji.png

Αυτο ειναι παραπανω απο προφανες και φροντιζει (και) η συγκυβερνηση να το αποδεικνυει συνεχως.

«Αποζημίωση» της κυβέρνησης στη Μορέας ΑΕ λόγω... μειωμένης κίνησης | TVXS - TV Χωρίς Σύνορα

Link to comment
Share on other sites

...

Στο "ενάδερ νόουτ", προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι η δίωξη μελών πολιτικού κόμματος για ιδιώνυμο έγκλημα είναι η πιο επικίνδυνη εξέλιξη σε μια δημοκρατία και σίγουρα πιο επικίνδυνη απο την ενδεχόμενη ελάφρυνση των κατηγοριών που βαρύνουν τους χρυσαυγίτες. Μπορείς κάλλιστα να τους καταδικάσεις -ατομικά- για τα κακουργήματα και τα πλημμελήματα στα οποία έχουν συμμετάσχει.

Όμως, αμφιβάλλω αν πραγματικά υπήρξαν περιπτώσεις που η "ασφάλεια του κοινωνικού καθεστώτος και η προστασία της ελευθερίας των πολιτών" (Ν.4229/1929) επέτασσαν τη δίωξη μελών πολιτικών και κοινωνικών ομάδων για αδικήματα που δεν έχουν καν τελεστεί και ήλπιζα ότι έχουμε προοδεύσει από το 1929...

Εκτός αν νοείται ως πρόοδος ότι σήμερα διώκονται (και) οι φασίστες, όπως τότε είχε προτείνει ο Παπαναστασίου.

Link to comment
Share on other sites

Στο "ενάδερ νόουτ", προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι η δίωξη μελών πολιτικού κόμματος για ιδιώνυμο έγκλημα είναι η πιο επικίνδυνη εξέλιξη σε μια δημοκρατία και σίγουρα πιο επικίνδυνη απο την ενδεχόμενη ελάφρυνση των κατηγοριών που βαρύνουν τους χρυσαυγίτες. Μπορείς κάλλιστα να τους καταδικάσεις -ατομικά- για τα κακουργήματα και τα πλημμελήματα στα οποία έχουν συμμετάσχει.

Όμως, αμφιβάλλω αν πραγματικά υπήρξαν περιπτώσεις που η "ασφάλεια του κοινωνικού καθεστώτος και η προστασία της ελευθερίας των πολιτών" (Ν.4229/1929) επέτασσαν τη δίωξη μελών πολιτικών και κοινωνικών ομάδων για αδικήματα που δεν έχουν καν τελεστεί και ήλπιζα ότι έχουμε προοδεύσει από το 1929...

Εκτός αν νοείται ως πρόοδος ότι σήμερα διώκονται (και) οι φασίστες, όπως τότε είχε προτείνει ο Παπαναστασίου.

Συμφωνω απολυτα. Οσο κι αν χαρηκα για το ντραβαλο/καψωνι/χουνερι (γιατι ουδεποτε πιστεψα οτι το εκαναν στα σοβαρα) η φυλακιση τους, και μαλιστα υπο τις συνθηκες και τις αφορμες που αυτη εγινε, ηταν βγαλμενη καθαρα απο χρυσαυγιτικες πρακτικες. Αυτος ηταν και ο λογος που χαρηκα γιαυτο. Γιατι τους επαιξαν, βασικα, στο δικο τους γηπεδο. Απ'εξ'απ'ανεκαθιστως εβρισκα διασκεδαστικο να βλεπω εναν φασιστα να φωναζει για φασιμο (ή ελλειψη δημοκρατικης αντιμετωπισης) ως προς το ατομο του.

Κοντα στον 1 χρονο μετα τον Παυλαρα και την ολη φασαρια που ξεκινησε τοτε, η ολη κατασταση -νομιζα- οτι ηταν α) για να κλεψουν ψηφους απο αυτους και β) για να πατησουν στην (παν)ηλιθια θεωρια των 2 ακρων και να κυνηγησουν αριστερους. Δεν ξερω τι εχει αλλαξει απο τοτε ως προς το συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια μέτρα χαμηλότερα του προβλεπόμενου πετούσε το Μπόινγκ που συνετρίβη στην Ουκρανία — ΣΚΑΪ (www.skai.gr)

"Η πτήση ΜΗ17 έπρεπε, με βάση το σχέδιο πτήσης, να βρίσκεται σε ύψος 11.000 μέτρων όμως έλαβε εκ μέρους των ουκρανικών αρχών την εντολή να πετά σε ύψος 10.000 μέτρων, ώστε να εξασφαλιστεί αρκετή απόσταση μεταξύ της πτήσης MH17 και ενός άλλου αεροσκάφους που πετούσε στα 11.000 μέτρα"

To "άλλο αεροσκάφος" πιθανολογείται ότι ήταν αυτό που είχαν θέσει στο "στόχαστρό" τους οι φιλορώσοι αντάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.