Jump to content



Unlock 6950 to 6970


MrCrowley83

Recommended Posts

Παιδιά η 6950 μου με unlocked shaders πάντως συμπεριφέρεται περίεργα..

Ενώ περνάει Furmark + OCCT 20 λεπτά με ρολόγια 880/1375 και 1.1ν τάση, στα games μου κάνει μικρά artifacts.

Πχ. στο Pro 2011 μετά από λίγη ώρα βγάζει στιγμιαία μια μαύρη γραμμή(ίσα που προλαβαίνω να την δω) και στο Crysis 2 αναβοσβήνουν μερικές φορές οι σκιές και βγάζει κίτρινες γραμμούλες στις αντανακλάσεις..

Έχω δοκιμάσει και default ρολόγια με unlocked shaders και στο Pro 2011 εξακολουθεί να το κάνει αυτό..επίσης στο crysis 2 έχει πολύ stuttering..

εισαι με 1.1volt ταση και θες και σταθεροτητα στα 880/1375??? αυτα τα ρολογια ειναι της 6970 και τα επιτυγχανει με 1,1750 ταση!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 289
  • Created
  • Last Reply

Αυτή εδώ ξεκλειδώνει έτσι?

Διάβασα ένα thread με έναν που πήρε την συγκεκριμένη XFX αλλά ήταν Version 1.2 και τρόμαξα μήπως δεν ξεκλειδώνει η XFX πια(όπως η Sapphire) αλλά τελικά είπε ότι την ξεκλείδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ ξεκλειδώνει έτσι?

Διάβασα ένα thread με έναν που πήρε την συγκεκριμένη XFX αλλά ήταν Version 1.2 και τρόμαξα μήπως δεν ξεκλειδώνει η XFX πια(όπως η Sapphire) αλλά τελικά είπε ότι την ξεκλείδωσε.

Την περιμένω από αυτο το μαγαζί. Στο θέμα που το συζητήσαμε μου είπαν τα παιδιά οτι ξεκλειδώνει. Επίσης το διάβασα σε reviews οτι ξεκλειδώνει. Εντος ημερών θα σου απαντήσω κ στη πραξη.

Link to comment
Share on other sites

αυτη εδω τελικα ειναι που ξεκλειδωνει??!!:...: ενδιαφερεται ενας φιλος..!

Είμαι σχεδόν βέβαιος οτι ΔΕΝ ξεκλειδώνει! Έχω την ίδια με 1γιγα και ΔΕΝ ξεκλειδώνει μιας και ΔΕΝ έχει bios switch!

Link to comment
Share on other sites

αυτη εδω τελικα ειναι που ξεκλειδωνει??!!:...: ενδιαφερεται ενας φιλος..!

Όχι....Η Sapphire έχει αλλάξει revision και ΔΕΝ ξεκλειδώνει πια.

Ας πάρει MSI/XFX/ASUS που ξεκλειδώνουν σίγουρα(Reference πάντα έτσι)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν βέβαιος οτι ΔΕΝ ξεκλειδώνει! Έχω την ίδια με 1γιγα και ΔΕΝ ξεκλειδώνει μιας και ΔΕΝ έχει bios switch!

H 1GB δεν γίνεται να ξεκλειδώσει όποιας εταιρείας κιαν είναι

Link to comment
Share on other sites

Αρα το πλαισιο δεν εχει 6950 που ξεκλειδωνει;! Γλιτωσα ενα δρομολογιο!!:hehe: οι reference ολες;!μπορειτε να στειλετε το λινκ;!ευχαριστω!:)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χτές την πήρα δεν περήμενα να έχει διακοπτάκι αλλα τελικά έχει θα δοκιμάσω και βλέπουμε πρώτα θέλει ένα καλό σύστημα ψήξης γιατι οι 80 βαθμοί στο crisis 2 μου φαίνονται πολοί

Link to comment
Share on other sites

Help παιδιά, έκανα bios flash με το ATIFLASH μέσω DOS και έβαλα το bios που δίνει ο Atiman αυτό όμως μου έβαλε τα ρολόγια της 6970 και δεν μπαίνει στα Windows, έβαλα το διακοπτάκη στη θέση 2 τώρα μέχρι να δω τι θα κάνω.

Εγώ θέλω μόνο τα shaders να ξεκλειδώσουν.....

Edit: Εντάξει το έφτιαξα, έκανα και unlock τα shaders όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Άλαξα την μαμά ψύξη με ένα waterblock απο μια 4890 με μια μικρή κοψιά στην άκρη του μπλόκ και απο θερμοκρασίες είναι τώρα καλά μέχρυ τους 49 βαθμούς.οσο για το ξεκλοίδωμα δεν δοκίμασα αλλα κατέβασα το trixx της saphire και έβαλα τα ρολόγια της 6970 880-1375

και το ρεύμα το έβαλα στο 12,00 καλα είναι ή να δόσω λίγο ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Άλαξα την μαμά ψύξη με ένα waterblock απο μια 4890 με μια μικρή κοψιά στην άκρη του μπλόκ και απο θερμοκρασίες είναι τώρα καλά μέχρυ τους 49 βαθμούς.οσο για το ξεκλοίδωμα δεν δοκίμασα αλλα κατέβασα το trixx της saphire και έβαλα τα ρολόγια της 6970 880-1375

και το ρεύμα το έβαλα στο 12,00 καλα είναι ή να δόσω λίγο ακόμα?

Τις μνήμες τις ψύχεις το wb?

Link to comment
Share on other sites

Άλαξα την μαμά ψύξη με ένα waterblock απο μια 4890 με μια μικρή κοψιά στην άκρη του μπλόκ και απο θερμοκρασίες είναι τώρα καλά μέχρυ τους 49 βαθμούς.οσο για το ξεκλοίδωμα δεν δοκίμασα αλλα κατέβασα το trixx της saphire και έβαλα τα ρολόγια της 6970 880-1375

και το ρεύμα το έβαλα στο 12,00 καλα είναι ή να δόσω λίγο ακόμα?

12βολτη ειναι η κάρτα? :o :O :o

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.