Jump to content



Η αλήθεια στο διαδίκτυο.


Volrath

Recommended Posts

τι λετε για το wiki ?

εχω παρει μερος σε κουβεντα που ο συνομιλητης μου λεει, το wiki δεν ειναι αξιοπιστο, και ψεμα!

μετα βλεπω αυτο και λεω οτι το wiki ειναι πολυ καλο!

Μια χαρά αξιόπιστο είναι. Το ότι μπορείς σε αυτό να βρεις ένα κάπως περιορισμένο εύρος γνώσεων δεν αναιρεί την ουσία των γεγραμμένων. Έχω μιλήσει με άτομα που συμμετείχαν στο έργο της wikipedia και με διαβεβαίωσαν για την επιστημοσύνη αυτών που γράφουν. Φυσικά αυτοί συμμετείχαν στη συγγραφή ιστορικών και φιλολογικών λημμάτων, οπότε σε κάποια θέματα δεν είναι μπούσουλας σαφώς. (π.χ: βιογραφίες)

Δε γνωρίζω πως λειτουργεί το σύστημα κατά το οποίο λένε ότι μπορεί ο καθένας να κάνει edit (?) τις πληροφορίες, συμμετέχοντας κατά κάποιον τρόπο και αυτός.

Το wikipedia κατά την άποψή μου δεν έχει αποσπάσει καν την ελάχιστη προσοχή από αυτή που του αξίζει. Είναι σπουδαίο εγχείρημα και δυστυχώς το ξεχνάμε εύκολα όταν όλα είναι ένα κλικ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.