Jump to content



Συγνώμη αλλά ενημερωτικό....


Grace

Recommended Posts

..δελτίο!

Κάποιος 'ματάκιας' έκανε hack στο hotmail account μου. Και μπράβο του. Επειδή όμως θέλω να μπω να πω δύο κουβέντες και εγώ με κανέναν όταν είμαι κουρασμένη, παρακαλείτε όταν τελειώσει το 'μάτι' να γυρίσει τον κωδικό στον προηγούμενο ή έστω την ερώτηση αλλαγής του σε κάτι πολύ εμφανές. Όχι τίποτα άλλο, έτσι και αλλιώς τα στοιχεία μου είναι ψεύτικα γι'αυτό δεν τα θυμάμαι καν για να ζητήσω αλλαγή και αυτοί που είχα στην λίστα είναι όλοι και όλες απλά άτομα που δεν έχουν ιδέα για τις προσωπικές μου πληροφορίες. :upside:

Και είμαι σίγουρη ότι είναι ένας από εσάς γιατί ο έξυπνος άλλαξε την security question σε "ela nte!!" . Εγώ ούτε γράφω Greeklish ούτε τίποτα παρόμοιο με αυτό και δεν ξέρω και Έλληνες από αλλού πλην 2 γνωστών forum. :D

Δεν με πειράζει καθόλου αφού καί το E-mail άδειο ήταν πλην ενός που το κράταγα για 'συναισθηματικούς' λόγους και κανένας που να με ξέρει όντως δεν ήταν στην λίστα, οπότε το μόνο που θα παρακαλέσω αφού τελειώσει να μου δώσει τον κωδικό μου πίσω γιατί θέλω να μιλάω που και που με μερικούς που θεωρώ φίλους μου και δεν έχω όρεξη να φτιάξω νέο account. Μπορεί να τον στείλει ανώνυμα στο lady-x@freemail.gr ή απλά ας τον αλλάξει στον προηγούμενο ή να βάλει την ερώτηση σε κάτι εμφανές. Τον ενημερώνω ότι όχι μόνο δεν θύμωσα αλλά εκτιμώ την προσοχή του! :)

Θα ξαναπροσπαθήσω από Δευτέρα. Ευχαριστώ για την προσοχή σας. Κατά όλο το μήκος της. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω πολύ τον μυστήριο θαυμαστή μου ( και γιά όλα τα καλά του λόγια ) και να τον παρακαλέσω να ρίξει αν θέλει μία ματιά στην απάντηση που του έστειλα.

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να σε ξερει εσενα για να μαθει το μαιλ σου.

Εαν καποιος τυπος ηθελε να μπει σε ενα hotmail θα μπορουσε ευκολα να βρει ενα καρο με .gr

Tωρα γιατι τετυχε το δικο σου.....θεμα τυχης να πω!?!

ισως να ειχες ευκολο pass

Link to comment
Share on other sites

Ηξερα εναν τροπο γιαν βρισκεις το password καποιου που εχει hotmail... δεν το δοκιμασα ποτε ,,,

απλως θυμαμαι οτι εστελνες ενα e-mail καπου με καποια συγκεκριμενα λογια και μετα σου εστελναν e-mail με το κωδικο του.... κατι τετοιο,.,,., αν βρω το .τxt που τα ελεγε θα σε ενημερωσω...

Link to comment
Share on other sites

Ναί, εντάξει, ήταν αρκετά καλός για να μου δώσει τον κωδικό μου πίσω.

Αρχική απάντηση από fantacid [Σήμερα, στις 12:45]

Δεν ειναι απαραιτητο να σε ξερει εσενα για να μαθει το μαιλ σου.

Όταν αλλάζει τον κωδικό σε gay_gr_god, μου συστήνεται στο E-mail σαν κάποιος ή μάλλον κάποιοι που δεν θα πω ( και δεν έχει σημασία αφού ξέρω ποιός ήταν ), είχαμε ανταλλαγή απόψεων για αρκετή ώρα το βράδυ κτλ....δεν πιστεύω στις συμπτώσεις.

Ένα είναι σίγουρο, σίγουρα δεν με ξέρει και σίγουρα ξέρω ποιός είναι. :upside:

Το μόνο ότι με έκανε λυπάμαι γιατί περίμενα περισσότερα πράγματα από αυτόν. :nothing:

Edit :

Βέβαια είναι να περιμένεις πολλά από κάποιον που σε κυνηγά ενώ έχεις προσπαθήσει να το βοηθήσεις; Το ότι δέχεται ότι δεν ξέρει αν είμαι το ίδιο πρόσωπο με τον Gr_God όπως λένε μερικοί κουτσομπόληδες ( και πιθανότατα το έμαθε όταν μπήκε στο account μου, δεν μπορώ να τον έχω στην λίστα μου γιατί δεν μπορώ να είμαι σε 2 σημεία την ίδια στιγμή μάλλον ) αλλά συνεχίζει να τον προσβάλει χωρίς να έχουν καν μιλήσει ποτέ; Που παραδέχεται ότι δεν του πέφτει λόγος αλλά τα κάνει όλα αυτά; Το ότι λέει ότι πλήγωσα πολλούς απλά και μόνο επειδή δεν έδινα τα στοιχεία μου και έλεγα ψέμματα για το όνομά μου λες και είμαι αναγκασμένη να δώσω τα στοιχεία μου σε όλο τον κόσμο και δεν έχει καμία σημασία ακόμα και αν βοήθησα χιλιάδες; Ή μήπως από έναν που απλά δεν έχει καν το θάρρος να μου συστηθεί με το όνομά του γιατί με φοβάται, ακόμα και αν ξέρω ποιός είναι;

Και μετά έχει και το θράσος να μου λέει ότι εγώ πληγώνω....

Όχι, αυτή δεν είναι τακτική που ακολουθεί ένας που έχει δίκιο. Ούτε καν ένας που έχει λίγο γενναιότητα μέσα του. Για να μην πω ανδρισμό. ’λλον προσβάλλουν σαν Gay και οι ίδιοι δεν έχουν το παραμικρό θάρρος να αντιμετωπίσουν μία γυναίκα ευθέως. Λυπάμαι αλλά έτσι είναι. :(

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιολας αλλα εβαλες κ συ το χερακι σου στην ολη κατασταση ρε Grace....

Με τοσα μπαλαμουτια κ με τοση μυστικοπαθεια.....

Κ δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι ηταν σωστο αυτο που σου εκανε ο Χ,απλα του εδωσες κινητρα

Δεν ειναι κακο να ξερει ο αλλος ποιος εισαι,αντιθετα μαλλιστα το θεωρω πολυ καλο κ οταν μιλαω με καποιον μεσο νετ επιδιωκω να ξερω...

Φιλικα Μιχαλης

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 14:49]

Sorry κιολας αλλα εβαλες κ συ το χερακι σου στην ολη κατασταση ρε Grace....

Με τοσα μπαλαμουτια κ με τοση μυστικοπαθεια.....

Κ δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι ηταν σωστο αυτο που σου εκανε ο Χ,απλα του εδωσες κινητρα

Δεν ειναι κακο να ξερει ο αλλος ποιος εισαι,αντιθετα μαλλιστα το θεωρω πολυ καλο κ οταν μιλαω με καποιον μεσο νετ επιδιωκω να ξερω...

Φιλικα Μιχαλης

Πιστεύω ότι η μυστικοπάθεια είναι δική μου υπόθεση και επιλογή και κανένας δεν έχει λόγο επί τούτου. Μπαλαμούτια δεν ξέρω καν τι σημαίνει, λυπάμαι.

Δυστυχώς εγώ δεν έχω πολλές επιλογές και μία από αυτές είναι να κρατώ τα προσωπικά μου στοιχεία προσωπικά. Αυτό αφορά μόνο εμένα και εγώ κρίνω αν είναι κακό ή όχι ( και από ότι φάνηκε, αχρείαστο να είναι καλά κάνω και χρησιμοποιώ παντού ψεύτικα στοιχεία σε λογαριασμούς που μπαίνω in-public ).

Επίσης έστω και αν φταίω εγώ, δεν δίνει κανενός το δικαίωμα να προσβάλει άτομα που δεν έχουν σχέση με εμένα ή αυτόν, ούτε να κρίνει και μετά να προσβάλει εμένα ειδικά όταν ο ίδιος παραδέχεται ότι δεν τον έχω πληγώσει ποτέ και ότι δεν τον αφορά η δική μου υπόθεση καν. ’ρα γιατί να με ενοχλεί και δεν αφήνει αυτούς που ενόχλησα και πλήγωσα να μου το πουν μόνοι τους;

Link to comment
Share on other sites

εγώ γενικά έχω να πω πως σημαντικότερο απ'όλα είναι πως σε μεγάλο βαθμό βοήθησε πάρα πολλούς η Grace συν ότι υπήρχε κάποιο άτομο που φαινόταν ότι μας έδινε ψαγμένες απόψεις και νέα. αυτό μετράει για μένα και όχι η αναζήτηση για το αν είναι γυναίκα η όχι, που μένει κλπ κλπ... (όλοι έχου πάντως αναρωτηθεί. κι εγώ...)

τώρα το αν κάποιος ψαχουλεύει με περισσότερο ζήλο, μάλλον είναι επειδή κέντρισες το ενδιαφέρον του. τίποτα παραπάνω... έτσι φαντάζομαι εγώ... σαν άτομο με ψηλή αναγνωρισιμότητα (έστω και καλυμμένη με πέπλο μυστηρίου) είναι λογικό να τραβήξεις τα βλέμματα αλλά και να κεντρίσεις την ελληνική περιέργεια. δε νομίζω να ξαφνιάστηκες...

πολύ λογικό να δίνεις ψεύτικα στοιχεία κλπ. πολύ λογικό να θες να προστατευτείς... αλλά πολύ λογικό εξίσου να υπάρχουν πολλοί καχύποπτοι που δεν καλύπτονται από συγκεκριμένη εκλεπτισμένη, πλάγια στάση υπεκφυγής σου σε κάποια θέματα...

Link to comment
Share on other sites

Kαι βεβαια ειναι δικαιομα σου να κρατησεις οποια σταση θες αλλα αυτο που ειπα εγω πριν ηταν οτι η σταση σου αυτη(για μενα λαθος) ηταν που οδηγησε καποιους να κανουν οτι καναν με το mail σου.

Προσωπικα ποτε δε καταλαβα γιατι αυτη η ολη σταση σου....σου αρεσουν τα μυστηρια?Μηπως σε κηνυγανε?!?(ελα πλακα κανω..!)

Αυτα ειχα να πω κ οπως ειπα κ πριν σε καμια περιπτωση δε δικαιολογουνται οι "hackers".... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 16:32]

τώρα το αν κάποιος ψαχουλεύει με περισσότερο ζήλο, μάλλον είναι επειδή κέντρισες το ενδιαφέρον του. τίποτα παραπάνω... έτσι φαντάζομαι εγώ... σαν άτομο με ψηλή αναγνωρισιμότητα (έστω και καλυμμένη με πέπλο μυστηρίου) είναι λογικό να τραβήξεις τα βλέμματα αλλά και να κεντρίσεις την ελληνική περιέργεια. δε νομίζω να ξαφνιάστηκες...

Να ξαφνιάστηκα; Σε καμία περίπτωση. Μάλιστα το περίμενα. Το μόνο που με ξάφνιασε ήταν το ότι δεν περίμενα τέτοια άθλια συμπεριφορά από το συγκεκριμένο άτομο, ή έστω την ομάδα ατόμων. Το ενδιαφέρον είναι άλλο, το ψαχούλεμα άλλο αλλά η συγκεκριμένη συμπεριφορά του και τα 'όμορφα' σχόλιά του στο πρόσωπό μου και όχι μόνο την στιγμή που ο ίδιος παραδέχτηκε ότι δεν τον αφορά και δεν τον έχω πληγώσει ποτέ ( και όπως είπε, ούτε θα μπορούσα ) είναι κάτι που με κάνει να αναρωτιέμαι γιατί δεν έχω αλλάξει το διαβατήριό μου ακόμα. Όχι μόνο δεν είχε λόγο να τα κάνει όλα αυτά και να μου φερθεί έτσι, αλλά ο ίδιος παραδέχτηκε ότι δεν τον αφορώ αλλά παρ'όλα αυτά θέλει να με κρίνει. Τι μπορώ να πω σε ένα τέτοιο άτομο που κρύβεται πίσω από μία οθόνη και προσπαθεί να δείξει ότι κάτι μπορεί να κάνει επάνω μου; Όπως και να έχει δεν έχω κάτι εναντίον του, του έδωσα και μερικά πράγματα να σκεφτεί εχτές το βράδυ αν θέλει, τι άλλο να κάνω για κάποιον που δεν ξέρει γιατί κάνει αυτό που κάνει και το κάνει χωρίς βάση ή απόδειξη, κρυμμένος πίσω από το δάχτυλό του δείχνοντας ότι το μόνο που νιώθει για μένα είναι να με φοβάται;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.