Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Για τη χρήση που το θέλεις το cpu είναι αρκετό, θα έδινα προσοχή σε σειρά προτεραιότητας: 2000mah μπαταρία, 800*480 ανάλυση και TN οθόνη. Η μπαταρία δεν θα σου δώσει καλή αυτονομία και μετά από σύγκριση με ένα παρόμοιο που πήρε συνάδελφος, τα 800*480 είναι λίγο περιοριστικά σε χρήση internet αλλά για διάβασμα pdf, kindle etc. δεν υπήρχε πρόβλημα. Τέλος η διαφορά μεταξύ ΤΝ και IPS είναι χαρακτηριστική τόσο σε φωτεινότητα όσο και χρώματα.

Ainol Novo 7 Aurora Android 4.0 IPS Screen - Review By GadgetFreakz - YouTube

Φυσικά για την τιμή που διατίθεται δεν υπάρχουν πολλές εναλλακτικές, αν δεν σε ενοχλούν αυτοί οι περιορισμοί και θέλεις κάτι να παίξεις με android χτύπα το.

Με ένα κλικ πάνω σε χρήματα παίρνεις 3700mah, 1024x600, 8gb flash και 1gb ram.

http://www.pandawill.com/ainol-novo-7-mars-android-40-tablet-pc-hd-screen-7-inch-8gb-1gb-ram-camera-white-p62165.html

Έγινε επεξεργασία από chroma
Link to comment
Share on other sites

Μια πρόταση για καλό video converter για android tablets? (έχω nexus 7)

Δοκίμασα μερικές μετατροπές με το imtoo video converter και απο 800mb μου έβγαζε output file 2.5gb mp4...

freemake video converter? δωρεάν είναι, οπότε δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως άμα είναι για ταινιούλες σπίτι - και όχι για να παρεις μαζί σε ταξίδι κτλ, δεν αξίζει να κάνεις transcode.

Εγώ έβαλα το plex server + plex app, on the fly transcode όλα τα πάντα και τα κοάλα και με υπότιτλους (αγγλικούς, να πώ την αλήθεια δεν έχω δοκιμάσει ελληνικούς) μέσω wifi. Γίνεται και με vlc + vlc stream and κάτι υποτίθεται και δωρεάν, αλλά εμένα δε δούλευε. Και το plex έχει ένα "xbmc" feel, με αρέσει ιδιαίτερα.

Για transcode, με το handbreak, γρήγορο, νταξ απο ποιότητα μέτρια. Επέλεγα πάντα web optimize ή κάτι τετοιο. Το mp4 μετά παιζόταν και streaming από το wifi μου.

Link to comment
Share on other sites

Daaamn

Ballmer told the Seattle Times, he believes Microsoft has a "very competitive product from the features perspective," with Microsoft Surface, and that "probably $300 to about $700 or $800" is the "sweet spot" for pricing. We learned of this via*The Verge.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Balmer ήθελα να σου δώσω μια ευκαιρία, αλλά μόνος σου με στέλνεις στο Nexus.. :D

Όπως τα λες. Ήμουν αποφασισμένος να αγοράσω win8 tablet αλλά άμα έχει την τιμή notebook (για να μην χαλάσουμε το κέφι στους κατασκευαστές φορητών) δεν το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

έτσι από περιέργεια, για άνετο σερφάρισμα (χωρίς σπάσιμο νεύρων) μέχρι τα 250€ παίζει τιποτε που να πληροί τα παρακάτω ;

Απαραίτητες προϋποθέσεις:

οθόνη 8-10 ίντσες

υποστήριξη 3G (κατά προτίμηση να παίρνει κάρτα by default, και οχι απλά να υποστηρίζει εξωτερικό modem)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.