Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Ο exynos τι λεει γενικα?

Την παλευει?

Ο επεξεργαστής του Galaxy SIII είναι ...

Από τη στιγμή που μπορει να έρθει ταχυδρομικώς Ελλάδα (aka να γλυτώσουμε το τελεωνείο) βλέπεις κάτι άλλο που θα μπορούσε να είναι αποτρεπτικό ;

Να έχεις την υπομονή να περιμένεις τα σχόλια των πρώτων αγοραστών (πειραματόζωων) .. :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας για ramos, ainol, cube, zenithink και λοιπές κινέζικες εταιρείες είναι καλό να κάνεις ένα ψάξιμο πρώτα τι παίζει από support official & unofficial από xda, slatedroid κλπ. Στη περίπτωση από ainol μου έκανε θετική εντύπωση οι αναβαθμίσεις από τη μαμα εταιρεία κάθε 2-3 μήνες από το λανσάρισμα τον Ιανουάριο, μέχρι Ιούλιο που ήταν και ουσιαστικές πχ. η τελευταία ρομ είναι μια χαρά για 24/7 χρήση.

Επειδή DHL και λοιπές courier βγάζουν και από τους εκτελωνισμούς, πάρε απλό registered ταχυδρομείο που υπάρχει πάντα η πιθανότητα να περάσει απαρατήρητο. ;)

Ποιο ακριβώς έχεις (και από που το αγόρασες ; )

Προσωπικά νομίζω πως για τη χρήση που το θέλω δεν με πολυενδιαφέρει η υποστήριξη. Δεν λέω φυσικά ότι δεν θα ήθελα και να υπάρχει κιόλας.

Κατά τα άλλα εννοείται με ταχυδρομείο. Δεν την πατάω :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/1063297613-post333.html

Τώρα σχεδόν 2.5 μήνες μετά στα ίδια λεφτά παίρνεις τον διπύρηνο aurora από τον αμαζόνιο.

[ame=http://www.amazon.co.uk/AINOL-TAB-NOVO7-AURORA-II/dp/B008BHJSGQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1347911371&sr=8-1]AINOL TAB NOVO7 AURORA II 2 - 7'' HD IPS display (1024*600) dual core CPU&GPU 1.5GHz android 4.0 ice cream sandwich tablet pc 16GB WIFI camera HDMI Flash player, new google play store: Amazon.co.uk: Computers & Accessories[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ρε άνθρωπα δε ρώτησες τι πήρα και από που; Δεν είπα οτι είναι 3G, υποστηρίζει dongles μόνο.

Βρίσκεις τα panda αρκεί να ψάξεις, δες ένα με 9.7 ips και 3G μέσα.

Aliexpress.com : Buy 2012 Latest Android 4.0 Built in 3G Tablet PC 3g sim card slot 9.7" IPS Multi Touch 1G/16GB,Webcam,Skype Video Call Aoson M19 from Reliable tablet pc suppliers on Elijah Store--Tablet Factory Direct

Link to comment
Share on other sites

ΠΠΠΠΠΠΠΠΣΣΣΣΣΣΣΣ μυριζει φρεσκαδουρα και το βιντεο ακομα!

Περιμενω πρωτο feedback.

Πηγε πανω πανω στη λιστα πιθανων αγορων tablet.

(εκθρονησε το ΝεΞΟΥ)

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

Ας είναι και 1Gb, δεν πειράζει.

Από τη στιγμή που μπορει να έρθει ταχυδρομικώς Ελλάδα (aka να γλυτώσουμε το τελεωνείο) βλέπεις κάτι άλλο που θα μπορούσε να είναι αποτρεπτικό ;

Το ότι δεν έχεις εγγυημένη την αξιοπιστία του κατασκευαστή/πωλητή. Από εκεί και πέρα αν το έβλεπα σε ένα Ελληνικό μαγαζί δίπλα στο Nexus σε παρόμοια τιμή και ήμουν σίγουρος για το support του, ίσως να το προτιμούσα.

Κάτι ακόμα είναι ότι μένει 1,5 μήνας(?) μέχρι τα ταμπλετάκια του Ballmer? Δεν λέω θα μας ξενερώσει τρελά ο τυπάς με τις τιμές που θα βάλει, αλλά αν δεν βιάζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό είναι πιο δυνατό από Tegra 3? Και γενικά ο Tegra που στέκεται; Αυτά μπορεί να είναι δυνατά σε HW αλλά φοβάμαι άλλα πράγματα, όπως την απόκριση της οθόνης, το ηχείο, η διάρκεια μπαταρίας και η υποστήριξη..

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε κανεις μεταφορικα για Ελλαδα για το Ramos ;

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

μόλις τσέκαρα.

24.90USD με airmail για Ελλάδα.

Btw, τους έχω στείλει μια ερώτηση και επειδή ακόμη δεν μου έχουν απαντήσει τη ρίχνω κι εδώ.

Το μπλιμπλίκι αυτό παίρνει κάρτα SIM ή απλά υποστηρίζει 3g modems ; Δεν είδα κάπου ξεκάθαρη αναφορα, γι' αυτό :)

edit: κι αυτό καλό μου φαινεται. με χαρακτηριστικά παραπλήσια (αν οχι ιδια) με του iPad 2 και στανταρ υποστήριξη 3g με κάρτα

http://www.chinistore.com/en/chinese-tablet-pc/618-buy-ramos-w22pro-3g-built-in-w23pro3g-tablet-97-inches-ips-gsm-android-4-1gb-ram-hdmi-.html

edit 2 :

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=AvjMfO8XvRA[/ame]

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

έτσι από περιέργεια, στο note έχω αυτό το καλωδιάκι και κουμπώνω πάνω φλασάκια, card readers κλπ.

Για iPad υπάρχει τέτοιο καλώδιο/δυνατότητα ;

aftermarket-product-micro-usb-host-mode-otg-cable-flash-drive-sd-t-flash-card-adapter-for-samsung-gt-i9100-i9100-galaxy-s-ii-2-gt-n7000-galaxy-note_21813_500.jpg

edit: βρήκα αυτό, τι παίζει ξερει κανεις ;

014015_400x400_com4.jpg

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3673]hayabusa[/MENTION] υπάρχει το camera connection kit.

Αν και δε το βλεπω για ipad, δωσε λινκ. Με καρτες cf με ενδιαφερει να παιζει οπως καταλαβαινεις για τη μηχανη, αλλα και κανενα φλασακι αν εμπαινε καλο θα ηταν.

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.