Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Λίγο ποιο ακριβά θα έρθει το Ramos με τον Samsung 4core :innocent:

Ramos W30HD Quad Core 10.1 Inch 1920*1200 Resolution IPS Screen Android Tablet PC

16giga αλλά δεν βλέπω gps , bluetooth και επίσης μπαταρία 5400 αντι για 10.000 του Ainol ...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία από pandawill το ainol novo flame 7'' και screen protector γύρω στα 135 ευρώ όλα μαζί με μεταφορικά, στην συνέχεια άλλαξα το ainol με το pipo u1 γιατί το πρώτο ήταν εκτός διαθεσιμότητας (πήρα την διαφορά πίσω κατευθείαν 8,5$) και χτες μου έδωσαν tracking number (το οποίο θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε 2 μέρες.

Μόλις έρθει θα σας πω και άλλα.

Link to comment
Share on other sites

έχετε υπόψιν σας κάποιο 7αρι με 3g και με δυνατότητα να πραγματοποιεί κανονικές κλήσεις?

Το μόνο που έχω δει εγώ είναι αυτό Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) (8GB) 3G | Skroutz.gr αλλά μου φαίνεται ακριβό

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Είδα αυτό που φαίνεται ενδιαφέρον και σε καλή τιμή:

Ampe A85 deluxe - 8 inch Coretx A8 Dual Webcam 8G HDMI WiFi $149.99!

Βέβαια στα ίδια χρήματα παίζουν και κάτι Ainol (αν καταφέρεις να τα βρεις σε stock) όπως π.χ. αυτό:

Ainol Novo 7 Aurora II Tablet 7 inch Android 4.0 Webcam Only $139.99!

...που είναι βέβαια 7άρι κι όχι 8άρι αλλά με καλύτερο CPU.

Τι λέτε; Έχει παραγγείλει κανείς direct από ainol;

Και για το Ampe τα reviews είναι θετικά, φαίνεται αρκετά responsive σε κάτι youtube "reviews" ενώ, απ'όσο είδα, γίνεται και root.

Είναι αντίστοιχο του Ainol "Spider" μάλλον.

Έγινε επεξεργασία από Shaman
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Είδα αυτό που φαίνεται ενδιαφέρον και σε καλή τιμή:

Ampe A85 deluxe - 8 inch Coretx A8 Dual Webcam 8G HDMI WiFi $149.99!

Βέβαια στα ίδια χρήματα παίζουν και κάτι Ainol (αν καταφέρεις να τα βρεις σε stock) όπως π.χ. αυτό:

Ainol Novo 7 Aurora II Tablet 7 inch Android 4.0 Webcam Only $139.99!

...που είναι βέβαια 7άρι κι όχι 8άρι αλλά με καλύτερο CPU.

Τι λέτε;

Και για το Ampe τα reviews είναι θετικά, φαίνεται αρκετά responsive σε κάτι youtube "reviews" ενώ, απ'όσο είδα, γίνεται και root.

Σίγουρα αν είχε 2core cpu θα γινόταν best seller... αλλά με αυτόν τον επεξεργαστή δεν θα πας μακριά...

Αν δεν καίγεσαι , περίμενε λίγο καιρό, στα ιδια λεφτά θα έρχονται τα αξιόλογα tablet...

Παράδειγμα αυτό: http://www.ainol-novo.com/android-4-1-tablet-pc-spider-8-inch-ips-screen-dual-core-1-6ghz-bluetooth-16gb.html με 129$ ;)

Έγινε επεξεργασία από leros2004
Link to comment
Share on other sites

Χα! Πιάσε κόκκινο!

Έκανα edit και δεν είδα το post σου - όντως το "Spider" είναι ανταγωνιστής του Α85 που έβαλα παραπάνω.

Έχει παραγγείλει κανείς direct από Ainol?

Μάλλον το ερώτημα που πρέπει να απαντήσω είναι αν θα με βολέψει καλύτερα κάτι στο form factor του Spider ή του Fire.

Βέβαια και το Novo που είναι 10άρι έχει μικρή διαφορά στην τιμή σε σχέση με το Fire, αλλά νομίζω θα με βολέψει καλύτερα κάτι πιο μαζεμένο.

Link to comment
Share on other sites

Χα! Πιάσε κόκκινο!

Έχει παραγγείλει κανείς direct από Ainol?

All New 8 Inch Ainol Spider Tablet! - Page 2

I am new to this site, so first a warm "Hi all" from me, I guess.

I ordered this tablet last friday and got shipped a tablet today.

Packing Slip says it's the spider but case, package, about screen and Atutu benchmark say it's a Ployer MOMO8.

The specs are the same so nothing that would bother me (I didn't buy it for it's brand, anyway).

Even with english language setting a few things (ie in the settings menue) are still chinese.... don't know if this is normal (my first tablet).

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!

Καλά αυτά είναι στο πρόγραμμα.

Τα ίδια διάβαζα και για το Ampe A85, ότι δηλαδή είναι κλώνος κάποια άλλης εταιρείας (δε θυμάμαι όνομα). Είναι δύο διαφορετικές (υποτίθεται) εταιρείες, βιτρίνες ενός εργοστασίου.

Αυτά στην Κίνα παίζουν αρκετά όπως φαίνεται. Το θέμα είναι να πάρεις τα specs που περιμένεις.

Με βλέπω για Novo7 Flame/Fire.

Link to comment
Share on other sites

Για δωρο σε αδερφη - που ψαχνει βασικα ebook reader αλλα πιστευω το tablet θα την βολεψει καλυτερα - μεταξυ μονοπυρηνου και 1 γιγα μνημη και 2πυρηνου αλλα με 512 μνημη, που θα πηγαινατε? Εχω 2 Ainol υποψηφια σε καλη τιμη εδω Πολωνια και δεν ξερω ποιο να διαλεξω?

(Αν δεν σας κανει κοπο δειτε τα με κανα chrome και μεταφραση, γιατι οι σελιδες ειναι Πολωνικες)

Tablet Ainol Mars 1GB RAM 1GHz 8G 1024x600 Android (2824507893) - Allegro.pl - Wi

TABLET AINOL LEGEND 1,5GHZ A13 MULTI CORE 8GB PL (2830766127) - Allegro.pl - Wi

Ps. Σε αυτους που εχουν συσκευη Ainol, το Android market υπαρχει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Για δωρο σε αδερφη - που ψαχνει βασικα ebook reader αλλα πιστευω το tablet θα την βολεψει καλυτερα - μεταξυ μονοπυρηνου και 1 γιγα μνημη και 2πυρηνου αλλα με 512 μνημη, που θα πηγαινατε? Εχω 2 Ainol υποψηφια σε καλη τιμη εδω Πολωνια και δεν ξερω ποιο να διαλεξω?

(Αν δεν σας κανει κοπο δειτε τα με κανα chrome και μεταφραση, γιατι οι σελιδες ειναι Πολωνικες)

Tablet Ainol Mars 1GB RAM 1GHz 8G 1024x600 Android (2824507893) - Allegro.pl - Wi

TABLET AINOL LEGEND 1,5GHZ A13 MULTI CORE 8GB PL (2830766127) - Allegro.pl - Wi

Ps. Σε αυτους που εχουν συσκευη Ainol, το Android market υπαρχει κανονικα?

Άμα το:

Wyświetlacz LCD 7 calowy dotykowy, 16:9 panoramiczny (rozdzielczość 800*600)

σημαίνει ανάλυση 800χ600 (WTF τέτοια ανάλυση με τα υπόλοιπα spec δε πολυκολλάει βέβαια) τότε πας κατευθείαν στο άλλο με την 1024χ600 ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Εστω και μονοπυρηνο ε; Παντως αυτο ειναι που πουλαει τρελα.

Rootαρονται αυτα? Η εστω να εχουν market για να βαλει κανα aldiko να κανει τη δουλεια της;

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε σεις, μια απορια.

Έχω δει ότι εδώ και αρκετό καιρό έχει ξεκινήσει η διαθεση της 4.1 (jb) για το galaxy tab 2 10.1 (P5100).

Εγώ γιατί δεν βρίσκω καμια ενημέρωση ούτε μεσω ΟΤΑ ούτε μεσω kies ;

Link to comment
Share on other sites

μήπως το έκανες root και μετά unroot? έχω ακούσει ότι μετά δεν παίζει το ΟΤΑ.

αλλιώς κλείσε wifi πήγαινε στα Settings->Apps- > ALL -> Google Services Framework και κανε clear data + clear cache.

Έπειτα άνοιξε wifi και πήγαινε Settings -> about tablet -> system updates.

Έτσι ήθελε σε μένα για να κάνω Update στην 4.2

Link to comment
Share on other sites

δεν πετυχαίνει με την πρώτη...ξέχασα να στο πω αυτό...δοκίμασε 3-4 φορές ακόμα. Δοκίμασε να κάνεις την ίδια διαδικασία και μετά reboot (reset αν λες αυτό, όχι reset to factory defaults).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.