Jump to content



θερμοκρασια GPU


anubis

Recommended Posts

μηπως μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο προγραμματακι για να βλεπω τη θερμοκρασια της GPU μου; Εχω την MSI FX5600 και εχει καποιο σχετικο προγραμμα για o/c και παρακολουθηση θερμοκρασιας, αλλα δε θελω να χρησιμοποιησω αυτο. Περιμενω τις προτασεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Το RivaTuner μπορεί να κάνει αυτή τη δουλειά αλλά δεν αξίζει να το έχεις για να βλέπεις θερμοκρασίες... Ψάχνω για plugin στο MBM5 ώστε να βλέπω την θερμοκρασία από εκεί... αλλά ακόμα τίποτα :(

Link to comment
Share on other sites

το RIVA TUNER το εχω και μαλιστα το χρησιμοποιω για o/c. Αλλα σε ποιο σημειο λεει για θερμοκρασια; Επισης λυσε μου μια απορια για το προγραμμα. Τα default της καρτας μου ειναι GPU:325MHz, mem:550MHz. Κανω o/c με αργους ρυθμους και ειμαι στα 340MHZ. Εχω επισης ρυθμισει να πηγαινει σε αυτη τη συχνοτητα με το bootαρισμα των Windows. Αλλα οταν μπαινω στις ρυθμισεις του RIVA, ο κερσορας ειναι παλι στα 325MHz. ?????????????? Κανω κατι λαθος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@ anubis Το Riva Tuner δε κάνει μόνιμες αλλαγές μόνο όταν εκκινήσεις το πρόγραμμα έχεις τις συχνότητες που θες

Ρύθμισε το να κάνει start up μαζί με τα win σου και αποθήκευσε τις αλλαγές σου, για μόνιμα αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.