Jump to content



Αγορά TV Tuner


koulis13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ταραμας

Σωστος, συμφωνω με μια επιφυλαξη, δυστυχως το συστημα PAL BG δεν υποστηριζεται απο ολα τα καλα προγραμματα και υπαρχουν προβληματα ληψης σε καποια καναλια, εγω χρησιμοποιω το winDVR Intervideo, καλο ειναι, τουλαζιστον καλυτερο απο το software το συνοδευτικο.

Μια χαρά το υποστηρίζουν, νομίζω, αλλά όλοι ανεξαιρέτως έχουν την Ελλάδα ότι χρησιμοποιεί secam αντί για Pal . εγώ έχω βολευτεί με την ... Ουγγαρία.

Αρχική απάντηση από Iannis

Deluxe υπαρχει στο hac

Expert στο overclockers.co.uk

PS. Μακριά απο Pinnacle

Deluxe υπάρχει στην μισή Στουρνάρι. ( Έχω κάνει καλή δουλειά!!! στο άλλο forum!!! :D ) Καλύτερη τιμή πρόσφατα είδα στο PC Store αλλά κοίτα και στο Hac διότι από εκεί ξέχασα να περάσω! :o

Πραγματικά τώρα τελευταία μόνο άσχημα ακούω για τις Pinnacle. :TD:

Link to comment
Share on other sites

WinTV? αυτή είναι της Hauppauge!

Μάλλον Leadtek TV2000XP Deluxe....

Με την deluxe ναι διότι έχει chip BT878. Αλλά με την Expert ή την DV2000 που έχει ΒΤ88Χ όχι όπως και με κάρτες που έχουν chip Philips π.χ. Terratec Cynergy.

Το μόνο ότι εγώ βλέπω Filmn@t στα 98 ή τα Me. Στα ΧΡ η εικόνα δεν κεντράρει σωστά αν και ένα άλλο παιδί ανέφερε ότι το πάλεψε και τα κατάφερε. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα την DV2000. Η κάρτα είναι απλά κορυφή. Εγγραφές τέλειες κτλ. Έχω δυο προβληματάκια όμως.

Το πρώτο είναι οτι ψάχνω να βρώ πού αποθηκεύει τα κανάλια ώστε να τα έχω για μελλοντική εγκατάσταση.

Το δεύτερο είναι οτι σε κάποια κανάλια για καμιά 15αριά δευτερόλεπτα ο ήχος είναι χάλια και μετά φτιάχνει ενώ σε δυο τρία κανάλια, ο χάλια ήχος παραμένει και δέν έχει να κάνει με το σήμα γιατί είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Για το πρώτο κάτι τέτοιο φαντάστηκα (δέν ήθελα να είναι όμως έτσι :( ). Υπάρχει τρόπος να <<πάρω>> τις ρυθμίσεις για τα κανάλια μέσα απο το μητρώο;

Για το δεύτερο νομίζω οτι είναι όπως στις stereo τηλεοράσεις όπου όταν ένα κανάλι είναι μονοφωνικό αργεί λίγο να ανοίξει ο ήχος. Υπάρχει επιλογή για ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του stereo στην κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ασχοληθεί ελάχιστα λόγο ghost αλλά και λόγο ... αλλεργίας στην registry!!!

Αλλά νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα με τα κανάλια της TV. Με του ραδιοφώνου δεν είμαι και τόσο σίγουρος. Πάντως από αναβάθμιση σε αναβάθμιση ( μόλις σήμερα έβαλα την 40511 ) δεν χάνονται.

Για τον ήχο και πάλι δεν ξέρω διότι δεν έχω stereo κάρτα. Νομίζω όμως ότι η εφαρμογή στις επιλογές σου δίνει δυνατότητα επιλογής mono.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δοκίμασες με το Winfast PVR? Βασικά δεν έχω το Ulead για να ξέρω τι παραπάνω σου δίνει, αλλά αν μπορείς να φτιάξεις τα αρχεία με το PVR και μετά να τα επεξεργαστείς, αν χρειάζεται, με το Ulead....γιατί όχι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.