Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

...δεν έφταναν για μένα :p

Πάντως τρελή διαφορά με τα Logitech Z-5500 δεν βλέπω προς ώρας. Ίσως δεν ακούω και τα σωστά τραγούδια.

Ευχαριστώ και άλλη μία φορά τον Redbighunter

Από PC ακούς; Με 320kbps/FLAC; Προσωπικά στο iPod/iPad έχω την εντύπωση ότι παίζουν αρκετά καλύτερα, ενώ έχουν και μεγαλύτερη ένταση.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρακαλουνται οι παρακατω να επικοινωνησουν μαζι μου για τα ακουστικα που παρηγγειλαν

theblade x1 (πληρωμενο)

H4ckerman χ1

trotos χ1

bowpower70 χ1

αν τυχον το μετανιωσε καποιος αγοραζω εγω ενα κομματι

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω αρχικά τον redbighunter που έκανε την αγορά και έπειτα τον deninho που τα έφερε κοντά μου και τα πήρα. Με μία γρήγορη εκτίμηση να πω ότι από το κουτί τους και μόνο νιώθεις ότι αγόρασες κάτι καλό.

Η μόνη σύγκριση που μπορώ να κάνω είναι με τα Sennheiser HD202 και η άποψη μου είναι ότι έχουν πολύ καλή κατασκευή, είναι πολύ πιο βολικά στο κεφάλι (βέβαια και πιο ογκώδη), έχουν καθαρότερο ήχο, αλλά λιγότερα μπάσα. Για αυτούς που πήραν και pads, υποθέτω το έκαναν για να έχουν καβάντζα αν χαλάσουν αυτά που έχει ήδη πάνω, γιατί εμένα μια χαρά μου φαίνονται και τα "μαμίσια". :)

Όσοι έχετε κάποιον ολοκληρωμένο σπίτι δοκιμάστε την έξοδό του. Μερικές φορές βάζουν καλά κυκλώματα και το αποτέλεσμα είναι πολύ ανώτερο από κάρτα ήχου. Και στο θέμα των μπάσων φυσικά.

Eloydark, πες καμιά άποψη και 'συ που έχεις και πολλά μοντέλα. Διαβάζω ότι ο προστατευτικός αφρός ακουμπάει στα αυτιά σου. Αληθεύει;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάποιον ολοκληρωμένο σπίτι δοκιμάστε την έξοδό του. Μερικές φορές βάζουν καλά κυκλώματα και το αποτέλεσμα είναι πολύ ανώτερο από κάρτα ήχου. Και στο θέμα των μπάσων φυσικά.

Eloydark, πες καμιά άποψη και 'συ που έχεις και πολλά μοντέλα. Διαβάζω ότι ο προστατευτικός αφρός ακουμπάει στα αυτιά σου. Αληθεύει;

Πρώτες εντυπώσεις από εμένα, χωρίς όμως να έχουν στρώσει ακόμα!

Έχουν μεγάλη έκταση χαμηλά, χάνουν λίγο σε έλεγχο, ειδικά σε σχέση με τα HD650, κάτι που μπορεί να οφείλεται βέβαια και στο ότι είναι άστρωτα! Έχουν πολύ φυσικές μεσαίες, με σωστή άρθρωση και χωρίς να γίνονται υπερβολικά ζεστά.

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα τους, που ελπίζω να διορθωθεί με το στρώσιμο, είναι στο πάνω συχνοτικό εύρος. Δυστυχώς έχει αρκετά υπερτονισμένες ψηλές, σε σημείο σε συγκεκριμένες ηχογραφήσεις να τσιρίζει/ξυρίζει. Εκεί ουσιαστικά χάνει από όλα τα ακουστικά που έχω πρόχειρα.

Θα έλεγα ότι έχει τις μεσαίες των Κ240, με καλύτερη έκταση χαμηλά αλλά σαφέστατα χειρότερα πρίμα.

Πιστεύω ότι θα στρώσουν με τον καιρό και θα έρθουν και αυτές εκεί που πρέπει. Αλλιώς θα πρέπει να φτιάξω κάποιο φίλτρο για να τις κόψω λίγο!

Ανατομικά είναι πολύ καλά. Ίσως κουράζουν σε μεγάλες ακροάσεις γιατί έχουν μεγάλη δύναμη κλεισίματος, αλλά αυτό είναι και ανάλογα το κεφάλι! Και τα pads είναι πολύ καλά, και τα στοκ αλλά και τα AKG που ταιριάζουν γάντι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν τυχον το μετανιωσε καποιος αγοραζω εγω ενα κομματι

παρακαλώ μην αγγίζεται το δικό μου, λόγω απόστασης (μένω αργυρούπολη, δουλεύω κατεχάκη) και ωραρίων δεν έχω καταφέρει ακόμα να τα παραλάβω και συγνώμη για την καθηστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στείλει και χθες το βράδυ αλλα δεν εμφανίστικε.. Δεν ξερω τι προβλημα υπάρχει.

Εντυπωσιάστικα με τα ακουστικά ακόμα και σε κάρτα onboard που έχω! Καμία σχέση με τα AKG k44 που τα αγόρασα 25 ευρώ. Απλά τα AKG πάνε στο ντουλάπι...

Έχουν όντως πιο εντονες ψιλές και ελπίζω να στρώσουν

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ μην αγγίζεται το δικό μου, λόγω απόστασης (μένω αργυρούπολη, δουλεύω κατεχάκη) και ωραρίων δεν έχω καταφέρει ακόμα να τα παραλάβω και συγνώμη για την καθηστέρηση.

+1 και εγώ δεν έχω προλάβει. μαλλον το Σ/Κ

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στείλει και χθες το βράδυ αλλα δεν εμφανίστικε.. Δεν ξερω τι προβλημα υπάρχει.

Εντυπωσιάστικα με τα ακουστικά ακόμα και σε κάρτα onboard που έχω! Καμία σχέση με τα AKG k44 που τα αγόρασα 25 ευρώ. Απλά τα AKG πάνε στο ντουλάπι...

Έχουν όντως πιο εντονες ψιλές και ελπίζω να στρώσουν

Καλορίζικα.

Το στρώσιμο δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Έχω την εντύπωση πως πέρα από τα μπάσα που ανοίγουν με τον καιρό όλα τ'άλλα είναι λίγο μύθος. Υπάρχει και το eq πάντως. Πάει παντού. ;)

@eloydark

Είχα διαβάσει κάπου ότι o αφρός των μεγαφώνων ακουμπάει στα αυτιά και αμέσως το μυαλό μου πήγε στη φρικιαστική εμπειρία που είχα με τα dt 880pro.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα.

Το στρώσιμο δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Έχω την εντύπωση πως πέρα από τα μπάσα που ανοίγουν με τον καιρό όλα τ'άλλα είναι λίγο μύθος. Υπάρχει και το eq πάντως. Πάει παντού. ;)

Πιστευω πως το στρωσιμο ισχυει.Εγω παντως εχω δει διαφορα.Μεχρι 70-80% ενταση μου παιζουν σχεδον ολα τα κομματια χωρις να τσιριζουν κατι που στην αρχη σε τετοια ενταση και μικροτερη μου το εκαναν.Απο εκει και πανω πιστευω πως θελουν αρκετη δουλεια ακομα:pΑληθεια σε τι ενταση πρεπει να τα βαζω για να βελτιωθουν ακομα περισσοτερο?

Έγινε επεξεργασία από geo18p
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως το στρωσιμο ισχυει.Εγω παντως εχω δει διαφορα.Μεχρι 70-80% ενταση μου παιζουν σχεδον ολα τα κομματια χωρις να τσιριζουν κατι που στην αρχη σε τετοια ενταση και μικροτερη μου το εκαναν.Απο εκει και πανω πιστευω πως θελουν αρκετη δουλεια ακομα:pΑληθεια σε τι ενταση πρεπει να τα βαζω για να βελτιωθουν ακομα περισσοτερο?

Με την διαδρομή πάει κυρίως και όχι με την ένταση, βάλε ένα τραγούδι με δυνατό μπάσο που να αναγκάζει τις μονάδες σε μεγάλες διαδρομές για να στρώσει παντού και λογικά θα είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε redbighunter εκανα στης 23/5/11 καταθεση στο λογαριασμο σου 34.5 ευρω οπως συμφωνησαμε μαζι με μεταφορικα στην alpha bank .Ξερεις ποτε θα φτασουν σε εμενα στη θεσσαλονικη?πες μ αμα ειναι ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

:hang3::hang3::hang3::hang3::hang3::hang3::hang3::hang3::hang3:??τελικα τι θα γινει με τα ακουστικα ?

5 Ολοκληρες μερες και ακομη ουτε μια απαντηση γιατι ετσι?

Έγινε επεξεργασία από H4ckerman
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε εσυ εισαι αθηνα ειναι πολυ πιο ευκολο εγω που μενω θεσσαλονικη τα περιμενω με ελτα αλλα δεν με απανταει ο redbighunter τι γινεται τελος παντων ...ερχονται ,δεν ερχονται?

απο 23/5 περιμενω που εβαλα τα λεφτα ....

Link to comment
Share on other sites

καλα αντε τι αλλο εχω να κανω απο το να περιμενω ....

αλλα δεν ειναι και τοσο δυσκολο να μπει στο σιτε για ενα λεπτο και να γραψει κατι εκτος και αν του εχει τυχει κατι πολυ σημαντικο τοτε δεν ξερω ,τελος παντων περιμενουμε και βλεπουμε τι θα γινει :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.