Jump to content



(Γνώμη) 5900ΧΤ ή 9800Pro ??


papatsonis

Recommended Posts

Γεια χαρά

έχω να διαλέξω μεταξύ αυτών των ΔΥΟ : 5900ΧΤ(Spark-κάτι...) με 165 ευρά ή 9800Pro(Sapphire) με 209 , δεδομένου ότι εκ πρώτης όψεως καλές τιμές και οι δύο έχουν, ΠΟΙΑ έχει καλύτερο value for money ?? και αν συμφέρει να γίνει αγορά ,εν αναμονή των καινούργιων μοντέλων ? Βέβαια αν κάνουν οι καινούργιες από 280 και πάνω ξεφεύγουν πολύ στο budget -ακόμη και αν είναι αρκετά καλύτερες- (ήδη τα 209 μου φαίνονται πολλά) , οπότε τις ξεχνάω..

Link to comment
Share on other sites

Οι καινούργιες κάρτες θα είναι way high.

Και έκπληξη να μας κάνουν οι εταιρίες , δεν θα είναι μέσα στο budget ( δηλ κάτω από 300 ευρώ )

Αν είναι να κάνεις τώρα αμέσως την αγορά , πάρε φυσικά την 9800 Pro.

Αν και αναμένεται να πέσουν λίγο οι τιμές των προηγούμενων καρτών ( Radeon 9800 Pro , Radeon 9800XT , FX5950U ) με την εμφάνιση των νέων.

Link to comment
Share on other sites

ρε αδερφε παπτσονη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!που βρηκες 9800προ και μαλιστα απο ΖΑΦΕΙΡΙ με 209ευρω?ειναι τελικη η τιμη?αν ειναι δηλαδη να παρω 3-4!!!!!απαντα καπως συντομα σε παρακαλω γιατι την παρασκευη περιμενω μια 9800προ!!!!!ισα ισα προλαβαινω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά πρέπει να πάρεις την ATI

Μη σε ξεγελά το XT στην 5900 αντίθετα με τις ATI, το XT στις nvidia σημαίνει ότι είναι κατώτερες από τα κανονικά μοντέλα.

Η 5900XT είναι μια κομμένη έκδοση της 5900

Εδώ η 9800pro κοντράρει με την 5900U! Τι να κλ@σει τώρα η 5900XT μπροστά της?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Χθες, στις 13:20]

To ιδιο value εχουν και οι 2.5900ΧΤ που παιρνει τρελλο o/c με 165ε ειναι πολυ λιγα!Τα υπολοιπα 40 φατα στο πατρα παλας !

ΑΗΑΗΑΗΑΑΗΑΗΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΑΑΑΗΑΗ ΕΠΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Οχι επειδή έχω ΑΤΙ (δεν είμαι φανατικός..) μου πήρε καιρό να αγοράσω νέα κάρτα.. Απλα νομίζω η 9800 θα κρατήσει περισσότερο στο χρόνο και προσφέρει καλύτερη ποιότητα εικόνας, από τα λίγα δείγματα σε 5900 που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.