Jump to content



Απιστευτο support της OCZ για PSU


qbiefox

Recommended Posts

Προσφατα αγορασα ενα τροφοδοτικο ocz μεταχειρισμενο, απο το οποιο εν γνωση μου ελειπε ενα modular καλωδιο. Επειδη ηθελα να το εχω κομπλε, και να μην λειπει τπτ, εστειλα ενα mail στο support της OCZ, να ρωτησω που μπορω να αγορασω ενα τετοιο καλωδιο. Μου ζητησαν να τους δωσω τα στοιχεια μου και να μου το στειλουν δωρεαν. Δεν ζητησαν ουτε αποδειξη ουτε τπτ, παρολο που τους ειχα πει οτι το τροφοδοτικο το πηρα μεταχειρισμενο.

Εστειλαν αμεσα δεματακι με την UPS, το οποιο εφτασε σε λιγοτερες απο 24 ωρες απο την Ολλανδια. Σημερα το ανοιξα, και προς μεγαλη εκπληξη μου, μου ειχαν στειλει ολα τα καλωδια που εχει το τροφοδοτικο οταν το αγοραζεις καινουριο, μεσα στην θηκη τους + το καλωδιο που ζητησα. Πολυ μπορει να πουν οτι σιγα το πραγμα, δεν τους κοστισε τπτ, ομως πιστευω οτι οι καλες συμπεριφορες πρεπει να αναφερονται και να επικροτουνται.

Μπραβο στην OCZ για την απιστευτη υποστηριξη. :T: Εμενα προσωπικα, με κερδισαν :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τους! Πάντα πίστευα πως η OCZ είναι μία πολύ καλή εταιρία :)

Aν δεν παράταγε τις μνήμες, οπου ειχε βγάλει μνημες στην αγορα οπου δεν έπαιζαν ουτε καν στα αναγραφόμενα default τους δεν θα ειχε πεσει στα ματια μου...

Βεβαια μπραβο της στο psu support!

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν παραταγε τις μνημες, οπου ειχε βγαλει μνημες στην αγορα οπου δεν επαιζαν ουτε καν στα αναγραφομενα default τους δεν θα ειχε πεσει στα ματια μου...

Βεβαια μπραβο της στο psu support!

Γι'αυτό προτιμώ corsair για μνήμες.

Επίσης, δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο για psu. Για ηχεία στην logitech ναι, αλλά...πιο μοντέλο τροφοδοτικού ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι μπορει να πουν οτι σιγα το πραγμα, δεν τους κοστισε τπτ, ομως πιστευω οτι οι καλες συμπεριφορες πρεπει να αναφερονται και να επικροτουνται.

Να σε καλά, το θέμα είναι ότι κατά περιόδους, αλλάζει η ποιότητα παροχής υποστήριξης των διαφόρων εταιρειων,

όπως περνάει το φεγγάρι από διαφορετικές φάσεις.

Να προσθέσω στις εταιρείες που είναι στα επάνω τους , την Sapphire και την ABBYY, και ως εταιρείες στα κατω τους την Cyberling και την COREL , όπου η υποστήριξη στους νόμιμους πελάτες είναι μαύρα χάλια, μέσα απο το διεθνές σύστημα βοήθειας μέσο ίντερνετ.

Και στα ίδια μαύρα χάλια εντάσσεται και η Nero, και ακόμα και το σύστημα βοήθειας στο Ebay , όπου το τελευταίο θέλει να αναγκάσει τον κόσμο , να πληρώνει υπερατλαντικά τηλέφωνα , διότι το να σου απαντούν γραφτά, τους είναι κόπος.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν παραταγε τις μνημες, οπου ειχε βγαλει μνημες στην αγορα οπου δεν επαιζαν ουτε καν στα αναγραφομενα default τους δεν θα ειχε πεσει στα ματια μου...

Βεβαια μπραβο της στο psu support!

Παντως αυτο που λες, εγω το εχω πετυχει και σε Corsair ddr2 2x2gb μνημες.

Γι'αυτό προτιμώ corsair για μνήμες.

Επίσης, δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο για psu. Για ηχεία στην logitech ναι, αλλά...πιο μοντέλο τροφοδοτικού ήταν?

OCZ Z series 1000w gold

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο που λες, εγω το εχω πετυχει και σε Corsair ddr2 2x2gb μνημες.

OCZ Z series 1000w gold

από τα καλά της προϊόντα, πιστεύω.

αλλά είσαι πολύυ τυχερός που σου κάνανε τέτοια εξυπηρέτηση...!:clap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.