Jump to content



Project V-8 - worklog and more


dimitris_s

Recommended Posts

γνωμη μου ειναι πως και τα 2 rads επαρκουν για να ψυξεις οτιδηποτε overclocked τωρα αλλα και αργοτερα...

επισης το να εχεις 1 κυκλωμα δεν σου επιτρεπει να εκμεταλευτεις πληρως τις δυνατοτητες του.

1 κυκλωμαγια cpu(+mobo??? αν θελεις να την ψυξεις και αυτην που δενβρισκω ιδιαιτερο οφελος) και ενα για τις dual gpus

πραγματικα δεν μπορω να βρω σε τι θα χρησημευσει το 3ο ψυγειο και μαλιστα 4πλο.

overkill στο overkill η ολη φαση imho :tomato:

:offtopic2:

αληθεια το obsidian τι θα το κανεις?

δεν σου αρεσε?

:offtopic2:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Ε δεν μπορώ να αντισταθώ. Έχω stacker stc-t01 και νόμιζα ότι είναι μεγάλο κουτί. Μετά είδα το δικό σου και έπαθα πλάκα !!!

Αλλά καλά το σύστημα ψύξης και το κουτί θα αξίζουν περισσότερο από τον επεξεργαστή !!!

Επίσης μη πάρεις 2600k αλλά 2700κ ή καλύτερα περίμενε τους ivy. Θα σηκώνουν περισσότερο OC. Νομίζω θα πηγαίνουν μέχρι 63x

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι στις περισσότερες περιπτώσεις δεν είναι απαραίτητη η ψύξη της μητρικής, αλλά και πάλι με την ίδια λογική λίγα πράγματα είναι "απαραίτητα". Σε καταστάσεις ο/c ανεβάζουν temps τα mobo όχι φυσικά σε σημείο να απαιτούν υδρόψυξη, αλλά το νερό είναι μια καλή λύση για να μην εκλείεται η θερμότητα αυτή στο εσωτερικό του κουτιού + τα looks. 2η αντλία δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος για 1 κύκλωμα (εκτός αν πάω για 2), η D5 μια χαρά τα βγάζει πέρα + ότι δεν θέλω τον θόρυβο/βούισμα μιας ακόμη αντλίας στο σύστημα.

Προς στιγμήν σκέφτομαι για 1 κύκλωμα, εξετάζω και την περίπτωση για 2 loops όμως. Το όλο setup θα είναι και λίγο overkill/future-proof οπότε μάλλον θα μπουν 3 ψυγεία απ' την αρχή. Θα πέσει o/c στα πάντα οπότε θέλω να υπερκαλυφθεί ο τομέας ψύξη.

εγω στο κουτι μου αν βγαλω ολα τα fan για να καταλαβω οτι δουλευει η D5 πρεπει να την ακουμπησω η να κολησω πανω τις το αυτη μου ποσο μαλλον οταν δουλευουν τα fan εσυ με τοσα fan πιστευεις θα καταλαβαινεις αν υπαρχει αντλια? δεν το πιστευω οπως ειπα πιο πανω δικα σου τα λεφτα οτι θελεις κανεις

Τωρα για τη Motherboard τα full cover block ειναι αρκετα περιοριστηκα απο οτι εχω δει βαζοντας στο επιβαρυνεις το κυκλωμα με επιπλεον θερμοκρασια χωρις λογο και πιστευω οτι για ενα τοσο μεγαλο κυκλωμα (με αρκετο σωληνα κιολας λογο κουτιου κυριως αλλα και 3 μεγαλων ψυγειων χρηση μιας ακομας αντλιας πιστευω ειναι καλυτερη απο το να βαλεις wb στη Mobo

Σε σενα δεν μιλαμε για 2 ψυγεια(360+240 πχ) μιλαμε για 2 4πλα 1 3πλο με 2 καρτες και cpu (και λογικα μπολικες γωνιες ειδικα στα κατω ψυγεια τα οποια θα εχουν και αυτα επιπτωση στη ροη και πιεση του συστηματος

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι πως και τα 2 rads επαρκουν για να ψυξεις οτιδηποτε overclocked τωρα αλλα και αργοτερα...

επισης το να εχεις 1 κυκλωμα δεν σου επιτρεπει να εκμεταλευτεις πληρως τις δυνατοτητες του.

1 κυκλωμαγια cpu(+mobo??? αν θελεις να την ψυξεις και αυτην που δενβρισκω ιδιαιτερο οφελος) και ενα για τις dual gpus

πραγματικα δεν μπορω να βρω σε τι θα χρησημευσει το 3ο ψυγειο και μαλιστα 4πλο.

Το dual loop το επεξεργάζομαι από εχθές και μου φαίνεται καλή προοπτική. Σκέφτομαι common res + ένα ακόμη κιτάκι σαν το ίδιο που έχω τώρα με αυτό και αυτό.

overkill στο overkill η ολη φαση imho :tomato:

Το build δεν προσανατολίζεται στο "επαρκές" αλλά στο extreme. Αν ήθελα επάρκεια πέταγα μια 5870 ακόμη στη λούπα και έμενα με το ίδιο σύστημα. Το νόημα του build δεν είναι "την-κάνει-τη-δουλειά-του" αλλά "μαμω-τα-πάντα". :p

:offtopic2:

αληθεια το obsidian τι θα το κανεις?

δεν σου αρεσε?

:offtopic2:

Το obsidian είναι άψογο κουτί, το πιο ποιοτικό κουτί που είχα ποτέ, με τεράστιους χώρους και ανέσεις. Αυτό που είχα κατα νου όταν το αγόρασα και το έστησα ήταν extreme w/c κτλ. Για φορτωμένα συστήματα (res/pumps κτλ) τελικά αποδείχθηκε μικρό (σε μέγεθος) για τα γούστα μου. Μια 2η 5870 χωράει μετά βίας τώρα. Π.χ το σύστημα με swap των δίσκων είναι άψογο αλλά καταναλώνει υπερβολικά πολυ χώρο στο κουτί και όλα αυτά για 4 δίσκους. Τι θα το κάνω δεν ξέρω, ίσως το δώσω στον brother αν κι αυτός έχει haf-932.

εγω στο κουτι μου αν βγαλω ολα τα fan για να καταλαβω οτι δουλευει η D5 πρεπει να την ακουμπησω η να κολησω πανω τις το αυτη μου ποσο μαλλον οταν δουλευουν τα fan εσυ με τοσα fan πιστευεις θα καταλαβαινεις αν υπαρχει αντλια? δεν το πιστευω οπως ειπα πιο πανω δικα σου τα λεφτα οτι θελεις κανεις

Τωρα για τη Motherboard τα full cover block ειναι αρκετα περιοριστηκα απο οτι εχω δει βαζοντας στο επιβαρυνεις το κυκλωμα με επιπλεον θερμοκρασια χωρις λογο και πιστευω οτι για ενα τοσο μεγαλο κυκλωμα (με αρκετο σωληνα κιολας λογο κουτιου κυριως αλλα και 3 μεγαλων ψυγειων χρηση μιας ακομας αντλιας πιστευω ειναι καλυτερη απο το να βαλεις wb στη Mobo

Σε σενα δεν μιλαμε για 2 ψυγεια(360+240 πχ) μιλαμε για 2 4πλα 1 3πλο με 2 καρτες και cpu (και λογικα μπολικες γωνιες ειδικα στα κατω ψυγεια τα οποια θα εχουν και αυτα επιπτωση στη ροη και πιεση του συστηματος

Όπως είπα και πάνω σκέφτομαι το ενδεχόμενο της διπλής λούπας. Θα κάνω κάποιο σχέδιο αργότερα για να ακούσω γνώμες. Πρώτα θα πέσουν μετρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το dual loop το επεξεργάζομαι από εχθές και μου φαίνεται καλή προοπτική. Σκέφτομαι common res + ένα ακόμη κιτάκι σαν το ίδιο που έχω τώρα με αυτό και αυτό.

Το build δεν προσανατολίζεται στο "επαρκές" αλλά στο extreme. Αν ήθελα επάρκεια πέταγα μια 5870 ακόμη στη λούπα και έμενα με το ίδιο σύστημα. Το νόημα του build δεν είναι "την-κάνει-τη-δουλειά-του" αλλά "μαμω-τα-πάντα". :p

Το obsidian είναι άψογο κουτί, το πιο ποιοτικό κουτί που είχα ποτέ, με τεράστιους χώρους και ανέσεις. Αυτό που είχα κατα νου όταν το αγόρασα και το έστησα ήταν extreme w/c κτλ. Για φορτωμένα συστήματα (res/pumps κτλ) τελικά αποδείχθηκε μικρό (σε μέγεθος) για τα γούστα μου. Μια 2η 5870 χωράει μετά βίας τώρα. Π.χ το σύστημα με swap των δίσκων είναι άψογο αλλά καταναλώνει υπερβολικά πολυ χώρο στο κουτί και όλα αυτά για 4 δίσκους. Τι θα το κάνω δεν ξέρω, ίσως το δώσω στον brother αν κι αυτός έχει haf-932.

Όπως είπα και πάνω σκέφτομαι το ενδεχόμενο της διπλής λούπας. Θα κάνω κάποιο σχέδιο αργότερα για να ακούσω γνώμες. Πρώτα θα πέσουν μετρήσεις.

Αμα πας σε dual loop θα προτεινα να κοιταξεις κατι τετοιο Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - XSPC 5,25" Dual Bay Split Reservoir Alu Front XSPC 5,25" Dual Bay Split Reservoir Alu Front 45207 για τανκ η http://www.aquatuning.de/product_info.php/info/p11319_Koolance-RP-452X2-Dual-5-25--Reservoir-for-1-2-PMP-450-S---D5-Pumps-Rev-1-2.html αν και απο οτι βλεπω εχει ενα μικρο θεματακι με την εξαερωση ειναι αρκετα δυσκολη

Link to comment
Share on other sites

Αμα πας σε dual loop θα προτεινα να κοιταξεις κατι τετοιο Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - XSPC 5,25" Dual Bay Split Reservoir Alu Front XSPC 5,25" Dual Bay Split Reservoir Alu Front 45207 για τανκ η Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Koolance RP-452X2 Dual 5.25" Reservoir for 1-2 PMP-450/S & D5 Pumps Koolance RP-452X2 Dual 5.25" Reservoir for 1-2 PMP-450/S & D5 Pumps Rev. 1.2 45248 αν και απο οτι βλεπω εχει ενα μικρο θεματακι με την εξαερωση ειναι αρκετα δυσκολη

Δε τα συμπαθώ τα frontbay res/pump, είχα παλιότερα της XSPC res με βυθιζόμενη αντλία, ακόμα το' χω κάπου.

Σκεφτόμουν το εξής για το dual loop. Έχουμε δύο τέτοια pump/base combo. Σε αυτό το σημείο του κουτιού έχει θέσεις για 120mm ανεμιστήρα. Κάθε βάση έχει στήριγμα για 120mm. Οπότε μπορούν να μπουν η μία επάνω από την άλλη στις θέσεις που ήδη υπάρχουν στο κουτί και να συνδέονται σε κοινό res το οποίο θα μπει στη πλάτη του κουτιού ανάμεσα στη μητρική.

[MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION]: Για τι real life διαφορές μιλάμε μεταξύ μια λούπας με 2 D5 και 3 ψυγεία και 2 loops (2xGPU και CPU+mobo) με μια D5 το κάθε loop, με 1 ψυγείο για GPU και 2 για CPU+mobo; Στο περίπου πάντα. Ο μόνος ενδοιασμός για τη διπλή λούπα είναι το clutter.

Link to comment
Share on other sites

Δε τα συμπαθώ τα frontbay res/pump, είχα παλιότερα της XSPC res με βυθιζόμενη αντλία, ακόμα το' χω κάπου.

Σκεφτόμουν το εξής για το dual loop. Έχουμε δύο τέτοια pump/base combo. Σε αυτό το σημείο του κουτιού έχει θέσεις για 120mm ανεμιστήρα. Κάθε βάση έχει στήριγμα για 120mm. Οπότε μπορούν να μπουν η μία επάνω από την άλλη στις θέσεις που ήδη υπάρχουν στο κουτί και να συνδέονται σε κοινό res το οποίο θα μπει στη πλάτη του κουτιού ανάμεσα στη μητρική.

@Κοπρίτης: Για τι real life διαφορές μιλάμε μεταξύ μια λούπας με 2 D5 και 3 ψυγεία και 2 loops (2xGPU και CPU+mobo) με μια D5 το κάθε loop, με 1 ψυγείο για GPU και 2 για CPU+mobo; Στο περίπου πάντα. Ο μόνος ενδοιασμός για τη διπλή λούπα είναι το clutter.

δεν ξερω τους χωρους του κουτιου για να σου πω αλλα πιστευω καλυτερα το καθε κυκλωμα να εχει το δικο του τανκ

Με το clutter τι εννοεις ?

πιστευω οτι τα 2 ψυγεια καλυτερα να μπουν στις gpu παρα σε cpu mobo

Το τανκ τις xspc που εδωσα το πρωτο ειναι καθαρα τανκ 2 ξεχωριαστα τανκ ειναι στην ουσια

το 2ο βαζεις πανω τις αντλιες (γλυτωνεις χωρο ετσι) και σε εκεινο διαλεγεις αν θα το δουλεψεις σαν 1 μονοκοματο τανκ η σαν 2 ξεχωριστα

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=491]dimitris[/MENTION]

Σεβομαι απολυτα το σκεπτικο σου κ ελπιζω να μην με παρεξηγεις για την επιμονη μου , αλλα κ τα 2 κυκλωματα με 2 ψυγεια+2 τανκ+2αντλοιες ειναι αρκετα εξτρεεμ σαν κονσεπτ

Επαρκες θα ηταν ενα κυκλωμα με 1 τανκ+1 αντλια+ 2 ψυγεια για επεξεργαστη+ μητρικη+2 καρτες

Απλως πιστευω πως το 3ο ψυγειο περαν του οτι (είναι) υπερβολικο,ειναι και περιττο.Δεν θα σου προσφερει το κατι παραπανω που προσδοκας,ειδικα σε (ένα) κυκλωμα με ενα μονο τανκ,ισα ισα που θα σου κοψει και επιδοσεις γιατι το νερο δεν θα προλαβαινει να κρυωνει αρκετα λογο του "σχετικα" μικρου μεγεθους του κυκλωματος με αποτελεσμα απο (ένα) σημειο και μετα να μεταφερεις "χλιαρο" νερο.

2 αντλιες επισης δεν θα σου προκαλεσουν παραπανω θορυβο απο οτι μια μονη της γιατι σε 2 κυκλωματα δεν θα χρειαζεται να τις εχεις τσιτα γκαζια.

Συμπερασματικα,με τους χωρους που εχει το κουτι σου μπορεις ανετα να φιλοξενησεις 2 κυκλωματα με τα ψυγεια στον πατο μεσα στην καμπινα,τα τανκ και τις αντλιες στο πανω τμημα.

Η μητρικη μπορει να ψυχεται περαν του επαρκες με αερα απο εναν ανεμηστηρα αλλα αν θελεις να την νερωσεις , ετοιμασου για μεγαλο πονοκεφαλο με το σωληνομανι που θα δημηουργηθει :)

Και επισης υπολογισε κανα το ποσο ευκολο θα ειναι να κανεις οποιαδηποτε "επεμβαση" με αυτο που σκεφτεσαι,απο αλλαγη δισκου η ανεμηστηρα μεχρι την συντηρηση της υδροψυξης σου

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου ελεγα οτι εαν πας για κατι future proof και χωρις συμβιβασμους

δυο ξεχωριστα loops, το καθενα με το τανκ, αντλια και το ψυγειο του ειναι μια χαρα.

θεωρω οτι οι αντλιες θα μπορουν να παιξουν ανετα και στο 3 καθιστοντας τες πρακτικα αθορυβες.

δευτερο ψυγειο τερας για dedicated vga loop το θεωρω κι εγω υπερβολη.

Σχετικα με τα τανκακια τα 5,25 ειναι πολυ βολικα, πρακτικα και μαζεμενα

σαν εικονα και λειτουργια, μην τα αποριπτεις αβασανιστα

Σχετικα με τα tubes

Πιστευω οτι οι 13/10 θα δειχνουν λιγοι μεσα στο κουτι σου καθως αυτο ειναι απλα τεραστιο.

Οι 19/13 σιγουρα θα δειχνουν πιο ομορφα αλλα λογω υδροψυξης μητρικης ισως σε δυσκολεψουν στο στησιμο και θα σε δυσκολεψουν σιγουρα οταν θα θελησεις να βγαλεις cpu χωρις να λυσεις νερα πχ

οποτε μια καλη λυση ειναι οι 16/10

εχουν παχυ τοιχωμα και δεν τσακιζουν

ειδικα οι tygon ειναι απιστευτα διαυγεις και πολυ ομορφοι

και καθονται γαντι πανω σε απλα κλασσικα 13mm barbed fittings εαν δεν θες να πας σε compression.

Ενα καλο full cover mobo block για μια μητρικη που θα κρατησεις ενα αξιοσεβαστο χρονικο διαστημα

μπορει να μην ειναι απαραιτητο αλλα δεν ειναι και κατι καταστροφικο

εξαλλου θα εχεις ενα loop μονο γι αυτο και τον cpu, δεν θα σε επιβαρυνει καθολου λειτουργικα

και δεν θα χρειαζεται να βασιζεσαι σε airflow για αεροψυξη κανενος εξαρτηματος μετα.

Απλα εαν σκοπευεις να πας σε 2011s ισως να χρειαστει να περιμενεις μεχρι να βγουν τα πρωτα

να δοκιμαστουν και να στρωσουν λιγο οι τιμες τους.

Χωροταξικα σιγουρα εχεις αναριθμητες επιλογες τοποθετησης ελεω κουτιου

Τα δυο επικρατεστρα σεναρια imho

θα ηταν ειτε ολα μαζεμενα κατω οπως προτεινε κι ο τρελλομερμηγκας πριν

ειτε το mobo/cpu loop να παει πανω και οροφη

και το vga loop να παει πατωμα ωστε οι αποστασεις μεταξυ των ψυγειων και των λοιπον εξαρτηματων να ειναι πιο κοντα και να μην υπαρχει overlap σωληνωσεων

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)

Τα 5,25 τα αποκλείω πρώτα απ' όλα επειδή δεν χωράνε. Το κουτί έχει 4x5,25" bay και θα χρησιμοποιηθούν τουλάχιστον τα 3 από αυτά (dvdrw,fan controller, frontpanel). 3 απαραίτητα πράγματα που δεν γίνεται χωρίς αυτά.

Πέραν όλων όσων συζητάμε, το μηχάνημα θέλω να είναι και εμφανισιακά wow, γι' αυτό και το ψειρίζω το θέμα, αν απλά ήθελα να το στήσω του πετούσα τα ψυγεία χύμα, 2 αντλίες και 13 μέτρα σωλήνα στο πάτωμα να σέρνονται όπως κάνουν μερικοί τύποι στο XS. :hehe:

[MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION]: Οι tygon 16/10 που μου έδειξες φαίνονται άψογοι όπως μου τους περιγράφεις. Εννοείται πως θα πάω σε compression fittings, όταν μου έστειλες τα compression για το 800D ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποιούσα, από τότε απλά δεν ξαναγυρνάω σε απλό barbed. Απλά ήλπιζα να χρησιμοποιούσα τα 13/10 compression που έχω τώρα :hehe:

Όσον αφορά στο mobo WB, επικοινωνήσα με EK, θα φτιάξουν wb για την rampage IV (σιγά μη δεν) απλά δεν έχουν timeline. Δε με χαλάει να πληρώσω και 20-30 ευρώ παραπάνω για ένα wb που θα κρατήσω αρκετά χρόνια. Αυτό το build το προορίζω για μηχάνημα που θα μου μείνει και θα μου βγάζει τις δουλειές για αρκετά χρόνια, οπότε δεν το τσιγκουνεύομαι. Θα γίνει για να μείνει, γι' αυτό και το h/w θα είναι δυνατό εξ' αρχής.

Σας παραθέτω παρακάτω δύο εικόνες. Η μία είναι template και η 2η είναι όπως το σκέφτομαι με τις 2 λούπες, χωρίς να το έχω ολοκληρώσει γιατί δε μου βγαίνει. :hehe: Σημειώστε ότι τα res που φαίνονται είναι κάποια μικρά EK advanced 150 (με 6xG1/4"). Το άλλο ενδεχόμενο είναι να βάλω 100άρι μικρό body res επάνω στις βάσεις, για να γλυτώσω χώρο και clutter.

BR2V9.png

ijbgC.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)

Τα 5,25 τα αποκλείω πρώτα απ' όλα επειδή δεν χωράνε. Το κουτί έχει 4x5,25" bay και θα χρησιμοποιηθούν τουλάχιστον τα 3 από αυτά (dvdrw,fan controller, frontpanel). 3 απαραίτητα πράγματα που δεν γίνεται χωρίς αυτά.

Πέραν όλων όσων συζητάμε, το μηχάνημα θέλω να είναι και εμφανισιακά wow, γι' αυτό και το ψειρίζω το θέμα, αν απλά ήθελα να το στήσω του πετούσα τα ψυγεία χύμα, 2 αντλίες και 13 μέτρα σωλήνα στο πάτωμα να σέρνονται όπως κάνουν μερικοί τύποι στο XS. :hehe:

@Κοπρίτης: Οι tygon 16/10 που μου έδειξες φαίνονται άψογοι όπως μου τους περιγράφεις. Εννοείται πως θα πάω σε compression fittings, όταν μου έστειλες τα compression για το 800D ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποιούσα, από τότε απλά δεν ξαναγυρνάω σε απλό barbed. Απλά ήλπιζα να χρησιμοποιούσα τα 13/10 compression που έχω τώρα :hehe:

Όσον αφορά στο mobo WB, επικοινωνήσα με EK, θα φτιάξουν wb για την rampage IV (σιγά μη δεν) απλά δεν έχουν timeline. Δε με χαλάει να πληρώσω και 20-30 ευρώ παραπάνω για ένα wb που θα κρατήσω αρκετά χρόνια. Αυτό το build το προορίζω για μηχάνημα που θα μου μείνει και θα μου βγάζει τις δουλειές για αρκετά χρόνια, οπότε δεν το τσιγκουνεύομαι. Θα γίνει για να μείνει, γι' αυτό και το h/w θα είναι δυνατό εξ' αρχής.

Σας παραθέτω παρακάτω δύο εικόνες. Η μία είναι template και η 2η είναι όπως το σκέφτομαι με τις 2 λούπες, χωρίς να το έχω ολοκληρώσει γιατί δε μου βγαίνει. :hehe: Σημειώστε ότι τα res που φαίνονται είναι κάποια μικρά EK advanced 150 (με 6xG1/4"). Το άλλο ενδεχόμενο είναι να βάλω 100άρι μικρό body res επάνω στις βάσεις, για να γλυτώσω χώρο και clutter.

BR2V9.png

ijbgC.png

Μα για mobo wb δες μιλαμε για 30-40 ευρω τα περισοτερα σετακια τις ek ξεκινανε στα 100+ ευρω

Link to comment
Share on other sites

Μα για mobo wb δες μιλαμε για 30-40 ευρω τα περισοτερα σετακια τις ek ξεκινανε στα 100+ ευρω

Το 30-40 ευρώ που λέω είναι απάντηση σε αυτό που είπε ο Κοπρίτης σχετικά με το ότι τα wb μόλις πρωτοβγούνε είναι πιο ακριβά. Είπα "δε με χαλάει να πληρώσω και 20-30 ευρώ παραπάνω", δεν είπα ότι η τιμή τους είναι αυτή. Αμα κάνανε 40 ευρώ μόνο καλά θα ήτανε... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

σκεψου στο σχεδιο σου να βαλεις και τα 2 ψυγεια κατω

και καλυτερες θερμοκρασιες θα εχεις γιατι θα τραβανε κρυο αερα απο το πατωμα αλλα και περισσοτερο οφελιμο χωρο μεσα στο κουτι σου θα εχεις με το hw κουμπωμενο πανω

οι 2 αντλιες δεν χωρανε κατω μαζι με τα 2 ψυγεια?Δεν υπαρχει χωρος?

ειναι καλυτερα οι αντλιες να βρισκονται στο χαμηλοτερο δυνατο σημειο του κυκλωματος για να κανει και η βαρυτητα τη δουλεια της αντλιας πιο ευκολη στην κινηση του νερου ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

MTQGu.jpg

OLlGP.jpg

qnMLw.jpg

FKbPl.jpg

Δε θεωρείται update αλλά εδώ και λίγες μέρες παρέλαβα τα βασικά που ήθελα για να ξεκινήσω σιγά-σιγά.

Mdpc-x καλούδια, lian li wheels v.2, lian li frontpanel, κάποια άλλα lian li πραγματάκια που παίζει και να μην τα χρησιμοποιήσω, ocz 3.5" adapter δωρεά φίλου, 30 μέτρα μαύρο 18AWG καλώδιο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.