Jump to content



Xperia X10 αγορα


a3uristos

Recommended Posts

Καλησπερα. Εχω παρατηρησει φοβερη πτωση τιμης του xperia x10 στα 300€ και σκεφτομαι σοβαρα να το αγορασω..

Εχει κανεις εμπειριες απο αυτο το κινητο; Καθε αποψη δεκτη .. Επισης αν εχετε καποιο αλλο αξιολογο κινητο στο μυαλο εως 300€ προτεινετε..

Link to comment
Share on other sites

η ericsson ειχε μεινει "πισω" στα android.τωρα ισως κατι να κανει. 2,2 εχει βγει για το κινητο, αλλα οχι επισημη. multitouch αποκταει με "fix". το εχει ενας φιλος,αν δεν μπορεις να δωσεις παραπανω περιμενε λιγο το νεο "κυμα" που θα ερθει τον επομενο μηνα και πραττεις..!παντως επεσε στα 300 γιατι δεν εχει υποστηριξη και για το hardware που εχει με το ui της ericsson "σουρνεται"..!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω παρατηρησει φοβερη πτωση τιμης του xperia x10 στα 300€ και σκεφτομαι σοβαρα να το αγορασω..

Εχει κανεις εμπειριες απο αυτο το κινητο; Καθε αποψη δεκτη .. Επισης αν εχετε καποιο αλλο αξιολογο κινητο στο μυαλο εως 300€ προτεινετε..

Φοβερο το κινητο. Το εχω σχεδον ενα χρονο ειμαι απο τους πρωτους που το αγορασαν εδω, 17/4 το πηρα.

Ειναι απο τα καλυτερα κινητα. απο 1,6 εχει παει 2,1 τωρα και 2,2 ανεπισημα, και αναμενεται στο μελλον 2,3.

το Multitouch ειναι επισημη αναβαθμιση απο την SE και οχι tip....

Αν σε ενδιαφερει ομως περιμενε λιγο το καινουργιο το Arc. Αλλα κινητο με 4' οθονη, καμερα 8MP , αυτονομία μπαταρίας,1Ghz επεξεργαστης , ακομα και την αποκριση της οθονης, θα τα συναντισεις σε κινητα πολυ πιο ακριβα απο αυτο τωρα και σε αυτα που αναμενονται.

Link to comment
Share on other sites

το galaxy Ace με χαλαει λογω μικρης οθονης. ειναι 3,5' ενω τωρα εχουν αρχισει απο htc μερια να βγαζουν 4,3'

πιστευω οτι η 4' ειναι οτι πρεπει...

@ Louris 7 , Ξερουμε τιποτα αν οντως θα ασχοληθει η σονυ για το 2.3 android?

Adobe flash player υποστηριζει με την 2,1?

Το Xperia Arc φαινεται φοβερο αλλα κατι μου λεει οτι η τιμη του θα ειναι αρκετα ψηλα..ειδικα για τις διαφορες σε hardware που προσφερει..

Το Xperia Neo ακουγεται πιο συμπαθητικο αλλα επισης δεν ξερω την τιμη του..

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο το κινητο. Το εχω σχεδον ενα χρονο ειμαι απο τους πρωτους που το αγορασαν εδω, 17/4 το πηρα.

Ειναι απο τα καλυτερα κινητα. απο 1,6 εχει παει 2,1 τωρα και 2,2 ανεπισημα, και αναμενεται στο μελλον 2,3.

το Multitouch ειναι επισημη αναβαθμιση απο την SE και οχι tip....

Αν σε ενδιαφερει ομως περιμενε λιγο το καινουργιο το Arc. Αλλα κινητο με 4' οθονη, καμερα 8MP , αυτονομία μπαταρίας,1Ghz επεξεργαστης , ακομα και την αποκριση της οθονης, θα τα συναντισεις σε κινητα πολυ πιο ακριβα απο αυτο τωρα και σε αυτα που αναμενονται.

:offtopic2:μπορεις να μου στειλεις σε πμ το λινκ?? με ενδιαφερει!καναμε ολα τα update (σε ενα πολυ καλο φιλο) και δεν εχει ακομα multitouch,και το μονο που βρηκα ειναι ενα τιπ στο xda..!:offtopic2:

το arc δεν θα εχει 300ευρω και το galaxy s που ηδη κυκλοφορει 9μηνες επισης δεν εχει 300ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Galaxy s σε τέλεια κατάσταση, μτχ λίγων μηνών και με χαρτιά και τα πάντα όλα, πάει κοντά στα 300 με 330 αυτές τις μέρες.

Μην το υποτιμάτε γιατί με το υλικό που έχει δε θα βγει εκτός προδιαγραφών λειτουργικού για πάρα πολύ καιρό και με τους developers που έχουν πέσει πάνω του , ..., sky is the limit

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρα το samsung galaxy s και ειναι στα μετρα μου.. το θεμα ειναι η τιμη..400 εχει.. υπαρχει περιπτωση να μειωθει αμεσα απο αφιξεις νεων κινητων?

εχω το galaxy s, και περιμενω το s2 αλλα θα ερθει σε 2μηνες απο τωρα το νωριτερο..λογικα θα πεσει κι'αλλο..

και το desire ειναι πολυ καλο..απλα δεν εχει amoled οθονη που ειχε στην αρχη..

Link to comment
Share on other sites

το galaxy Ace με χαλαει λογω μικρης οθονης. ειναι 3,5' ενω τωρα εχουν αρχισει απο htc μερια να βγαζουν 4,3'

πιστευω οτι η 4' ειναι οτι πρεπει...

@ Louris 7 , Ξερουμε τιποτα αν οντως θα ασχοληθει η σονυ για το 2.3 android?

Adobe flash player υποστηριζει με την 2,1?

Το Xperia Arc φαινεται φοβερο αλλα κατι μου λεει οτι η τιμη του θα ειναι αρκετα ψηλα..ειδικα για τις διαφορες σε hardware που προσφερει..

Το Xperia Neo ακουγεται πιο συμπαθητικο αλλα επισης δεν ξερω την τιμη του..

Η 2.1 δεν εχει flash player.

Ειχα περασει την 2.2.1 και ειχε , η οποια ομως να σου πω οτι το μονο που δεν ειχε ηταν 720p την καμερα, και φυσικα δεν υπηρχε το timescape kai mediascape και οτι ειναι της ericson καθως ειναι custom και unofficial η εκδοση.

Υπαρχει ενα προγραμμα , το xrecovery installer με το οποιο μεσα σε 3 λεπτα παω απο το ενα λειτουργικο στο αλλο. κανει backup, σαν image του κινητου ενα πραγμα, και ειναι πολυ καλο.

για 2.3 να σου πω δεν ειναι σιγουρος 100%, προσπαθω να βρω το λινκ για το αν θα ειναι official.

Οσο για το Arc, που το σκεφτομαι για το επομενο κινητο, αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι θα εχει μονοπυρινο επεξεργαστη πραγμα που πολυ συντομα θα το αφησει πισω. κατα τα αλλα φαινεται απο reviews κτλ και απο specs και απο οσους το εχουν δοκιμασει φοβερο. ερχεται αρχες απριλιου και θα κοστολογηθει στα 530 € περιπου οπως το Χ10 περσι οταν πρωτο βγηκε. και σαφως θα υπάρξουν τα ανάλογα προωθητικα προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.