Jump to content



Ενα διαφορετικο mod....


Κοπρίτης

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 12:26]

Μπράβο πολύ καλή δουλειά. :worship: Και εγώ πρέπει να κάνω κάτι αντίστοιχο και το είχα σκεφτεί για να το αρχίσω next week. Εκτος απο τα καναλάκια, τα σπιράλ καλώδια που μας βοηθάνε να κρατάμε καλώδια μαζί απο που μπορώ να τα βρώ ?

Διαφανές σπιράλ στα ηλεκτρικά ήδη υψηλής, πχ Κωσταντακατος. Καλύτερο όμως είναι το μαύρο που βρίσκεις στα είδη αυτοκινήτων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Διαφανές σπιράλ στα ηλεκτρικά ήδη υψηλής, πχ Κωσταντακατος. Καλύτερο όμως είναι το μαύρο που βρίσκεις στα είδη αυτοκινήτων.

Είδη αυτοκινήτων, δηλαδή autoplus πχ ?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ! αυτό θα πει roommod!

@ paschalia δεν είναι ανάγκη να είσαι αρχιτέκτονας για να τα κανείς αυτά μπορει και ένας αρχιτέκτονας να μη μπορεί δε σπούδασε κάτι τέτοιο στη σχολή του να εγκαθιστά καλώδια είναι θέμα πρακτικού μυαλού.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd [Σήμερα, στις 17:49]

Μπράβο ! αυτό θα πει roommod!

@ paschalia δεν είναι ανάγκη να είσαι αρχιτέκτονας για να τα κανείς αυτά μπορει και ένας αρχιτέκτονας να μη μπορεί δε σπούδασε κάτι τέτοιο στη σχολή του να εγκαθιστά καλώδια είναι θέμα πρακτικού μυαλού.

Δεν ειπα μονο για αρχιτεκτονες αλλα και για ολα τα επαγγελματα τα οποια σχετιζονται με τα του σπιτιου..

Δεν μιλαμε-τε αλλωστε για απλα καλωδια -που και αυτα δεν ειναι απλα πραγματα -...αλλα για καλωδια σχετικα με τους υπολογιστες..

+δεν νομιζω οτι θα μπορουσε το οποιοδηποτε πρακτικο μυαλο να περναει με τοση ανεση καλωδια + να μιλαει για τετοιες λεπτομερειες ετσι χαλαρα.

Βεβαια πιθανον να κανω και λαθος και πλεον το να περνιουνται καλωδια ειναι κατι πολυ πολυ απλο :)

Link to comment
Share on other sites

Ένας άνθρωπος που ενδιαφέρεται για κάποιο αντικείμενο μπορεί να κάνει εξαιρετικά πράγματα και στον θεωρητικό και στον πρακτικό τομέα.

Αν νομίζεις ότι οι περισσότεροι μέσα στο φόρουμ έχουν σπουδάσει τεχνικοί H/Y κανείς λάθος. ’σχετα αν πολλοί γράφουν «τεχνικός Η/Υ» λόγο πείρας. Οι περισσότεροι εδώ ασχολούνται με τους υπολογιστές ως χόμπι.

Επίσης υπάγουν πόλοι χρηστές που δεν έχουν βγάλει κάποια σχολή γιατί απλά είναι κάτω των 18 (είμαι κι εγώ ένας από αυτούς)

Με πολλούς τέτοιοι χρηστές λοιπόν θα εκπλαγείς από τις γνώσεις και τις δυνατότητες που έχουν σο τομέα των προσωπικών υπολογιστών.

Δεν είπα ότι είναι εύκολο το να κανείς τη συγκεκριμένη εγκατάσταση καλωδίων θέλει δεξιοτεχνία αν δεν έχεις καμία επαγγελματική σχέση ώστε η δουλειά να είναι τυποποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Χθες, στις 13:41]

Σκάβεις με προσοχή ένα αυλάκι κατά μήκος του τοίχου. Θάβεις σε αυτό σωλήνα PVC που υπάρχει με έτυμες γωνιές κλπ. Μετά σοβαντίζεις, και τραβάς ατσαλίνα.

Η διεύθυνση που σου έδωσα είναι για καλώδια. Αν αποφασίσεις να βάλεις σωλήνα έχω άλλη.

ρε Γιαγκ νομιζω οτι κατι τετοιο ειναι too much...

καταρχην δεν επιτρεπει την μετεπειτα επεμβαση στο καναλι και την προσθηκη επιπλεον καλωδιων ...

αυτο θα το εκανα ευχαριστως οταν θα εφτιαχνα ενα σπιτι ...

στο σταδιο της κατασκευης ειναι πραγματικα πολυ ευκολο να προσθεσει κανεις εντοιχισμενα καναλια και παροχες παντως ειδους σε καθε σημειο...

αλλα κατοπιν εορτης ειναι δυσκολο πολυεξοδο και αμφιβολου πρακτικοτητας

(κατα την γνωμη μου...)

Thanx anyway...

μαλλον θα συνεχισω με τον ιδιο τροπο και στα υπολοιπα καλωδια...

απλα προσθετωντας τα σπιραλ που ανεφερες για το γεφυρωμα των καναλιων με τον υπολογιστη και τα περιφερειακα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.