Jump to content



E-shop η κριση το χτυπησε κι αυτο


michalos

Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply
Και που το βασιζεις αυτο ?

Κρίνοντας από το πως ήταν τα πράγματα όταν δούλευα εκεί (από την αρχή της κρίσης περίπου) και πως είναι τώρα από αυτά που μαθαίνω από πρώην συναδέλφους.

Καλο ειναι να ψαχνουμε πριν λεμε οτι να΄ναι...

Πλαίσιο Computers: Κέρδη 4,1 εκατ. ευρώ στο εννεάμηνο

Αυτό δεν σου δείχνει όλη την αλήθεια. Νομίζω πως πρέπει να συνεχίσουμε τη συζήτηση με πμ για να μην χαλάσουμε το Thread.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν σου δείχνει όλη την αλήθεια. Νομίζω πως πρέπει να συνεχίσουμε τη συζήτηση με πμ για να μην χαλάσουμε το Thread.

Eννοείται οτι δεν δείχνει όλη την αλήθεια. Αυτό που μαθαίνω εγώ απο φίλους στα κεντρικά του Π, και μερικους απο αυτους σε θέσεις Product Manager ειναι οτι το 90% των καταστημάτων ειναι (-) σε πωλήσεις σε σχέση με πέρσυ.

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν νομιζω να υπαρχει εταιρεια φετος-τουλαχιστον στο τμημα της πληροφορικης-η οποια να μην ειναι - σε σχεση με περυσι...:hmm:

το θεμα ειναι τα κερδη να εξασφαλιζουν την συνεχεια της εύρυθμης λειτουργίας και οχι να κοιτανε πως θα βγαλουν και απο την μυγα ξυγκι διωχνοντας κοσμακη και μειωνοντας τους μισθους 'η ακομα χειροτερα εχωντας μηνες να τους καταβαλουν στους εργαζομενους τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να ψαχνουμε πριν λεμε οτι να΄ναι...

Πλαίσιο Computers: Κέρδη 4,1 εκατ. ευρώ στο εννεάμηνο

e-shop.gr ! - E-SHOP.GR Νοέμβριος 2009

Σήμερα είσαι πλούσιος, αύριο είσαι στο δρόμο πάμφτωχος και χρεωμένος.

Link to comment
Share on other sites

"Νοέμβριος 2009"...Ισως να ανοιχτει αλλο θεμα οπως ειπωθηκε...

Ε δεν λέει κανείς ότι το Πλαίσιο θα κλείσει μέχρι την Παρασκευή. Σταδιακά χάνεις την εμπιστοσύνη των πελατών σου, ιδιωτών ή/και εταιρικών. Μόλις την χάσεις είσαι μόνος σου χωρίς να έχεις να πιαστείς από πουθενά.

Όσο για τα παιδιά στο e-shop. Όσοι ταλαιπώρησαν κόσμο ή και με υφάκι το παίζανε μάγκες στους πελάτες καλή ανεργία τους εύχομαι. Για τους υπόλοιπους δεν είναι μόνο κρίμα είναι και άδικο διότι πληρώνουν τις επιλογές και τις συμπεριφορές άλλων. Αν το e-shop είχε την υποστήριξη μας, που την έχασε, θα ήταν σήμερα σε έστω και λίγο καλύτερη μοίρα. Διότι και θα αγοράζαμε από εκεί και θα συνεχίζαμε να το στηρίζουμε με δωρεάν διαφήμιση δεξιά και αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει μόνο το άθλιο service, γενικά όλο το οικονομικό μοντέλο του eshop στήθηκε λάθος. Δεν είναι δυνατόν να δουλεύεις με 1% κέρδος να έχεις στοκ τεράστια ποικιλία προϊόντων και να μου ανοίγεις και 80 καταστήματα πανελλαδικά, απλά δεν βγαίνει.....

Link to comment
Share on other sites

Ολα παιξαν το ρολο τους, ακομα κ η κοντρα στις τιμες με το Πλαισιο (ιδια προιοντα με ακριβως ιδια τιμη over night).

H αγορα των e-shops αλλαξε δραματικα, εν μερη κ λογο skroutz, κ το μαγαζι εγινε δυσκινητο.

Προσπαθησαν να μπουν κ σε βαθεια νερα οπως τα φωτοβολταικα απ οπου μαλλον την φαγαν...

Παντως σημερα που ετυχε να παω σε ενα μαγαζι τους κ ρωτησα το παλικαρι που δουλευει εκει, μου ειπε οτι ειναι με εναντι κ περιπου 2 μηνες μεσα στη μισθοδοσια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.