Jump to content



Συνεχεια κλεινει ο IE+problems


GoriLLakoS

Recommended Posts

Καθε φορα που ειμαι στο νετ κ κανω κ κατι αλλο ταυτοχρονα βγαινει μια ειδοποιηση κ λεει οτι θα κλεισει τον IE η τον αλλο φακελο που εχω ανοιχτο...κτλ...μερικες φορες γινεται τοσο συχνα που κατανταει εκνευριστικο....φταιει τιποτα με τη μνημη???τι πρεπει να κανω????

post-634-1416070951,2097_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια μηνύματα είναι πολύ συχνά σε εφαρμογές και δε λένε τίποτα

Πάτα κλικ εκεί που λέει κάνε κλικ εδώ μπας και καταλάβουμε τίποτα..

Πια εφαρμογή ανοίγεις και σου κολλάει?

Δοκίμασε να επανεγκαταστήσεις τον IE

Link to comment
Share on other sites

κοιτα στο add/remove progs για τιποτα εγκατεστημενα προγραματακια που δεν ξερεις. πχ iefeats κτλ. Επισης τρεξε msconfig και δες στο startup τι φορτωνει. αν δεις κανα ie.dll η τεσπα κανε ενα ποστ με οτι δεις εκει να σου πουμε αν υπαρχει κατι που δεν θα επρεπε. Τελος πηγαινε στη registry current user>software>microsoft>windows>current version> οπου υπαρχει run τσεκαρε τι φορτωνει, το ιδιο και για το local machine. Επισης πηγαινε control panel > internet options και σβησε cookies και temporary internet files. κανε restore to default ολα τα security settings και στο tab αδωανψεδ στο τελος. ΤΡεξε ad aware. Kane winupdate και κανα defrag. Αμα δε φτιαξει κανε φορματ ειναι @@ τα windows soy..

Link to comment
Share on other sites

Ιους δεν εχει αλλα πιστευω οτι εχει να κανει με την μνημη...εχει καμια σχεση με την μνημη η ειμαι τελειως εκτος???με το αρχειο σελιδοποιησης????πως το μεγαλωνω???

Link to comment
Share on other sites

Αν δε το έχεις πειράξει το αρχείο σελιδοποίησης ή swap file τότε είναι στην κατάσταση όπου το λειτουργικό ρυθμίζει ελευθέρα το μέγεθος του εσύ απλά να φροντίζεις να έχεις ελεύθερο χορό στον δίσκο όπου έχεις το λειτουργικό τουλάχιστον 1GB.

Δε χρειάζεται να το πειράξεις Αν επιμένεις όμως πήγαινε:

πίνακας έλεγχου>>>σύστημα>>> για προχωρημένους>>>επιδώσεις>>>κλικ στο ρυθμίσεις>>>για προχωρημένους>>> στο τελευταίο πλαίσιο λέει εικονική μνήμη>>> κλικ στο αλλαγή>>>κάνε κλικ στο προσαρμογή μεγέθουςόρισε το μέγεθος που θεωρείς αρκετό και πάτα «ορισμός». Οκ και επανεκκίνηση.

Έκανες αυτά που σου είπαμε παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία το pagefile ( SWAP ) εδώ.

Έχεις περάσει ΕΠΙΤΥΧΩΣ τα 2 patches της Microsoft ? ( KB823980 & Sasser Removal & Patch ? )

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις , και να επανεγκαταστήσεις τον τελευταίο IE.

Πες μας επίσης τι έχει στο Startup στο msconfig.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα να τα έχει παίξει εντελώς ο Internet Explorer σου ( αφού crashάρει τον Explorer ) , και να μην φτιάξει ακόμα και με επανεγκατάσταση του Internet Explorer.

Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις επανεγκατάσταση του IE.

Αν και πάλι τα ίδια , τότε 2 λύσεις μένουν:

1) Format & new Windows install

2) Να χρησιμοποιήσεις κάποιον άλλο browser ( Mozilla v1.6 recommended )

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι ειδικη σε τετοια θεματα..αλλα επειδη μου εβγαζε και μενα τετοιες αναφορες συχνα..μηπως φταιει το πολυπριζο που χρησιμοποιεις η ειναι πεσμενη η ταση του ρευματος-για διαφορους λογους - οποτε τα ψιλοπαιζει το πισι?

Επισης μηπως ειναι στα τελευταια του κατι ..οσο αφορα επεξεργαστες,τροφοδοτικα κλπ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

georgeks το κοιταξα τι φoρτwνει στο startup..ολα οκ!το ιδιο κ στο registry current user...ok κ εκει!Εκανα κ restore k ola ayta που μου ειπες κ δειχνει να ειναι οκ μεχρι τωρα!!!Thankz man!κ ευχαριστω σε ολους!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.