Jump to content



Aεροπλάνα-Εταιρείες-Προσφορές :D


Recommended Posts

για το θεμα εταιρειες που μου αρεσανε και μη (απο αυτες που θυμαμαι)

airfrance - 7/10

klm - 4/10

easyjet - 6/10

tarom - 5/10

olympic air - 8/10

lufthansa - 9/10

aegean - 8/10

alitalia - 7/10

british air - 8/10

τωρα για τιμες ειναι λιγο σχετικο, με την εποχη, την εταιρεια, τα αεροπλανα, ωρες πτησεις κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια αποσο ξέρω.

Μέτρια σε ποιον τομέα....?

Στο φαγητό και στην εξυπηρέτηση ας παίρνει και μηδέν, με τις τιμές που έχει....

Σπόρια και ταπεράκι με κιοφτεδάκια είναι απαραίτητο accessory για μεγάλα ταξίδια...θα βολευτούμε... :p

Τα σωστικά και οι δυνατότητες του πληρώματος που κάθεται στο cockpit μας καίνε, και κατά δεύτερον...το (%) σε lost valitsas...

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να πέσει λόγο μηχανικης βλάβης και εισαι σε υπερατλαντικό ταξίδι θα πέσει και μάλλον δεν θα ζήσεις για να το πεις δεν μπα να έχει κομμαντο αεροσυνοδούς οι οποίες ήταν στις ειδικές δυνάμεις και στην πολεμική αεροπορία με διδακτορικό στην έρευνα και διάσωση.

Παντως περα απο την πλάκα προσωπικά δεν θα ταξίδευα μαζί της.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ακουσει τα καλυτερα Snips.

Δεν εχει φαγητα και τετοια μεσα.

Δεν εχει προκαθορισμενες θεσεις.

Αν δεν θες να δωσεις παραπανω για βαλιτσα πας μονο με ΜΙΑ ΜΙΑ ΜΙΑ και ΜΟΝΟ ΜΙΑ αποσκευη χειρος. Το λαπτοπ ας πουμε θεωρειται ΜΙΑ.

Εχει Online Check in.

Mε την Ryanair δεν εχει γινει ποτε μα ποτε ατυχημα.

Το κακο ειναι οτι δεν προσγειωνεται Αθηνα. Μονο Θεσσαλονικη, Ροδο, Βολο, Κερκυρα και νομιζω και Κρητη...

Γενικοτερα μονο καλα ακουγονται.

Ποσο σου πηγε dellman το Μιλανο? κανα 45αρι πηγαινε ελα ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ακουσει τα καλυτερα Snips.

.....

1. Mε την Ryanair δεν εχει γινει ποτε μα ποτε ατυχημα.

2. Το κακο ειναι οτι δεν προσγειωνεται Αθηνα. Μονο Θεσσαλονικη, Ροδο, Βολο, Κερκυρα και νομιζω και Κρητη...

Γενικοτερα μονο καλα ακουγονται.

1. Στατιστικά δεν είναι καλό αυτό...

2. Το κακό που το είδες; :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καλο δεν θα ηταν να κατεβαινε και Αθηνα? Εχει απιστευτες τιμες.

Αλλα να μου πεις αν κατεβαινε δεν θα ειχε αυτες τις τιμες.

Εγω παντως σκεφτομαι τον Χειμωνα να παω Λονδινο με δ αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Τσιπικο εταιρία τύπου easy jet είναι.

2 προσγειώσεις που είχα δει στο charleroi ενώ περίμενα τη δική μου τσιπικο - εταιρία wizz-air (το bruxelles - sud που πιάνουν οι τσίπικες, γιατί των βρυξελλών είναι ακριβό) παλατζάρανε πολύ αλλά προσγειώθηκαν :hehe:

Δεν τρελάθηκα πάντως, δεν ξέρω πόσο καινούρια είναι τα σκάφη, μάλλον που θα πέσεις είναι (στην κυριολεξία!).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπον λεγαμε για την Hellenic. Ανακοικωσε οτι ξεκιναει πτησεις για JFK (ΝΥ), εν το μεταξυ εχει ακυρωσει ηδη τις πτησεις της για 2 Ιουλιου. Το μονο που ειναι σιγουρο ειναι οι πτησεις για Αγγλια (Gatwick).

H εταιρεια εχει αρκετο καιρο που παιζει μπαλα, αλλα μια αρχιζει μια σταματαει. Δεν εχει δειξει χαρακτηρα. Εγω προσωπικα δεν την εμπιστευομαι, ασε που πεταει με χρεπια. Εχει 3 x 747-200 τα οποια ειναι αραγμενα εδω και τοσο καιρο στο Eλ. Βενιζελ, αν θυμαμαι καλα ενα ειναι της παλιας Ολυμπιακης... Οποτε καταλαβαινετε.

Παντως σημερα 24/06 κανονικα οι πτηση για JFK

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον λεγαμε για την Hellenic. Ανακοικωσε οτι ξεκιναει πτησεις για JFK (ΝΥ), εν το μεταξυ εχει ακυρωσει ηδη τις πτησεις της για 2 Ιουλιου. Το μονο που ειναι σιγουρο ειναι οι πτησεις για Αγγλια (Gatwick).

H εταιρεια εχει αρκετο καιρο που παιζει μπαλα, αλλα μια αρχιζει μια σταματαει. Δεν εχει δειξει χαρακτηρα. Εγω προσωπικα δεν την εμπιστευομαι, ασε που πεταει με χρεπια. Εχει 3 x 747-200 τα οποια ειναι αραγμενα εδω και τοσο καιρο στο Eλ. Βενιζελ, αν θυμαμαι καλα ενα ειναι της παλιας Ολυμπιακης... Οποτε καταλαβαινετε.

Παντως σημερα 24/06 κανονικα οι πτηση για JFK

Για τις πτήσεις Νέα Υόρκη, θα εχει Α340 του 2002 σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.