Jump to content




sarikas25

Recommended Posts

Η 5970 δεν βγαζει artifacts με τιποτα αν ειναι στα καλα της, το ξερω απο πρωτο χερι ειχα 2 (καποιοι θα θυμουνται), αν εσενα τωρα σου βγαζει εχει ζημια και μην το πολυ ψαχνεις, RMA αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε έχω ένα πρόβλημα με την 5970 με βγάζει 5970 artifacts τι μπορώ να κάνω έχω δοκιμάσει τα πάντα βιος νέους drivers μια βοήθεια :hmm:

Καλησπερα,

Οι λογοι για τα artifacts μπορει να ειναι αρκετοι...

α. προβλημα στη τροφοδοσια (PSU cannot undertake the load of the card)

β. "κακο" Overclock

γ. Χρηση beta drivers αγνωστου προελευσεως

δ. Cold bug, το οποιο εμφανιζεται μονο σε χαμηλες θερμοκρασιες

κλπ κλπ κλπ

Εγω ειχα XFX5970 BlackEdition με cold bug, οπου το bios εδω με εσωσε:

HD5970 'Fixed all problems with latest official BIOS' (Added latest vBIOS in post #1) - bit-tech.net Forums

Παρολα αυτα, επειδη η XFX δεν δεχοταν τη χρηση αλλου bios, επεστρεψα την καρτα και μου την αλλαξαν με αλλη, οποτε τελειωσε η ιστορια.

Απλα, επιτρεψτε μου να πω οτι αρκετες φορες οταν ερχομαστε αντιμετωποι με ενα προβλημα, πανω στην αναγκη μας να το λυσουμε, προσπερναμε διαδικασιες που πρεπει να κανουμε (πχ προετοιμασια για σωστη εγκατασταση νεου bios) με αποτελεσμα να κανουμε το προβλημα ακομα χειροτερο...

Αν μπορεις τσεκαρε την καρτα σε ενα φιλο σου, αλλιως απλα στειλε την πισω και δες τι θα σου πουν...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.