Jump to content



Recommended Posts

Αυτό κατάλαβα και εγω διαβάζοντας ολο το thread εδω και αποφασισα να παρω το filco. :) Θα γραψω εντυπώσεις όταν με το καλό έρθει(το amazon αφου με ειχε κακομαθει σε next day delivery τωρα τελευταια αργει αρκετα..)

Filco έχω πάρει και εγώ (Majetouch 2 Ninja Tenkeyless) με Brown switches.

Ακριβό αλλά ξεχειλίζει ποιότητα.

Καλοδούλευτο, δεν θα το μετανιώσεις

;-)

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς έκανες RMA ένα 6gv2? Χαλάει το συγκεκριμένο??:hehe: τι σου έπαθε, να ξέρω γιατί έχω και εγώ το ίδιο και με αγχώνεις..

Μην ανησυχείς τπτ δεν παθαινει...

εκτος και αν το κοπανησεις λιγο παραπανω απο οτι πρεπει...

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

τα 2 μου μωράκια.

quickfire tk και blackwidow ultimate

Μα ... Δείχνεις την Φεράρι με τα κόκκινα και μετα μου δείχνεις την μπανάνα !!!

Και είναι μπανάνα γιατί η μαϊμού είναι η μαμα εταιρεία με τις "βιοτεχνειες" που μπλεκει..

Link to comment
Share on other sites

και όμως, βγήκε φοβερό πληκτρολόγιο τελικά... (με 1-2 περίεργα κολλήματα που με έκανε όπως ότι μία μέρα μου έσβησε και δεν άνοιγε λόγω software). Δηλαδή τζάμπα το κράζουν ΤΟΣΟ πολύ λόγω razer μιας και είναι ίσως ότι καλύτερο κατάφερε να βγάλει αυτή η εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

Black? είσαι σίγουρος; Όχι οτι με χαλάει το δικό μου με black αλλά θα πρέπει να αγοράσεις και λαστιχάκια για το θόρυβο και είναι σκληρά σε γενικές γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Black? είσαι σίγουρος; Όχι οτι με χαλάει το δικό μου με black αλλά θα πρέπει να αγοράσεις και λαστιχάκια για το θόρυβο και είναι σκληρά σε γενικές γραμμές.

Για gaming τα θέλω, τα red φοβάμαι μήπως είναι πολύ μαλακά.

Link to comment
Share on other sites

Τα black είναι τα ποιο σκληρά στα mecha. Προσωπικά αν ξανα αγόραζα θα έπαιρνα red. Λίγο πιο μαλακά τα θέλεις.

Στην απόλυτη ησυχία τα πλήκτρα ακούγονται. Και σε γράψιμο ακούγονται επίσης αρκετά.

Αναγκάστικα και αγόρασα λαστιχάκια για το θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από καφέ, τα κόκκινα μου φάνηκαν στην αρχή πολύ μαλακά (σκέψου ότι λείπει απλά το feedback - την ίδια δύναμη ασκούν). Έχοντας συνηθίσει πλέον τα κόκκινα, δεν μπορώ να με φανταστώ να γράφω σε μαύρα - πολύ δύναμη χωρίς λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Τα black δεν είναι τα ποιο σκληρά πλήκτρα στα μηχανικά.

mx red 45g

mx black 60g

mx blue 55-60g

mx brown 45-50g

mx clear 70-75g

mx light grey 80g

mx dark grey 80g

mx white 85g

mx green 80g

[MENTION=5181]winters[/MENTION]

Στο ε τσοπ εχει και red (quick fire rapid, quick fire tk, quickfire pro) και blacks (quick fire rapid, trigger)

E-SHOP.GR: CM STORM

Αν δεν βιάζεσαι θα δουμε σιγά σιγά και τα καινούργια μηχανικά της coolermaster τα Quickfire Rapid Stealth και Quick Fire XT http://www.thelab.gr/1063416901-post893.html

Link to comment
Share on other sites

Ήγγικεν η ώρα να μπω και 'γω στο club. Μάλλον για black switch με κόβω.

Πέραν του 6Gv2 τί επιλογές έχω; ΜΑΧ 100€

οπως ειπαν κ τα παιδια καλυτερα κοκκινακια.

cm, 6gv2 με κοκκινα, leopold , ducky και με λιγα εξτρα πας σε φωτακια.

Προσωπικα θα προτεινα ενα ducky με pbt keycaps και δε το αλλαζεις ποτε.

Link to comment
Share on other sites

6gv2 έχει θεματάκια ποιότητας keycaps. Πολλοί τα αλλάξανε γρήγορα.

CM με black έχω και εγώ tenkeyless και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

To ducky είναι πανάκριβο δυστυχώς και μόνο απο εξωτερικό. Και εγώ το γλυκοκοίταζα αλλά σχεδόν 3πλάσια λεφτά απ' οτι πήρα το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.