Jump to content



Recommended Posts

Εμένα πάντως προσωπικά μου άρεσε αρκετά το παιχνίδι, κυρίως γιατί έσβησε την κακή

παρένθεση του Far Cry 2 και μου θύμισε αρκετά το πρώτο.

Με ξένισε βέβαια λίγο το όλο θέμα με τα "βουντού", που το κάνει λίγο να ξεφεύγει, αλλά σε επίπεδο δράσης(αν και επαναλαμβανόμενη απο ένα σημείο και μετά) και γραφικών είναι αρκετά καλό!

Link to comment
Share on other sites

SweetFX

SweetFX Configurator v1.3.3 released | SweetFX Configurator

3 configs

Far Cry 3 Comparison – SweetFX vs Vanilla Versions | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

αν κολλήσετε σαν και εμένα,εδώ είναι η λύση.

SweetFX Shader Suite release and discussion thread - Page 90 - Guru3D.com Forums

---

Έχω βάλει το config 2,και είναι μαγεία το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει φάει τη ζωή η σκηνή που ανατινάζω τον πύργο επικοινωνιών του @%$@καραγκιόζη.. έρχεται ολόκληρος στρατός και δεν υπάρχει ένα μέρος να προλάβω να πάρω λίγο δύναμη πάλι. Παίζει να το έχω παίξει και 10 φορές :red: στο τέλος τους ξαπλώνω όλους και ξαφνικά μου λέει πέθανε ο άλλος!!! Γιατί καμάρι;; Γιατί; Γιατί; Γιατί; Γιατί; Γιατί; :flag:

gl-94 ftw! :thank_you2:

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Είναι συνδυασμος fc2 και 1 το παιχνίδι τελικά. Πολύ καλό και με δράση(π.χ. αποστολή στις φυτείες) και με roaming.

Εντωμεταξύ τί είδα. Το SSAO δουλεύει και σε dx9, απλά πρέπει να το ενεργοποιήσεις από το gamerprofile.xml. Πόσο πουλημένοι ρε γαμώτο! Και μετά σου λένε αγόρασε το game αυθεντικό και στήριξέ μας. Γιατί ρε μάγκες εσείς μας στηρίζετε για να σας στηρίξουμε; :mad:

Link to comment
Share on other sites

σου άρεσε ή όχι; ....εγώ το 1ο που κάνω πριν ξεκινήσω να παίζω κάποιο παιχνίδι είναι να βρίσκω τα saved games folder και κάθε μήνα να σώζω την πορεία που έχω κάνει...

Μα ειχα βρει τα saves... (ειναι σε μυστηριο φακελο btw και καμμια σχεση με "my documents/games" ή installation folder.

Τα saves ηταν εκει... ! Μεσα στο παιχνιδι δεν τα εβρισκε να τα κανει load!!

Ετσι για πλακα... το ξαναξεκινησα με αλλο autosave προφιλ... Εκανα 1 save και μετα ξαναπηγα το τσιπιγιου εκει που ηταν και .... μιρακολο-μιρακολο?!?!?!?!?! Βρηκε μονο του τα αρχικα save games και (φυσικα) εχασε αυτο που εκανα οταν το ειχα underclocked!!! Μαγεια-Βουντου!!!!

Κατάλαβα τοσο πολυ σαρεσε που βαριέσαι να το ξανά ξεκινήσεις. Ορίτζιναλ?

Στάλθηκε από το Carl μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Δεν ξερω για σενα αδερφε, αλλα 20 ωρες σε παιχνιδι που ΔΕΝ σου αρεσει δεν περνας, εκτος αν εισαι game reviewer ή δεν κανεις τιποτε αλλο στη ζωη σου ή δουλευεις στο αποστακτηριο του Jack Daniels!

Ειναι απειρως μετρημενα τα παιχνιδια που σε αυτη τη φαση της ζωης μου, μου "τρωνε" παραπανω απο κανα 1 ωρα.

Αλλο ομως αυτο και αλλο... "ξετρελλαθηκα και το ξαναπαιζω απο την αρχη". Αυτο μονο στο Bioshock (το 1) το εκανα για να δω πως ειναι αν σωζεις τις little sisters.

Αλλα για να εχουμε καλο ρωτημα ποιο ειναι το replay value του παιχνιδιου?? To 50-60% του μεχρι τωρα χρονου μου ηταν farming να τρεχεις σαν τον καραγκιοζη να σκαρφαλωνεις σε πυργους και να ελευθερωνεις pirate camps και να μαζευεις δερματα?? Η υποθεση ειναι, για μενα, πραγματικα ωραια δουλεμενη και οι χαρακτηρες αρκετα καλοι για να σε κρατησουν. Ειχα φτασει στο σημειο που ειχα αναβαθμισει τα (σημαντικα) κουβαληματικα μου, οποτε δεν θα χρειαζομουν να κυνηγαω ελαφια και σαυρες οποτε θα επικεντρωνομουν στο main quest να δω ιστοριουλα... Oχι να το ξαναπερασω παλι το ιδιο :p

Eννοειται αυθεντικο... απλα εχω πει στην Ubisoft οτι θα της στειλω τα λεφτα οταν το βγαλει σε humble bundle.

Link to comment
Share on other sites

εγω οτι και να κανω δεν μπορω να παιξω το παιχνιδι μου ωγαζει αυτο το μηνυμα

γνωριζει κανεις πως διορθωνεται ?

Το ίδιο πρόβλημα είχα και γω.Πρέπει να έχεις 64bit windows για να παίξεις.Πρέπει να δει τουλάχιστον 4gb ram ενώ τα 32bit βλέπουν μέχρι 3.2gb

Link to comment
Share on other sites

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Ειχα γραψει κατι ωριτσες παιχνιδι >20-30 και εκανα, για κατι ασχετο ενα downclocking να παω τον επεξεργαστη χαμηλοτερα να δω αν παιζει η αποδοση στο παιχνιδι και καπως καταλαβε οτι ειναι αλλο μηχανημα (??) και μου εσβησε ολα τα saves! Μονο new game μπορω να παω.

Μεγαλη χαρα μου εδωσε!

Uninstall...

δεν ξέρω τι λες εγώ πάντως έκανα το ανάποδο

δλδ ανέβασα το overclocking γτ το είχα ρίξει γτ έκανα κάτι δοκιμές και άλλαξα και πάστα και τώρα το ανέβασα λίγο και δεν μου έκανε τπτ:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

ουτε κι εγω ξερω τι λες, πλεον μπορω να ανεβοκατεβασω τον επεξεργαστη οσο θελω... Το τερματισα χτες... αντε να ξαναπαιξω αλλη μια φορα την τελευταια αποστολη να δω το "αλλο" τελος και αντε γεια :hehe:

υ.γ. ποιος ο λογος που εχουνε "συγχρονα" παιχνιδια περιορισμο στα save games?

Ειδικα αυτα με alternate endings.

Μην πει κανεις "νταξει μωρε μουφα ειναι σιγα την διαφορα... Αδιαφορη η γνωμη του καθενος... Σημασια ειχει η γνωμη της εταιριας ;) Εφ οσον κατα την δικη της γνωμη το παιχνιδι ειναι versatile και (υποτιθεται) η επιλογη σου μετραει για την εξελιξη, πρεπει να σε αφηνει να σωζεις μεχρι να γεμισει ο σκληρος σου :p

Επισης διαβαζα πριν στα reviews/trailers οτι οι επιλογες σου μετρανε στο αν θα γινεις bad ass killer ή οχι... Εχει δει κανεις κατι τετοιο κατα την διαρκεια του παιχνιδιου?? Δηλαδη εχεις επιλογη αντι να σκοτωνεις τους πειρατες και τους μισθοφορους να τους χαριζεις λουλουδια να γινουνε καλοι ανθρωποι?

Link to comment
Share on other sites

ουτε κι εγω ξερω τι λες, πλεον μπορω να ανεβοκατεβασω τον επεξεργαστη οσο θελω... Το τερματισα χτες... αντε να ξαναπαιξω αλλη μια φορα την τελευταια αποστολη να δω το "αλλο" τελος και αντε γεια :hehe:

υ.γ. ποιος ο λογος που εχουνε "συγχρονα" παιχνιδια περιορισμο στα save games?

Ειδικα αυτα με alternate endings.

Μην πει κανεις "νταξει μωρε μουφα ειναι σιγα την διαφορα... Αδιαφορη η γνωμη του καθενος... Σημασια ειχει η γνωμη της εταιριας ;) Εφ οσον κατα την δικη της γνωμη το παιχνιδι ειναι versatile και (υποτιθεται) η επιλογη σου μετραει για την εξελιξη, πρεπει να σε αφηνει να σωζεις μεχρι να γεμισει ο σκληρος σου :p

Επισης διαβαζα πριν στα reviews/trailers οτι οι επιλογες σου μετρανε στο αν θα γινεις bad ass killer ή οχι... Εχει δει κανεις κατι τετοιο κατα την διαρκεια του παιχνιδιου?? Δηλαδη εχεις επιλογη αντι να σκοτωνεις τους πειρατες και τους μισθοφορους να τους χαριζεις λουλουδια να γινουνε καλοι ανθρωποι?

Απο τι καταλαβα μαλλον εννοει αν θες να παίξεις stealthy-assassin η bad ass killer aka terminator aka σεξολοθρευτής....:big_boss:

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε τριτο πατς.

- Fixed issues for machines that have more than 32 cores.

:hehe:Την παλευουν?

Δεν καθονται να φτιαξουν πρωτα αλλα προβλημα λεω γω, που βλεπω σε κατι φασεις 50%-60% gpu load με τα καρε στο πατωμα και αρρωσταίνω

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

ουτε κι εγω ξερω τι λες, πλεον μπορω να ανεβοκατεβασω τον επεξεργαστη οσο θελω... Το τερματισα χτες... αντε να ξαναπαιξω αλλη μια φορα την τελευταια αποστολη να δω το "αλλο" τελος και αντε γεια :hehe:

υ.γ. ποιος ο λογος που εχουνε "συγχρονα" παιχνιδια περιορισμο στα save games?

Ειδικα αυτα με alternate endings.

Μην πει κανεις "νταξει μωρε μουφα ειναι σιγα την διαφορα... Αδιαφορη η γνωμη του καθενος... Σημασια ειχει η γνωμη της εταιριας ;) Εφ οσον κατα την δικη της γνωμη το παιχνιδι ειναι versatile και (υποτιθεται) η επιλογη σου μετραει για την εξελιξη, πρεπει να σε αφηνει να σωζεις μεχρι να γεμισει ο σκληρος σου :p

Επισης διαβαζα πριν στα reviews/trailers οτι οι επιλογες σου μετρανε στο αν θα γινεις bad ass killer ή οχι... Εχει δει κανεις κατι τετοιο κατα την διαρκεια του παιχνιδιου?? Δηλαδη εχεις επιλογη αντι να σκοτωνεις τους πειρατες και τους μισθοφορους να τους χαριζεις λουλουδια να γινουνε καλοι ανθρωποι?

Στιν αρχη απεφευγα τους δρομους , τωρα που δυναμωσε ο χαρακτηρας και εχω ξεκλειδωσει ολα τα οπλα...παω μονο απο τον δρομο για να ρυθμιζω την κυκλοφορια.

Η μηχανη του παιχνιδιου ειναι φοβερη, δεν κολλαει πουθενα,Σιγουρα ενα απο τα καλυτερα fps που εχω παιξει.

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, πως τα πάτε απο frames στο game?

Έχω μια 6950 unlocked στα 910, 1450 και τον 8150 στα 4,5 και ακόμα σε low ρυθμίσεις και dx9 κατα διαστήματα πέφτει (και μένει αρκετά, χωρίς να γίνεται τίποτα ιδιαίτερο) στα 25-30fps :fist:

Link to comment
Share on other sites

E αν παρατηρησεις τις στιγμες αυτες που πεφτει το framerate η καρτα θα σταματαει να δουλευει.Θα πεφτει στο 60%-70% το gpu load ισως και ποιο κατω.

Υπαρχει θεμα με αυτο και ελπιζω να λυθει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.