Jump to content



Εχω 4870 1gb.Αξίζει να πάρω άλλη μια ή όχι.


Spyrious

Recommended Posts

ρε παιδια ειναι αμαρτια να μιλαμε για τετοιες καρτες που ειναι ενεργοβορες και να δουλευουν ολη μερα ετσι οπως καταντησε η καταναλωση φτιαχνεις ενα ατομακι για ιντερνετ και κατεβασμα για 24/7 καταστασεις μετρημενο το δικο μου στα 29 βατακια το βαζεις και σε ενα κουτακι που χωρα στη παλαμη σου και τελειωσες ουτε χωρο σου πιανει ουτε τιποτε και το μεγαλο το χω να κοιματε μονο για παιχνιδια και επεξεργασια δηλαδη κανα 2-3ωρο την μερα δουλευει και οχι καθε μερα ετσι εχω δει μεγαλες διαφορες στην καταναλωση[ΔΕΗ] απο πριν

edit για το θεμα μας τωρα προτεινω 5870-5850 μεταχειρω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι αμαρτια να μιλαμε για τετοιες καρτες που ειναι ενεργοβορες και να δουλευουν ολη μερα ετσι οπως καταντησε η καταναλωση φτιαχνεις ενα ατομακι για ιντερνετ και κατεβασμα για 24/7 καταστασεις μετρημενο το δικο μου στα 29 βατακια το βαζεις και σε ενα κουτακι που χωρα στη παλαμη σου και τελειωσες ουτε χωρο σου πιανει ουτε τιποτε και το μεγαλο το χω να κοιματε μονο για παιχνιδια και επεξεργασια δηλαδη κανα 2-3ωρο την μερα δουλευει και οχι καθε μερα ετσι εχω δει μεγαλες διαφορες στην καταναλωση[ΔΕΗ] απο πριν

edit για το θεμα μας τωρα προτεινω 5870-5850 μεταχειρω

αυτο προσπαθω να δωσω να καταλαβουν και γω τοση ωρα, το ποσο ενεργοβορες ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα άλλαξα από 4870Χ2 σε 2 X 6950 , η 4870Χ2 στα on line games και ιδικά στο COD4 που παίζω ήταν άπαικτη μιας και δεν καταλάβαινε τίποτα αλλά σκεφτόμουν να αφήσω το PC ανοιχτώ για να κατεβάσω από το internet .

Εγώ θα πω άλλο , εάν δεν χρειάζεται το PC για κατεβαστίρι και έχει βρει κάποια δεύτερη στα ~40€ τότε ας την πάρει την δεύτερη 4870

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι το τέλος του έτους που θα βγούν οι νέες κάρτες των Nvidia/AMD.Πέρνεις μια mid-ranged κάρτα και είσαι κομπλέ για αρκετά χρονάκια.Τουλάχιστον θα έχεις περισσότερο χρόνο μέχρι τότε για να μαζέψεις όσο περισσότερα χρήματα μπορείς,ώστε να πάρεις μια καλή κάρτα. :)

Αντέχει για κάνα έτος ακόμα με την 4870.Εγώ που έχω την 4650 ακόμα,τα παίζω όλα αλλά σε μικρότερες αναλύσεις/απενεργοποιημένα εφέ κτλ.Εκτός βέβαια και αν είσαι graphics freak.

Αν αποφασίσεις να πάρεις απο αυτές που λένε τα παιδιά επέλεξε μεταξύ Radeon HD 5850/5870/6870/6950.Μεταχειρισμένες,φρέσκες..? Δεν ξέρω εσύ επιλέγεις. :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.