Jump to content



certification


s0me0ne

Recommended Posts

Καλησπέρα , όλως τυχαίως ανακάλυψα μια πιστοποίηση της microsoft που φαίνεται έυκολη για να την αποκτήσεις αλλά δεν έχω ιδέα τι παίζει.

Μιλάω για αυτήν εδώ

Exam 98-366:

Networking Fundamentals

Networking Fundamentals

Όποιος έχει ασχοληθεί με το θέμα ή απλά ξέρει κάτι παραπάνω , όπως το πως γίνονται οι εξετάσεις και τι γνώσεις πρέπει να έχεις θα το εκτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

αν σε παιρνει χρηματικα, πανε για ccna... ασχετο λιγο με το θεμα, αλλα θα μαθεις πολυ καλυτερα και σωστα..

επισης, το να παρεις ενα χαρτι δεν ειναι τπτ.. το θεμα ειναι να μαθεις σωστα και να τα εχεις κατανοησει ...

Link to comment
Share on other sites

CCNA κτλ θα τα δώσω όλα όταν τελειώσω με τη σχολή, επειδή έχουν διάρκεια 2-3 χρόνια. Και ναι θέλω να δώσω για να λέω έχω χαρτί, αγαπάω τα δίκτυα απίστευτα, απλά το χαρτί κάποιες φορές χρειάζεται :p

Link to comment
Share on other sites

CCNA κτλ θα τα δώσω όλα όταν τελειώσω με τη σχολή, επειδή έχουν διάρκεια 2-3 χρόνια. Και ναι θέλω να δώσω για να λέω έχω χαρτί, αγαπάω τα δίκτυα απίστευτα, απλά το χαρτί κάποιες φορές χρειάζεται :p

μηπως εννοεις βδομαδες..?!

Link to comment
Share on other sites

Το ccna στην περίπτωση που το παρακολουθήσεις στην Ελληνοαμερικάνικη ένωση θα διαρκέσει 9 μήνες!!! Αν διαβάσεις μόνος θα σου πάρει πολύ λιγότερο. Βέβαια δεν θα έχεις κάνει όλα εκείνα τα lab που θα σου έδιναν το κάτι παραπάνω σε εμπειρία.

CCIE είναι πολύ μεγάλη κουβέντα για να την πιάσουμε. Γενικά πάντως είναι 2-3 χρόνια διάβασμα στην περίπτωση που έχεις ήδη αρκετή εμπειρία πάνω στο αντικείμενο!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εννοούσα το πόσο είναι ενεργό το πτυχίο, δηλαδή αν δεν κάνω λάθος μετά απο χρόνια πρέπει να το κάνεις ανανέωση. Βέβαια αν τα μάθεις μια φορά δεν τα ξεχνάς αλλά είναι η διαδικασία του να πας πάλι για εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites

οχι απαραιτητα... και να μην το κανεις νομιζω δεν υπαρχει προβλημα...

γνωμη μου, κρατα τα χρηματα σου για cisco.

και οσο να διαβασεις μονος σου, αυτα που θα σου μεταδωσει καποιος που ειναι ηδη στον χωρο δεν μπορεις να μαθεις μονος σου...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλοι μου λέτε να μην δώσω καν σημασία στο συγκεκριμένο και να πάρω μόνο τα certs της Cisco. Οκ όταν θα είμαι πιο έμπειρος και έτοιμος θα πάω να τα δώσω.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά νιώθω ότι έχασα κυρίως χρήματα που πήγα να μου δείξουν το CCNA. Υπάρχουν τόσα εργαλεία, videos, tutorials και κυρίως ασκήσεις και ερεθίσματα τριγύρω που δεν χρειάζεται. Σωστό διάβασμα, Packet Tracer, GNS3 & για όποιον συνεχίσει φυσικό εξοπλισμό και είναι jet.

Link to comment
Share on other sites

Το ccna εχει δυσκολα αγγλικα και οι ερωτησεις πολλες φορες ειναι παγιδες.Κατα τα αλλα δεν ειναι δυσκολο..

Ο συγκατοικος φετος παρακολουθουσε μαθηματα και εγω απλα διαβαζα απο ιντερνετ και παρακολουθουσα tutorial.. Στα τεστ που του εβαλαν θα επαιρνα πανω απο 90%. (Δυστυχως δεν παιζει μια για να δωσω εξετασεις)

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτο το εξαμηνο που εκανα την μιση υλη στην σχολη..

εχω μεσο ορο στα τεστ λιγο πανω απο 91 %...

γραφεις ευκολα, απλα καποια ειναι παγιδες και χανει τα 100αρια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.