Jump to content



Διακοποthread 2011


papajim

Recommended Posts

να προσέχετε μη τυχόν πάνε και οι Άγγλοι να σπάσουν πλάκα μαζί σας και το sequence γίνει:Μπάνιο,φαγητό,βόλτα,φαγητό,clubbing,φαγητό, ξανα βόλτα τα ξημερώματα να σπάσουμε πλάκα με τους άγγλους να ανοίξει λίγο η καρδιά μας, κέντρο υγείας, αστυνομία κλπ κλπ

:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Ε καλά δεν θα πλακωθούμε κ όλας..

Άσε που δεν παίζει να πλακωθούν με έλληνες αυτοί..

Την γκομενά τους χουφτώνεις και σου λενε και μπράβο....:fist:

Ασε που έτσι οπως θα είναι ένα φου να τους κάνεις θα πέσουν κάτω..

Αν και μια φορά που πήγαν 5 άγγλοι να μαλώσουν με έναν έλληνα πέρισυ, όλοι οι έλληνες απο όλα τα μαγαζιά βγήκαν έξω και τους πήραν στο κυνήγι...:hang3:

Link to comment
Share on other sites

Την γκομενά τους χουφτώνεις και σου λενε και μπράβο....

Ασε που έτσι οπως θα είναι ένα φου να τους κάνεις θα πέσουν κάτω..

Λοιπον επειδη ειμαι απο Καλυμνο -διπλα απο Κω-και παω Κω καθε καλοκαιρι,να ξερεις οτι ο τουρισμος που μαζευει ειναι κυριως αλητεια...Για φου και κατω δεν το βλεπω μια που οι περισσοτεροι ειναι πιο μεγαλωσωμοι απο εμας-εμενα(182 και 80 κιλα).

Οποτε να ειστε χαλαροι και οχι τσαμπουκαδες γιατι ειναι τσογλανια και αν σας την πεσουν θα ειναι καμια 10ρια μαζι ...

Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτό πάμε..αλλα όταν περπατάς για να γυρίσεις στο δωμάτιο, και σε σταματάει ο κάθε Άγγλος/Αγγλίδα, και σου ζητάν να τους δώσεις βότκα, 6 το πρωί, και είναι τύφλα μεθυσμένοι...ε δεν μπορείς να μην τους κοροιδέψεις λίγο...

Πάντως, η καλύτερη εξάσκηση για το proficiency..Συνομιλία με άγγλο μεθυσμένο... Είναι να σκίσεις τα διπλωματά σου...:hang3:

Λοιπον επειδη ειμαι απο Καλυμνο -διπλα απο Κω-και παω Κω καθε καλοκαιρι,να ξερεις οτι ο τουρισμος που μαζευει ειναι κυριως αλητεια...Για φου και κατω δεν το βλεπω μια που οι περισσοτεροι ειναι πιο μεγαλωσωμοι απο εμας-εμενα(182 και 80 κιλα).

Οποτε να ειστε χαλαροι και οχι τσαμπουκαδες γιατι ειναι τσογλανια και αν σας την πεσουν θα ειναι καμια 10ρια μαζι ...

Οτι είναι αλητάκια είναι..το φου και κάτω το είπα, γιατι όλοι είναι τύφλα... Για φασαρίες δεν πάμε...δεν αξίζει να πέσεις στο επιπεδό τους..όπως είπε και ο Χύντρα, είναι χαμένος χρόνος....αλλα έχουν πλάκα γι αυτό που λέω παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτό πάμε..αλλα όταν περπατάς για να γυρίσεις στο δωμάτιο, και σε σταματάει ο κάθε Άγγλος/Αγγλίδα, και σου ζητάν να τους δώσεις βότκα, 6 το πρωί, και είναι τύφλα μεθυσμένοι...ε δεν μπορείς να μην τους κοροιδέψεις λίγο...

Πάντως, η καλύτερη εξάσκηση για το proficiency..Συνομιλία με άγγλο μεθυσμένο... Είναι να σκίσεις τα διπλωματά σου...:hang3:

έτσι από περιέργεια, τι ηλικία έχεις εσύ και η παρέα σου;

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά φίλε..

Νταξ, τώρα όσο γι αυτές τις μπιτσιζ... Πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο..

Μόνο σε σπέσιαλ περιπτώσεις..

Δηλαδή να σου 'ρθει στο κλαμπ και..

Ε..δεν πα να χει και γκόμενο..:fist:

Αλλα γενικά, η φιλοσοφία μας είναι, όσο το δυνατόν μακρια απο αγγλίδες..για διάφορους λόγους..

Παπουτσι απ τον τόπο σου, κι ας είναι μπαλωμένο, που λέει και η παροιμία..

Link to comment
Share on other sites

Αλλα γενικά, η φιλοσοφία μας είναι, όσο το δυνατόν μακρια απο αγγλίδες..για διάφορους λόγους..

Παπουτσι απ τον τόπο σου, κι ας είναι μπαλωμένο, που λέει και η παροιμία..

Πιο πολυ για λογους υγειας...Παντως τα τελευταια χρονια πιο ευκολα "ριχνεις" ελληνιδα παρα ξενη...Ενα απο τα δυο συμβαινει...Η οι τουριστριες εχουν γινει πιο δυσκολες(χλωμο) η οι ελληνιδες εχουν ξεσαλωσει...

Ε..δεν πα να χει και γκόμενο..

Το θεμα ειναι να προλαβεις να ψησεις κατασταση πριν παρει χαμπαρι!

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ για λογους υγειας...Παντως τα τελευταια χρονια πιο ευκολα "ριχνεις" ελληνιδα παρα ξενη...Ενα απο τα δυο συμβαινει...Η οι τουριστριες εχουν γινει πιο δυσκολες(χλωμο) η οι ελληνιδες εχουν ξεσαλωσει...

Aκριβώς,για θέματα υγείας το κυριότερο....Πάντως, με έναν πορτιέρη που είχαμε ανοίξει συζήτηση,σε ένα κλαμπ, μας είπε,πως για να κάνεις κάτι με αγγλίδα, δεν πρέπει να καταλάβει πως είσαι νορμαλ..πάρε ένα ποτό,γύρνα στο μαγαζί και κάνε πως είσαι τύφλα μεθυσμένος....Λογικά κάτι θα ξέρει..6 χρόνια δουλεύει εκεί..

Τώρα για τις ελληνίδες..Τις ψήνεις γιατί είσαι έλληνας...τουλάχιστον έτσι πιστεύω

Πάντως, ένα βράδυ είχαμε καθήσει σε ενα παγκάκι, και ήταν κατι παιδιά πιο δίπλα..όποια περνούσε, άπλωναν χεράκι..

Όλες γελούσαν..ακόμα και ο γκομενος τους...

Σε μια ελληνίδα έπεσα τα ατυχα και έφαγαν μια σφαλιάρα....τα είδαν όλα..

Όταν λέμε παιδια...~17 χρονών..

Το θεμα ειναι να προλαβεις να ψησεις κατασταση πριν παρει χαμπαρι!

Τι να ψήσεις...λιγο χέρι να βάλεις έτοιμος είσαι..:p

Άκυρο,εσύ σε πια περιοχή πας στην Κώ?

Link to comment
Share on other sites

Κυριως στην πολη , κεφαλο και καρδαμενα.Βασικα παντου!Μαρμαρι τιγκακι, οπου να ναι!

Εκει που δεν εχω παει ποτε ειναι στον κερμετε για Τουρκικο φαγητο και γλυκα.Ολοι λενε τα καλυτερα (απο θεμα γευσης) αλλα δεν τους παω τους Τουρκοσπορους...

Link to comment
Share on other sites

Eγω μόνο καρδάμενα και στην πόλη έχω πάει..

Βασικά μονο 1 βδομάδα είχα έρθει πέρισυ..δεν προλαβα να κάνω και πολλά..

Είχα έρθει να επισκεφτώ τον αδερφό μου που δουλεύει σε ένα ξενοδοχείο, και ερχόμουν με την λογική οτι είναι ενα χωριο,ήρεμο χωρίς πολλα πολλά...Στον δρόμο είδα την πραγματικότητα...

Στην πόλη που πήγα,1 μέρα..δεν ξετρελάθηκα...ούτε η παραλία που είχαμε πάει μου άρεσε πολυ...

Τώρα που θα κάτσω κανα μήνα,λέω να το γυρίσω όλο το νησι..Αυτοκίνητο έχουμε,μηχανάκι έχουμε...μια χαρά...Λεφτά να χουμε μόνο..και όλα τα άλλα γίνονται..:fist:

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν ανοίξαμε και thread να δηλώσω και εγώ πως από 8 Ιουλίου μέχρι 25 θα είμαι Πάρο. Όποιος Λαμπιτης βρεθεί Πάρο εκείνη την περίοδο να στείλει ενα πμ. (έχουμε και ίντερνετ στο σπίτι :p)

Μετά από Πάρο θα είμαι Νέα Υόρκη μέχρι να ξεκινήσουν τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω πως και πως να φιλοξενήσω την παρεα μου στη Περαχωρα, Λουτρακι...

καθε μερα ολη μερα θα 'μαστε στην λιμνη Βουλιαγμενης..:dance3:

Για διακοπες σε ξεχοδοχειο το συζηταμε...λεγαμε για κατι γραφικο( προτασεις?)

Link to comment
Share on other sites

βεβαια καλη παρεα να εχεις και καλα θα περασεις οπου και να πας

Αυτό.

Και επίσης ταπεινή μου γνώμη πάντα, η Ελλάδα είναι φουλ στους προορισμούς που σε αφήνουν με ανοιχτό το στόμα και εμείς ακόμα μιλάμε για την MME based Μύκονο. Πουθενά αλλού δεν περνάμε καλά και βεβαίως πουθενά αλλού δεν μαμάμε....μόνο εκεί....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.