Jump to content



Διακοποthread 2011


papajim

Recommended Posts

Εχω παει σε κατι φασεις διακοπες στα ποιο ακυρα μερη με κολητους και εχω περασει αξεχαστα.Και σε μερη με 0 απο αυτη την περίφημη ελληνικη "διασκεδαση".

Οσο για την μυκονο να καει.Μια μερα πηγα για βολτα οσο εκανα διακοπες στην Συρο (πηγα πρωι γυρισα απογευματακι-βραδυ) και πραγματικα μου ηρθε να το βομβαρδισω το μερος.Τα στενακια να

βρωμανε εμετιλα/ουρα (σορυ αν τρωει καποιος) οι τιμες σε ταβερνες καφετερίες νομιζα οτι μας κανουν πλακα.Τωρα θάλασσες/φυσικη ομορφια δεν ξερω δεν βγηκα απο την χωρα.Αλλα αυτα που ειδα στην χωρα μου αρκουν για να μην πατησω το ποδι μου ποτε παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply
"

Sharm El Sheikh. Ερυθρά θάλασσα. Μακράν η πιό καθαρή θάλασσα που πρόκειται να κολυμπήσετε ποτέ σας. Ορατότητα μέσα στο νερό, >80 μέτρα. Σε βάθος 30-40 μέτρα, βλέπεις τον πάτο λες και είσαι σε μπανιέρα (έχω και φωτογραφίες in case it didn't happen :p). Τα ψάρια είναι τόσα πολλά που τα χτυπάς με τα χέρια σου καθώς κολυμπάς. Ξενοδοχείο 5*, με 3 μεγάλες πισίνες, πρωινό, μεσημεριανό, βραδυνό και ελεύθερα ποτά καθ'όλη τη διάρκεια της ημέρας (όχι δυνατά αλκοολούχα, μόνο κρασί/μπύρα). Το κρεβάτι; Γήπεδο. Το δωμάτιο; Πλατεία. Το μπάνιο; Με μπανιέρα και πιό μεγάλο από το σαλόνι μας...

Κόστος; 65€ την ημέρα και οι δύο! Αεροπορικά; 500€ σύνολο και οι δύο. Κάτσαμε 10 ημέρες και λιώσαμε. Φυσικά ούτε λόγος για το κόστος του να φας έξω έτσι. Η Αίγυπτος είναι τσάμπα.

Και μη μου πει κανείς για αναταραχές. Είναι σα στρατιωτικό φρούριο η περιοχή, γιατί από εκεί έρχεται πελώριο ποσοστό των εσόδων της χώρας και το φυλάνε σα κόρη οφθαλμού.

αεροπορικά με egyptair?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς εδώ και χρόνια πάμε διακοπές πρώτες μέρες του Σεπτέμβρη.

Καλύτερες τιμές, η Αθήνα είναι υπέροχη τον Αύγουστο ενώ φισκάρει με το που θα μπει ο Σεπτέμβρης, ο καιρός έχει τις ίδιες ιδιότητες με τον Αύγουστο :)

Αν ρίξετε καμιά ματιά στο Soby.gr, θα δείτε πολλά ξενοδοχεία με τιμές χώμα για Ιούλιο και Σεπτέμβριο ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφράσω αυτό που γράφει ο Τζιπάβλυς.

"Τώρα που πέθανα (παντρεύτηκα) και "και καλά" δεν με ενδιαφέρουν οι Μπίτζες και οι ξένοι τώλοι του σατανά, και ο τζερτζελές, πάω διακοπές με τους άλλους νεκρούς τον Σεπτέμβρη που είναι ήσυχα"

αλλά πέρα απο την πλάκα είναι όντως ωραία τον Σεπτέμβρη :)

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφράσω αυτό που γράφει ο Τζιπάβλυς.

"Τώρα που πέθανα (παντρεύτηκα) και "και καλά" δεν με ενδιαφέρουν οι Μπίτζες και οι ξένοι τώλοι του σατανά, και ο τζερτζελές, πάω διακοπές με τους άλλους νεκρούς τον Σεπτέμβρη που είναι ήσυχα"

αλλά πέρα απο την πλάκα είναι όντως ωραία τον Σεπτέμβρη :)

Εσυ θα το βρείς μπροστά σου και εγώ τότε θα γελάω υστερικά.

Link to comment
Share on other sites

Φέτος με βλέπω να αράζω κάπου έξω από Φοινικούντα....Που να (μην) πάω για μπάνιο & φαγητό; περιμενω προτάσεις από τους λαμπίτες της ευρύτερης περιοχής

@Dolly

Εκεί που είσαι ήμασταν και εκεί που είμαστε θαρθεις!!!!

Αλίμονο στους νέους!!!

εντάξει δεν είμαστε και χούφταλα σαν την παρακάτω εικόνα

post-5271-1416075285,9237_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμείς εδώ και χρόνια πάμε διακοπές πρώτες μέρες του Σεπτέμβρη.

Καλύτερες τιμές, η Αθήνα είναι υπέροχη τον Αύγουστο ενώ φισκάρει με το που θα μπει ο Σεπτέμβρης, ο καιρός έχει τις ίδιες ιδιότητες με τον Αύγουστο :)

Αν ρίξετε καμιά ματιά στο Soby.gr, θα δείτε πολλά ξενοδοχεία με τιμές χώμα για Ιούλιο και Σεπτέμβριο ;)

so f_uking true

Link to comment
Share on other sites

Για Σκιαθο συνολο τα μεταφορικα με ΚΤΕΛ μαζι μεχρι τον Α.Κωνσταντινο μας παει γυρω στα 80 ευρω πηγαινε-ελα.

Καπως ακριβουτσικα θα ελεγα,αλλα ειναι και το ΚΤΕΛ.

Θα παρω και μια ξαδερφη τηλ. που εχει δικο της γραφειο μαζι με αλλους 2 συναιτερους....

(μπας και βγαλει τιποτα φτηνοτερο,αλλα δε νομιζω...)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς εδώ και καιρό το'χουμε γυρίσει στο ελεύθερο και μη camping τα ΣΚ. Αν 2 ΣΚ το μήνα όλο το καλοκαίρι πας camping δεν παίρνεις και άδεια (που έτσι κι αλλιώς δε σου δίνει το μπος) και νιώθεις ότι κάνεις και διακοπές :p

Κατά τ'άλλα όντως διακοπές Σεπτέμβρη

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σας κοροιδέψω τώρα που είμαι νέος ποτε θα σας κοροιδέψω? :fist::):p

Θα κάνης υπομονή μερικά χρόνια και θα κοροϊδέψεις αυτόν που θα χωρίσει. Γιατί στατιστικά ένας από τους δυο το έχει σίγουρο

Link to comment
Share on other sites

Ανα 2η βδομαδα που εχω Σαββατο ρεπο παω Ξυλοκαστρο..! :fun:

Ετσι θα κυλισει το καλοκαιρι..!

Υ.Γ: Ναι η Αθηνα ειναι και γ@μω τον αυγουστο , Φευγουν ολοι και σουλατσαρεις ανετα , παρκαρεις ανετα , δεν σε πατανε σε Σαββατο-βραδυνη εξοδο , χαλαρα και ωραια λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.