Jump to content



Προβλημα στον Messenger 6.2


greekfragma

Recommended Posts

Και μένα μου κάνει κάτι χαζομαρες οι οποίες φτιάχνονται μόνο με reboot. Είναι φάσεις που δεν κάνει sing in με τίποτα, ίσως φταίει το Norton... Δεν το έχω ψάξει γιατί βαριέμαι.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

Εμένα μπαίνει πάντα , και χωρίς το παραμικρό πρόβλημα...

Ούτε disconnect με κάνει.

Ναι, αλλά εσύ έχεις κάνει και "ρυθμίσεις" :whistling

Αρχική απάντηση από billpeppas

YDinopoule:

Εξαρτάται από την έκδοση αυτό.

( πρέπει να κάνεις κάτι ρυθμίσεις )

Αλλά ας περιμένουμε τον Γιώργο ( Greekfragma )

Link to comment
Share on other sites

ελα παιδες ακομα τιποτις.............δεν μπαινει με καμια παναγια με κανενα θεο ουτε με το δωδεκαθεο ολοκληρο.......χεχεχεχε......απορω που βρισκω τετοια ορεξη παρολο που θελω να σας πρηξω στο μεσσεντζερ αργοτερα........εστησα μπλοκ καρτας και τανκ ASETEK και ολα δουλευουν πριμα αλλα μην ειμαι και off topic στο θεμα μου....χεχεχχεχεεεχεεε.

Link to comment
Share on other sites

@billpeppas:βασιλη για πες μας ρε φιλε τις ρυθμισεις μπας και δουμε κανα φως στον οριζοντα....

υ.γ. χμμμμμμ σημερα συνεβη κατι και με χαλασε......εχει να κανει με το fps game....χτυπα ενα τηλ......

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το έβαλα και δείχνει να δουλεύει κανονικά. Δεν έχει παρουσιάσει κάτι, ακόμα. Το μόνο πρόβλημα είναι πως αν μείνει ανοιχτό πολύ ώρα το κεντρικό παράθυρο, αρχίζει να εμφανίζεται το περίγραμμα του banner που έχει κάτω. Λέω εμφανίζεται γιατί έχω και το plus το οποίο το βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο προβλημα με συνδεση της HOL.

Εβγαζε ερρορ 9 στις 10 φορες οτι δεν μπορει καν να συνδεθει με τον server της HOL.

Και οταν εκανε λογκ ιν κανονικα δεν συνδεοταν με τιποτα ο MSN.

Βαζοντας ΟΤΕΝΕΤ το προβλημα λυθηκε ....οποτε μαλλον κατι τετοιο παιζει και σ'εσενα.

Link to comment
Share on other sites

οτενετ ειχα......πλεον μπαινω με νταιαλ απ απο την ΑΣΟΕΕ με λογαριασμο ενος φιλου.......φουστια ε?τι να κανουμε...μεταβατικη περιοδος μεχρι να μπει η ADSL.......αμην και ποτε...το θεμα ειναι οτι μου εχουνε μπει ψυλλοι στ αυτια με τη συνδεση του πανεπιστημιου.....επειδη σημερα πηγα απο ασοεε και μπηκα απο τα πισια τους ειδα οτι κανενα δεν σε αφηνε να εχεις προσβαση σε μεσσεντζερ....ειναι πολυ κουφο ομως ρε παιδια να βαζουνε τετοιες παραμετρους απαγορευσης σε ενα φοιτητη που του δινουν νταιαλ απ απο τη σχολη του.........ουφφφφ......δεν μπορω να τα πω και εμ κανεναν απο σας......τεσπα θα ανοιξω ενα οφ τοπικ γιατι εχω πολλα νεα και καλα...

Link to comment
Share on other sites

@ greekfragma:

1)Αυτό

"Γιώργη...

Εσύ έκανες ρυθμίσεις?"

Πήγαινε στον g. Adams...

2) Θα σου τηλεφωνήσω αύριο το πρωί φίλε μου

3) Οι ρυθμίσεις που λέω ισχύουν για τα Windows 2003 , και χωρίς αυτές απλά δεν κάνει καν προσπάθεια σύνδεσης...

@ everybody:

Παιδιά , να πω ένα sorry.

Για τις ρυθμίσεις που έλεγα , βάλτε άκυρο.

Τις έχετε κάνει όλοι ήδη.

Δεν είχα κατά νου το αντίστοιχο guide με το thread

( εννοώ ότι είχα ξεχάσει πως εφαρμόζατε το "Windows 2003 Server as a workstation guide" από msfn...

Link to comment
Share on other sites

βασιλη εχω αλλη μια ντταιαλ απ ενος φιλου αλλα και αυτος μπαινει πολυ νετ και δεν με βαζει καθως ειναι σιγουρα μεσα.....αν μπορεσω καποια στιγμη και τον πετυχω οφ λαιν θα δοκιμασω και θα σας πω........

Link to comment
Share on other sites

οχι βασιλη....δεν εχω βαλει φαιεργουολ απο παραθυρα.....ο νορτονας και μονο μου φτανει....χεχεχεε.......τεσπα μαμα το το θεμα......απο οτι βλεπω λυση δεν βρικδτεαι....αμα ειναι αν φτιαξει θα φτιαξει με καμια νεα εκδοση ή αμα του ξεσαλεψει.......τωρα εγω καιγομαι να φτιαξω καλυτερα το σεταπ του νερου και στα τετοια μου ο παλιομεσσεντζερ........

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε αν έχεις τη σωστή ημερομηνία και έτος στα windows. Όσο ******* και αν σου φαίνεται, αν ξεφύγεις λίγες μέρες απο το normal πολύ απλά δε μπορεις να μπεις

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.....για να μην αρχισω τα καντηλια οπως ο ΛΛ ΝΕΟ κανει συνηθως βλεποντας την παναθα να ανφερω τα εξης....................

σημερα το μεσσεντζερ(4.7.2009 ΚΑΙ 6.2) μπηκανε για κανα μισαωρο και χαρηκα μετα απο 2 μερες(οπως και καποιοι στεναχωρηθηκαν σημερα....χεχεχεχε)

τεσπα.....μετα ξανα τιποτε........προσπαθω εδω και 2ωρες να ξαναμπω τιποτα.....ρεσταρτ εκανα.....μπηκα και βγηκα απο το νετ καμια 20αρια φορες παλι τιποτα........

το μονο που δεν εχω προσπαθησει ακομα ειναι να μπω με αλλο account(ο φιλος μου ειναι τελικα μανιακος με το νετ τετοιες ωρες)

τι θα γινει ρε παιδια?υπαρχει καμια λυση?μονο εγω ειμαι ο γκαντεμης με το παλιομεσσεντζερ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.