Jump to content



CRT ή TFT για παιχνίδια ?


halifis

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 22:34]

ρε unsto δεν μπορω να καταλαβω ολα τελεια τα θελετε????

Εγω προτιμω μια TFT στη οποια μπορω να παιζω χωρις να ζαλιζομαι παρα μια CRT με την υποτυθεμενη καλη απεικονιση.

H παλια μου SONY G220 ηταν πολυ ξεκουραστη και αν το PC το ειχα μονο για Gaming και ειχα χωρο θα πηγαινα για μια μεγαλη ποιοτικη CRT

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι με την TFT δεν εχω καταλαβεια διαφορα παρα μονο στο οτι τα ματια μου πλεον ειναι πιο ξεκουραστα???

Μιλαω για την αλλαγη απο CRT 17αρα σε TFT 17αρα.

Τα υπολοιπα της TFT(βλεπε μη καλη απεικονηση του μαυρου) υποτιθεμενο ghosting και τα λοιπα ουτε τα καταλαβαινω αλλα και ουτε προκειται να τα καταλαβω.

Δεν νοειται να παιζεις ενα γρηγορο FPS ή ενα ακομα πιο γρηγορο ραλακι...και να καθεσαι να κοιτας το ghosting της οθονης ...ελεος δηλαδη(δεν λεω οτι δεν υπαρχει).....

Link to comment
Share on other sites

Εχμ, εδώ που τα λέμε μήπως να αφήσουμε και τον hallifis να μιλήσει; Αν και πιστεύω οτι μάλλον άκουσε αυτά που έχει ακούσει χίλιες φορές, βαρέθηκε και δεν ξαναπάτησε!!!

Link to comment
Share on other sites

Από τφτ η καλύτερη που έχω δεί είνμαι μια καινούργια σονυ με ονυξ επίστρωση.Η οθόνη απλά δεν παίζεται.Όποιος έχει δεί τα καινούργια φορητα της σονυ καταλαβαίνουν για τι μιλάω...Κορυφη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ παρα πολύ για τη βοήθεια σας . Απο ότι κατάλαβα ο τομέας οθόνη είναι λίγο πικραμένος γιατί δεν υπάρχει κάποιο όνομα αναφοράς ( δηλ: ειναι καλή σαν την τάδε μάρκα) και λέω να ακολουθήσω την παλιά συνταγή (ελπίζω και καλή) . Eizo. Ευχαριστώ και πάλι. ( Δεύτερη οθόνη έχω μια Ag-Neovo x-174 απλά ήθελα μια για παιχνίδια μόνο). ;-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.