Jump to content



Αλλαγη Ο-ring σε 45γωνιες


evolution

Recommended Posts

εχω τα παρακατω : TFC - The Feser Companyοπως και τα : Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - 13/10mm (10x1,5mm) Anschraubtlle 45 drehbar G1/4 - kompakt - black nickel 13/10mm (10x1,5mm) Anschraubtlle 45 drehbar G1/4 - kompakt - black nickel 62217

μπορω να αλλαξω το εσωτερικο oring που εχουν γιατι και τα 2 χανουν απο εκει η καλυτερα να παρω καινουρια ?

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω κάποια spare o rings, δεν έχει τύχει ως τώρα να αλλάξω κάποιο για να σου πω αν με την αλλαγή του o ring θα κάνεις δουλειά. Πάντως δεν χάνεις τίποτε να δοκιμάσεις πρώτα αλλαγή του o ring.

Ακόμη, υπήρξαν περιπτώσεις όπου η διαρροή δεν οφείλονταν ούτε στο ρακόρ ούτε στο o ring, αλλά στο σπείρωμα υποδοχής.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω κάποια spare o rings, δεν έχει τύχει ως τώρα να αλλάξω κάποιο για να σου πω αν με την αλλαγή του o ring θα κάνεις δουλειά. Πάντως δεν χάνεις τίποτε να δοκιμάσεις πρώτα αλλαγή του o ring.

Ακόμη, υπήρξαν περιπτώσεις όπου η διαρροή δεν οφείλονταν ούτε στο ρακόρ ούτε στο o ring, αλλά στο σπείρωμα υποδοχής.

Oring εχω αρκετα μιλαω αν υπαρχει τροπος να τα ανοιξω για να αλλαχτουν τα εσωτερικα oring χανουν και τα 2 απο το σημειο που εχω κυκλωσει στη φωτογραφεια

post-14294-1416075338,2134_thumb.jpg

post-14294-1416075338,2471_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.