Jump to content



Ποια φθηνη αλλα οχι μαπα TV 32"?


cabdik

Recommended Posts

παιδια τη βοηθεια σας θελω...!

ψαχνω για τηλεοραση 32" για επαγγελματικο χωρο (ενοικιαζομενα δωματια). θελω μια τηλεοραση για τα βασικα. ουτε extreme χαρακτηριστικα (DLNA, 200ΗΖ, LED 3D.....κλπ τετοια), ουτε ακριβη! αλλα να μην ειναι και κινεζικη και κανει κανενα μπαμ!!!

μπατζετ 300-330.

ποσοτητα 7 τμχ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη βοηθεια σας θελω...!

ψαχνω για τηλεοραση 32" για επαγγελματικο χωρο (ενοικιαζομενα δωματια). θελω μια τηλεοραση για τα βασικα. ουτε extreme χαρακτηριστικα (DLNA, 200ΗΖ, LED 3D.....κλπ τετοια), ουτε ακριβη! αλλα να μην ειναι και κινεζικη και κανει κανενα μπαμ!!!

μπατζετ 300-330.

ποσοτητα 7 τμχ.

Κοίτα αυτή. Γενικά έχω εμπιστοσύνη στην Samsung και ειναι τίμια τηλεόραση για τα λεφτά της. Ούτε high-end βέβαια, αλλά ούτε και σκουπίδι. Την αγόρασε η κολλητή μου για το δωματιάκι της γιαγιάς της για να βλέπει η γυναίκα EZEL και όλα τα μοντέρνα σήριαλ της εποχής της! Πολύ ωραία χρώματα και έχει και media player. Τώρα για τα 7 τμχ που αναφέρεις ανάλογα το καταστημα λογικά θα πάρεις και καποια έκπτωση. Εγώ σου έβαλα το link του πλαισίου απλα για να δεις τα χαρ/κά της. Εναλλακτικά πάς στο πιο μικρό μοντέλο της LG (αν θυμάμαι καλά ειναι η LG32k330) αλλά δεν θα έχεις διαφορές μεγάλες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη βοηθεια σας θελω...!

ψαχνω για τηλεοραση 32" για επαγγελματικο χωρο (ενοικιαζομενα δωματια). θελω μια τηλεοραση για τα βασικα. ουτε extreme χαρακτηριστικα (DLNA, 200ΗΖ, LED 3D.....κλπ τετοια), ουτε ακριβη! αλλα να μην ειναι και κινεζικη και κανει κανενα μπαμ!!!

μπατζετ 300-330.

ποσοτητα 7 τμχ.

δες εδω

κι' εγω στο λινκ που σου δίνω την Samsung που λέει ο Wesker ξεχώρισα και την 32 lg

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε και 10-20Ευρώ για βάση τοίχου.

Εγώ πήρα το συνδιασμό LG 32LD450 (LG 32LD450 32" | Skroutz.gr) + Brateck 502 (βαση 502 - Βάσεις | Skroutz.gr) και είμαι υπερ-ευχαριστημένος μιας και βλέπω BR-rips από media player.

HD (1920x1080) δεν χρειάζεται και μπορείς να πας σε κάτι οικονομικότερο πχ LG 32LD320 32" | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε και 10-20Ευρώ για βάση τοίχου.

Εγώ πήρα το συνδιασμό LG 32LD450 (LG 32LD450 32" | Skroutz.gr) + Brateck 502 (βαση 502 - Βάσεις | Skroutz.gr) και είμαι υπερ-ευχαριστημένος μιας και βλέπω BR-rips από media player.

HD (1920x1080) δεν χρειάζεται και μπορείς να πας σε κάτι οικονομικότερο πχ LG 32LD320 32" | Skroutz.gr

Γι'αυτο δεν πρότεινα στον φίλο μας κάτι σε Full HD. Για ενοικιαζόμενα δωμάτια δεν το χρειάζεται, αν και για να λέμε την αλήθεια ελάχιστοι ειναι αυτοί που θα χρησιμοποιήσουν την TV. Εγώ στις διακοπές μου δεν άνοιξα ούτε 5 λεπτά τηλεόραση...

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο δεν πρότεινα στον φίλο μας κάτι σε Full HD. Για ενοικιαζόμενα δωμάτια δεν το χρειάζεται, αν και για να λέμε την αλήθεια ελάχιστοι ειναι αυτοί που θα χρησιμοποιήσουν την TV. Εγώ στις διακοπές μου δεν άνοιξα ούτε 5 λεπτά τηλεόραση...

για αυτο ακριβως και δεν θελω να διαλεξω ακριβη τηλ.

οποιος παει διακοπες, το τελευταιο που θα κατσει να κανει ειναι να δει τηλ!! :suicide:

The One, δεν νομιζω να αξιζει η διαφορα χρηματων για 26", γιατι για 23" ουτε που το συζηταω..!!!

tifozif1, η βαση που πηρες, ποσο στριβει δεξια αριστερα?

Link to comment
Share on other sites

Στριβει σε 2 σημεία (μια εκει που πιάνει στον τοίχο και μία εκεί που βιδώνει η tv) από ~180μοίρες στο καθένα. Έχει και +-20 μοίρες κλήση στον κατακόρυφο άξονα. Δες εδώ :

LCD-502A_L.jpg

σε ρωταω σε πραγματικα νουμερα ποσο στριβει, γιατι τα χαρακτηριστικα λενε χωρις τηλεοραση επανω!!

αλλιως στριβει με μια 23αρα κι αλλιως με μια 32αρα..!!

χθες μου προταθηκαν απο καταστημα οι εξης:

LG 32LK330 - LG 42LK430 (€349-525 αντιστοιχα)

ειναι λεει απο τις τελέυταιες σειρες της LG. τις κοιταξα λιγο στο νετ, αλλα δεν βρηκα κανα καλο review, η εστω καποιες γνωμες απο κατοχους!! τις ξερει-εχει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Eκείνο που σε ενδιαφέρει είναι:

1- να μην χαλάνε.

2- να έχουν τεράστια εγγύηση (όσο το δυνατόν δηλαδή)

3- να τις έχεις ψηλά στον τοίχο, όσο ποιό δύσκολη η πρόσβαση τόσο το καλύτερο

4- να βρίσκεις εύκολα replacable remote controlls στο εμπόριο. (φθηνά και εύκολα στον προγραμματισμό)

5- να είναι σωστά σεταρισμένες και να πιάνουν κάνα κανάλι με σήμα της προκοπής. (για τις δύσκολες ώρες)

Όλα τα άλλα χαρακτηριστικά τους απλά σε αφήνουν αδιάφορο...

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι λιγο υπερβολη 32αρα για ενοικιαζομενα ,εσυ γνωριζεις καλυτερα τι χρειαζεσαι.

Εγω θα προτεινα αυτη

Sony Bravia KDL-32BX300 32" | Skroutz.gr

τιμια τηλεορασιτσα για τα λεφτα της και γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος..

Link to comment
Share on other sites

εχουν παραγγελθει

samsung LE32D400 = €299 και

samsung UE40D5003 = €539.

ευχαριστω ολους!

skyline IS, η προταση σου δεν ειναι ασχημη. εφαμιλλη της samsung πρεπει να ειναι, βασει χαρακτηριστικων! απλα θεωρω την samsung καλυτερη στις τηλεορασεις! ετσι μου εχει κατσει, ρε παιδι μου....!!!

Link to comment
Share on other sites

εχουν παραγγελθει

samsung LE32D400 = €299 και

samsung UE40D5003 = €539.

ευχαριστω ολους!

skyline IS, η προταση σου δεν ειναι ασχημη. εφαμιλλη της samsung πρεπει να ειναι, βασει χαρακτηριστικων! απλα θεωρω την samsung καλυτερη στις τηλεορασεις! ετσι μου εχει κατσει, ρε παιδι μου....!!!

Δεν εχεις αδικο φιλε μου..Και γω οπαδος της samsung ειμαι αλλα βρηκα την σονυ ευκαιρια και την τσιμπησα

Link to comment
Share on other sites

κι εγω την θεωρησα καλη τιμη για την samsung που πηρα τελικα!

καλα για την 40αρα τι να πω..? FULL HD, LED, 100hz κλπ, θεωρω αριστη τιμη!

539 για την 40αρα LED σου, μια χαρά τιμή είναι! Πολύ δυνατή!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.