Jump to content



Pro Evolution Soccer 2012


Aligator21

Recommended Posts

θα δουμε σε κανα μισαωρο:rubik:

edit:Σε αυτή τη δοκιμαστική έκδοση θα προσφέρονται οι ομάδες: Tottenham, Bayern Munich, Inter Milan, Club America. H ιαπωνική εταιρία δήλωσε ακόμη πως έχει προχωρήσει σε βελτιώσεις των τερματοφυλάκων, της τεχνητής νοημοσύνης και πως γενικότερα οι παίκτες θα πρέπει να προσπαθήσουν περισσότερο για να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Εχοντας παιξει το demo αρκετες φορες καταληγω στα εξης:

1)Το 90% απο τις κεφαλιες απο κορνερ πανε τουβλα

2)Αμυνα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να παιξεις στο τερμα επιπεδο (αμα παιξεις με καμια αντιπαλο σοβαρη πχ barcelona,inter,manchester παιζει να μην μπορεις να τους κοψεις ουτε με βαλε και απλα να περιμενεις τους διαστημικους συνδιασμους μεχρι να δεις την μπαλα να καταληγει στα διχτυα σου)

3)Φαουλ για εναν ανεξηγητο λογο το τοιχος στηνεται αφηνοντας τεραστιο χωρο στην ανοιχτη γωνια και μπορεις να βαλεις συχνα γκολ με "τυποποιημενο τροπο"

Overall αρκετη βελτιωση αλλα αυτα πρεπει να λυθουν....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mα καλα ποσο ΖΩΑ μπορει να ειναι εκει στην ΚΟΝΑΜΙ???

Την αναλυση 5760χ1080 ποσο δυσκολο ειναι να την βαλουν? ΠΟΣΟ?:sick::sick::sick:

Στο fifa12 παιζει κανονικα σε 5760χ1080 παντως.

για το προ 2012

εχει βγει ενα kitserver 12.0.3 το οποιο το κανεις attached στο .exe με αποτελεσμα να μπορεις να παιξεις ολες τις αναλυσεις και τα aspect ratio.η κοναμι απο μονη της οντως δεν εχει κανει τπτ οσον αφορα το θεμα αναλυσεων.

Οσο για το fifa 12 ειναι ακομα χειροτερα γτ "στρετσαρει" ολα τα μενου πανω και κατω με αποτελεσμα να μην μπορεις να δεις τπτ.ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ μπηκα στο παιχνιδι και ηταν ολα παραμορφομενα.....

Επιλογος:Απλα μας εχουν παρατησει στο θεμα σπορτσ οι μεγαλες εταιριες...αφου η κονσολα πλεον εχει τον κυριο λογο στα games...

Link to comment
Share on other sites

Το Pro ήταν τεραστίων διαστάσεων ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ φέτος. Δεν μπορώ να το χωνέψω ότι με τόση αναγνώριση που έχει το game επιμένουν στην KONAMI να βγάζουν κάθε χρόνο το ίδιο game με ελαχιστες αλλαγές. Αφήνοντας στην άκρη την έλλειψη licencing της EPL καθως και την παντελώς απαράδεκτη απουσία της Bundesliga, που είναι τρομερά προβλήματα από μόνα τους, ΠΟΣΟ μα ΠΟΣΟ δύσκολο είναι τουλάχιστον να έχεις ενημερωμένα τα lineups των ομάδων !? Δηλαδή πάλι καλά που δεν έχουν τον Ibrahimovic στον Ajax ακόμα... Ήμουν ο μεγαλύτερος αντιFIFAτζης σε σημείο fanboyισμού υπέρ του PRO αλλά φέτος θα παίξω FIFA(τουλάχιστον μέχρι να κυκλοφορήσει η PESEDIT κανένα patch που να διορθώνει αυτό το χάλι).Γιατί; Γιατι σε αντίθεση με το pro μου έπεσε το σαγόνι όταν το δοκίμασα.Και δεν ξέρω αν συμφωνείτε μαζί μου αλλά τα γραφικά του FIFA μου φαίνονται πολύ μα πολύ καλύτερα απο του PES.

Καιρός να ξεκολλήσει η ΚONAMI και το επόμενο PES να μην γράφει από την κορυφή ως τα νύχια γιαπωνέζικο κονσολάδικο ποδοσφαιράκι.

Link to comment
Share on other sites

εμενα το προ φετος μ αρεσει και το θεωρω βελτιωμενο σε σχεση με τα 2 τελευταια...ειδικα στο live γινονται ωραια ματσακια!!!:clap:

Μεγαλο μειον οι μεταγραφες,οπως λεει και ο φιλος dexter20csgr...ο Cisse π.χ. ακομα στον παναθηναικο ειναι!!!!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εριξα την δυσκολια απο top player σε professional! Πρωτη φορα οσο παιζω pro....!

Ειναι αηδια, εχεις την ρεαλ και σε παιζει η οσασουνα 5 λεπτα χωρις να ακουμπας την μπαλα! το ειπα και θα το ξαναπω: ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΜΥΝΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΙΙΙΙ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις μεταγραφες θα διορθωθει με κανα patcaki στο pc

αλλιως οποιος δεν μπορει να περιμενει τις κανει χειροκινητα τις αλλαγες

ετσι ειχα κανει στο 11 :p

Δεν ειναι λύση αυτή φίλε μου , οφείλει ολόκληρη ΚΟΝΑΜΙ να μεριμνήσει να τα έχει όλα έτοιμα όταν σου ΠΟΥΛΑΕΙ ένα game.Αλλίως ας το φτιάχναμε μόνοι μας το ποδοσφαιράκι από το 0.Ελεος το PES 2012 αγοράζει όχι το PESJanuary2011.

Επιμένω στην άποψή μου, πίσσα και πούπουλα στους γιαπωνέζους , τα κονομίσανε χοντρά και τεμπελιάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα σκέψου πως γίνονται μεταγραφές μέχρι και τελευταία στιγμή

Anyway δεν προσπαθώ να κάνω κάποιον να μην του αρέσει

Πολυ απλα Σε όποιον δεν αρέσει απλά δεν το αγοράζει :)

Link to comment
Share on other sites

Εριξα την δυσκολια απο top player σε professional! Πρωτη φορα οσο παιζω pro....!

Ειναι αηδια, εχεις την ρεαλ και σε παιζει η οσασουνα 5 λεπτα χωρις να ακουμπας την μπαλα! το ειπα και θα το ξαναπω: ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΜΥΝΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΙΙΙΙ? :confused:

R1 + X ή R1 + (τετράγωνο) + Χ, με PS3 like χειριστήριο. Προσπάθησε να μάθεις πως λειτουργεί η αλλαγή κέρσορα/παίχτη με το L1, και βάλτο στο Semi-Assigned. Θα βελτιώσεις πολύ το defending gameplay σου έτσι.

Δεν ειναι λύση αυτή φίλε μου , οφείλει ολόκληρη ΚΟΝΑΜΙ να μεριμνήσει να τα έχει όλα έτοιμα όταν σου ΠΟΥΛΑΕΙ ένα game.Αλλίως ας το φτιάχναμε μόνοι μας το ποδοσφαιράκι από το 0.Ελεος το PES 2012 αγοράζει όχι το PESJanuary2011.

Επιμένω στην άποψή μου, πίσσα και πούπουλα στους γιαπωνέζους , τα κονομίσανε χοντρά και τεμπελιάζουν.

Αναμονή για το PESedit patch, αν και από ότι διαβάζω και αυτοί περιμένουν την επόμενη βδομάδα την KONAMI να βγάλει DLC με τις καινούριες μεταγραφές.

Μέχρι τότε, αν είσαι ποδοσφαιρόφιλος, παίξε FIFA 2012. Είναι εξίσου καλό, αν όχι καλύτερο, με updated transfers. Πλέον έχω απαλλαγεί από προτιμήσεις υπέρ του ενός ή του άλλου και παίζω περί ορέξεως. Απλά βάζω ίδια κουμπιά και στα δύο! ;)

Link to comment
Share on other sites

R1 + X ή R1 + (τετράγωνο) + Χ, με PS3 like χειριστήριο. Προσπάθησε να μάθεις πως λειτουργεί η αλλαγή κέρσορα/παίχτη με το L1, και βάλτο στο Semi-Assigned. Θα βελτιώσεις πολύ το defending gameplay σου έτσι.

Τα ξερω τα κουμπια απλα δεν γινεται να κοψεις ετσι... ειλικρινα απορω γιατι τοσο δυσκολο!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πραγματικά το pro φέτος είναι πολύ ανανεωμένο και βελτιωμένο συγκριτικά με το περσινό το οποίο δεν ασχολήθηκα.Το φετεινό απλά θα το λιώσω!

Ένα πρόβλημα όμως υπάρχει...

Τα χρώματα είναι κάπως έντονα να πω!!!...ή ότι σαν να είναι το gamma λάθος!!!...ή σαν να μην παίζει σωστά στην εγγενή ανάλυση!!!...κάτι τέτοιο και κάπως έτσι φαίνεται στο monitor.Και λέω στο Monitor γιατί μόλις στείλω το σήμα στην τηλεόραση,όλα είναι στην πένα!!!

Έχει γίνει και καλιμπράρισμα κιόλας στο Monitor!

Δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει.Ενώ στην τηλεόραση τα χρώματα δεν είναι τα πραγματικά λόγο μη καλιμπραρίσματος,παρόλα αυτά φαίνεται σαν εικόνα καλύτερα από ότι στο Monitor!

Το ίδιο συμβαίνει και με το pc ενός ακόμα φίλου\συμφουρήτη και μπορεί και να δει το μνμ και να επαίμβει.

Εσείς έχετε παρατηρήσει τπτ τέτοιο?Δοκιμάστε να το στείλετε το σήμα στην τηλεόραση για να δείτε μήπως δείτε διαφορά και καταλάβετε και τι σας λέω!

Πάντως η εικόνα φαίνεται ότι έχει θέμα χωρίς καν να χρειαστεί να στείλεις το δήμα στην ΤV.Απλά για να δείτε την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.