Jump to content



Πλήρης υδρόψυξη (ΕΚ Supreme Plexi/Swiftech MCW60R/MCP655/MCR320 κλπ)


racer

Recommended Posts

CPU Block: EK Supreme Plexi (Το είχα παλιά με s775 και τώρα έχω πάρει και το plate για 1155/1156/1366)

GPU Block: Swiftech MCW60R (Το είχα στην 9800GTX, μετά πήρα και το plate για τη GTX280 και κάπου υπάρχει και αυτό για τις παλιές 8800GTS/GTX. Δεν ξέρω σε ποιες τωρινές κάρτες κάνουν αυτά)

Rad: Swiftech MCR320 τριπλό

Reservoir: Alphacool Slot Repack (μπαίνει στα 5.25 bays και γεμίζει από πάνω. Από μπροστά είναι διάφανο)

Pump: Swiftech MCP655

Σωλήνες θα βάλω μέσα τα κομμάτια που χρησιμοποιούσα από τους Primochill UV πράσινους.

Ανεμιστήρες για το rad 2x Thermaltake πορτοκαλί και ένας Coolermaster, 12άρηδες φυσικά

Όλα μαζί στα 140€

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο πακετακι και σε καλη τιμη!

οποιος το παρει χαμενος δεν θα βγει

ενα τσεκαρισμα μονο ριξτε στο καπακι του supreme

για τυχον αραχνοειδη ραγισματα γυρω απο τα σπειρωματα των ρακορ

ειχαν μια αδυναμια εκει τα plexi αυτα αλλα ευτυχως κυκλοφορουν ακομα spaare acetal tops για αντικατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο τα πρόσεξα αυτά Κοπρίτη, δεν τα είχα δει ποτέ τόσο καιρό.. Πάντως είναι στο εσωτερικό μέρος και δε φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, ούτε διαρροές κλπ φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φίλε μου. Καταρχην 2 ερωτησεις. Τελικα με το καπακι του supreme υπαρχει προβλημα ή οχι? και δευτερον. θα σε ενδιέφερε ανταλλαγη με :

ASUS HD5850 1gb DirectCU Top

http://www.skroutz.g...rectCU-Top.html

Η κάρτα μου ήρθε χθες απο πλαίσιο ΑΠΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ μιασ χαλασμενης Gigabyte. Είναι ολοκαίνουρια και εντελώς αχρησιμοποιητη ( μονο για να δω αν δουλευει ) αλλα χωρις κουτια και παρελκομενα....ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΓΓΥΗΣΗ.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΊΛΑΝΕ ΑΠΟ ΠΛΑΙΣΙΟ

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα να υπάρχει; Αισθητικό είναι το θέμα (και δε φαίνεται και πολύ), σήμερα ξέστησα την υδρόψυξη και μέχρι σήμερα όλα δούλευαν χωρίς πρόβλημα.. Θα βγάλω μια φωτό το πρωί. Δε με ενδιαφέρει η ανταλλαγή.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα Plexy αυτα μπορει οπτικα να μοιαζουν οκ αλλα καποια στιγμη θα την κανουν τη ζημια

κοινως δακρυσμα και μετα τρεξιμο

οποιος το παρει τελικα ας στειλει πμ να του στειλω κι ενα τετοιο που το χω και καθεται (εις διπλουν)

μονο μεταφορικα ΕΛΤΑ θα πληρωσει, το καπακι ειναι spare

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα Plexy αυτα μπορει οπτικα να μοιαζουν οκ αλλα καποια στιγμη θα την κανουν τη ζημια

κοινως δακρυσμα και μετα τρεξιμο

οποιος το παρει τελικα ας στειλει πμ να του στειλω κι ενα τετοιο που το χω και καθεται (εις διπλουν)

μονο μεταφορικα ΕΛΤΑ θα πληρωσει, το καπακι ειναι spare

[MENTION=4655]racer[/MENTION] σορρυ για το hijack

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.