Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

π.χ στο 0:20 αν πηδάνε έτσι καταπάνω σου άντε να πετύχεις shot.

Τα συγκεκριμένα για να τα φάω όλα μαζί παταω το f βγάζω και το 2ο όπλο και τα καθαρίζω με το γομάρι που έχω ,τι skills λέτε να βάλω ?

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα πριν λίγο αφού κατάφερα και δούλεψε !!!

http://www.thelab.gr/1063333782-post12.html

η απόδοση χωρίς την κάρτα με την cpu όλα maxout fullHD min fps 8 εκεί που γίνεται του κουτρουλιού ο γάμος και max fps 70

τώρα με deticate physx το min έγινε 20/21 όπου ήτανε playable και το max 120 αλλά είχα κάποια framedrops - (σαν να laggari ένα πράγμα) σε άσχετα σημεία (bottleneck παίζει) ?

το συστηματάκι μου

cpu 920 @ 3,4

gpu1 5870 stock

gpu2 gts250 512ram stock

ram 6 gb dominator klp klp

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά βλέπεις? και δεν εννοώ στα καρέ, εννοώ γενικά στο feeling / items / κλπ???

Αξίζει η μανούρα πιστεύεις?

στο high τα physx βλέπεις διάφορα πράγματα (θέλανε να αποδώσουν καλύτερα το πιστολίδι) άλλο να πυροβολάς και να κολλάει η σφαίρα στον τοίχο και άλλο να βλέπεις να σκάει στον τοιχο και να γίνεται κομματάκια (σπίθες) ή ειδικά όταν είσαι με παρέα lanaki και πέφτει το πιστολίδι και γεμίζει το μέρος με τρύπες και πετραδάκια !

επίσης ψάξτε στο youtube οn/off physx

πάντως πιστεύω ότι μπορούμε να αρκεστούμε και στο medium για physx

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα πριν λίγο αφού κατάφερα και δούλεψε !!!

http://www.thelab.gr/1063333782-post12.html

η απόδοση χωρίς την κάρτα με την cpu όλα maxout fullHD min fps 8 εκεί που γίνεται του κουτρουλιού ο γάμος και max fps 70

τώρα με deticate physx το min έγινε 20/21 όπου ήτανε playable και το max 120 αλλά είχα κάποια framedrops - (σαν να laggari ένα πράγμα) σε άσχετα σημεία (bottleneck παίζει) ?

το συστηματάκι μου

cpu 920 @ 3,4

gpu1 5870 stock

gpu2 gts250 512ram stock

ram 6 gb dominator klp klp

τι usage βλέπεις στην 250;

τεράστια διαφορά το 21 από το 8 minimum!

δοκίμασε να την κάνει λίγο overclock την κάρτα, έχω ακούσει ότι πάνω από όλα μετράει η συχνότητα!

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

h gts 250 την άλλαξα slot την είχα βάλει στο χ8 :confused: , τώρα την έβαλα χ16 και είναι ελάχιστα καλύτερα

ερώτηση να δοκιμάσω και με μία msi ligh... 550 να γελάσουμε λίγο :ph34r:

το usage της gts250 φτάνει εως 60% τώρα στο χ16

επίσης να πω ότι μάλλον παίζει ρόλο και η μνήμη που έχει πάνω σε μένα η gts250 είναι 512 πιστεύω ότι αν ήτανε με 1γβ θα 'ητανε καλύτερα αλλά no money no honey δεν έχω και καμιά παρόμοια nvidia 1gb να δω τι γίνεται

πάντος όποιος θέλει παίρνει μία να δοκιμάσει να πει το έκανα και εγώ ακολουθάτε τις οδηγίες πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! GOTY και σε έκπτωση, σιγά μη δώσουμε 70€+ για παιχνίδι... :p

To steam μας καλομαθαίνει :innocent:

Edit: Τώρα που κοίταζα για το PhysX.Αξίζει να βάλω την 9500Gt μαζί με την 4870 για Physx ή μπα?

Έγινε επεξεργασία από Tsunami
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, τα skill για τα όπλα τα αφαίρεσαν; Εννοώ, στο 1 όσο χρησιμοποιούσες ένα συγκεκριμένο τύπο, τα ποσοστά του ( weapon levels ) αυξάνονταν...

Επίσης, οι κλάσεις δεν έχουν προτιμήσεις σε συγκεκριμένα όπλα; Επέλεξα Commando... Αυτός τώρα είναι καλός ας πούμε στα τυφέκια ή όλα τα οπλά είναι το ίδιο για κάθε κλάση; Στο 1 επέλεξα τον κυνηγό ο οποίος ήταν καλός στo sniping και τα πιστόλια, επί παραδείγματι...

Παρεμπιπτόντως, το μενού στο 1 ήταν ψιλο-χάλι, στο 2 ακόμη χειρότερο!

Έγινε επεξεργασία από NikMark
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το GAME είναι όντως GAME OF THE YEAR !!!

Tip ότι και να πάρετε από χαρακτήρες γεμίστε την μία καρτέλα με τα skills !!!

επίσης μην παίζεται μόνο το story γιατί μετά από ένα σημείο τα τέρατα έχουν 4-5 lvl διαφορά με σας και κάνεις μισή ώρα να τα φας !!!

Εγώ στο 1 τα είχα σκατώσει και είχα 4-5 επίπεδα διαφορά, αλλά υπέρ μου... Είχε γίνει βαρετό απ΄ένα σημείο και μετά διότι τσάμπα μ΄ενοχλούσαν τα μπαρμπαδέλια. Αυτή τη φορά θα παίξω προσεκτικά με τα quests, τώρα που είμαι καλύτερα εγκλιματισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.