Jump to content



Αναβάθμιση CPU σε HP Pavilion DV7-6010ev


mitsos1os

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Μου έχει γυαλίσει το λαπτοπ, HP Pavilion dv7-6010ev . Η κάρτα γραφικών που δίνει είνει εξωπραγματική για την τιμή του ( 700 ευρώ). Το μόνο που με κρατάει πίσω είναι ότι έχει τον Core i3 2310m πάνω. Αυτό που θα ήθελα να μου πείτε είναι αν ξέρετε αν μπορεί σίγουρα στο μέλλον να αναβαθμιστεί σε core i5 2410m. Εφόσον αυτοί οι Sandy Bridge βγήκαν πακέτο και το ίδιο socket και specs, θεωρώ πως ναι, αλλά αν μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει....Μπορώ να το εγκαταστήσω μόνος μου, απλά φοβάμαι μην τυχόν υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί στο motherboard ώστε να δέχεται μόνο το factory default. Επίσης κάποιος μου είπε ότι η CPU είναι κολλημένη στην Motherboard, αλλά δεν το έχω δει αυτό σε λάπτοπ κανονικού μεγέθους πάρα μόνο για τους Atom στα netbooks. Καμία γνωμή παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.