Jump to content



visionstudio.gr


Recommended Posts

Δώσε μου 10 ώρες να ψάξω όλα τα forum για να σου δώσω τα link για τον κόσμο που παραπονέθηκε για crashαρισμένους green.

Μην με στήσεις.

καποια επησιμη ανακοινωση θελω οτι οντως ηταν προβληματικη παρτιδα απο φορουμ οπως ειπα και πιο πανω δεν μου λει κατι γιατι ζητημα να βγαινουν να γραφουν σε φορουμ το 10% τον χρηστων αρα δεν το θεωρω αξιοπιστο στοιχειο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

δεν ειναι απλα ακριβοι.ειναι απλησιαστοι.... και σε οποιον χαλασανε 2-3-6 δισκοι στα συστηματα του, δεν σημαινει οτι ηταν προβληματικη η παρτιδα. μπορει να χει βαλει της πλακας τροιφοδοτικα και οχι ups...

Link to comment
Share on other sites

To 10% των χρηστων πιστευεις οτι ειχε καμια ορεξη να βγει και να γραψει σε φορουμ , αν δεν ειχε οντως προβλημα?

Aυτο που λεω εγω ειναι οτι μονο απο αυτους που γραφουν στα φορουμ δεν μπορεις να χαρακτηρησεις μια παρτιδα η ενα προιον προβληματικο

εμενα που πηρα 5-6 5970(sapphire) στη σειρα και ειχαν ολες προβλημα με σχεδον συνεχομενα serial μπορω να πω οτι κατα πασα πιθανοτητα προκειται για προβληματικη παρτιδα εχτος αν μου κατσαν ολα τα προβληματικα κοματια τις σειρας

αρα αυτο που μου λες δεν στεκει καλα κανουν και εφοσον εχουν προβλημα το γραφουν πρεπει να υπαρχει το feedback για ολα τα προιντα αλλα ποτε δεν μπορεις να ξες αν ηταν το προβλημα του δισκου (ελαττωματικη παρτιδα) η το προβλημα δημιουργηθηκε απο τροφοδοτικο καποια υπερταση στο δικτιο διακοπη και πολλα αλλα αν παρω εγω ενα no name τροφοδοτικο τον 400W το φορτωσω τερμα και το εχω στα ορια με 1-2 διακοπες πολυ πιθανο αν καει ειναι να παρει και κατι ακομα μαζι του αλλα ο χρηστης θα βγει να πει οτι χαλασε ο δισκος δεν θα σου πει εγω ειχα για τα αναθεμα τροφοδοτικο σε ενα πολυμπριζω τον 2 ευρω και το ρευμα στη περιοχη μου ειναι οτι νανε θα γραψει ξες εκει που επεζα τα εφτυσε ο δισκος μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν που είχα 3 από τους 4 χαλασμένους Green 2TB EARS, με τροφοδοτικό Corsair HX850 Watt και UPS, περνάω το τεστ ή απλά έτυχε;

Σύμφωνα με επίσημα στοιχεία λοιπόν οι WD 2TB EARS (Green) έχουν failure rate κοντά στο 5%. Επειδή έχω ακούσει και για άλλους πιστεύω πως το 5% είναι λίγο μαγειρεμένο. Θα έλεγα κοντά στο 10%...

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

5970 sapphire ειχαν μεγαλο θεμα με τα ΝΕΚΡΑ dvi....τοσες επεστρεψα στο πλαισιο!

Εμενα κολλημενοι ανεμηστηρες στο 100% 3 επειδη με κατηγορησα οτι τις χαλαω εγω τις δοκιμασαμε και εκει μπροστα

Εγώ λοιπόν που είχα 3 από τους 4 χαλασμένους Green 2TB EARS, με τροφοδοτικό Corsair HX850 Watt και UPS, περνάω το τεστ ή απλά έτυχε;

Σύμφωνα με επίσημα στοιχεία λοιπόν οι WD 2TB EARS (Green) έχουν failure rate κοντά στο 5%. Επειδή έχω ακούσει και για άλλους πιστεύω πως το 5% είναι λίγο μαγειρεμένο. Θα έλεγα κοντά στο 10%...

Δεν ειπα οτι δεν χαλανε αλλα δεν θεωρω σωστο να βγαινει ο καθενας και να λει μην παρεις αυτο του μητσου του χαλασε

και μενα αυριο μπορει να χαλασουν ολοι αλλα μπορει να τους κρατησω και αλλα 10 χρονια ποτε δεν ξες στα ηλεκτρονικα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν που είχα 3 από τους 4 χαλασμένους Green 2TB EARS, με τροφοδοτικό Corsair HX850 Watt και UPS, περνάω το τεστ ή απλά έτυχε;

Σύμφωνα με επίσημα στοιχεία λοιπόν οι WD 2TB EARS (Green) έχουν failure rate κοντά στο 5%. Επειδή έχω ακούσει και για άλλους πιστεύω πως το 5% είναι λίγο μαγειρεμένο. Θα έλεγα κοντά στο 10%...

δεν μας λες ομως η αν λες ιπο πριν και δε το δα σορρυ λαθος μου, ηρθαν ψοφιοι οι δισκοι η ψοφησαν μετα απο χρηση στο πολυ σωστα σε ρευμα υποθετω,αφου μονο με πολυμετρο εισαι 100% σιγουρος, μηχανημα σου? γιΑΤΙ αν σου ρθαν ψοφιοι ειναι και θεμα μεταφορας, αν ψοφησαν στην πορεια...ειναι αλλο, ειναι θεμα αξιοπιστιας.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα-σιγά ψόφησαν ενώ δούλευαν. Ο πρώτος μετά απο 2μηνο. Ο 2ος μετά απο 5μηνο και ο 3ος μετά από 9μηνο νομίζω.

Και τους 4 τους πήρα μαζί. Οπότε πλέον περιμένω και τον τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

γενικως υπηρχε θεμα με δαυτους οτι ψοφαγανε...αλλα αν θελει η western τα 3πλα για εναν black βαρβατο,,,,να παει να να νανα που λεει και το τραγουδι. δεν φτιαχνουν σκληρους οπως παλιοτερα. αν βαλω εναν maxtor 40αρι 2001-2 να παιξει τωρα θα παιξει....

Link to comment
Share on other sites

Απο που βγαινει αυτο? εχω σε 4 μηχανηματα συνολο 6 δισκους 1/2ΤΒ εδω και 2 χρονια μπορει και παραπανω δεν εχω κανενα παραπονο

Και εγω μπορει να εχω 5 Samsung που δουλευουν αψογα, τι παει να πει αυτο;

Δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ, μα ΚΑΝΕΝΑΣ, λογος να προτιμησει καποιος τη σειρα Green.

Και μονο που εχουν μεταβλητες στροφες, εμενα μου φτανει και μου περισσευει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μπορει να εχω 5 Samsung που δουλευουν αψογα, τι παει να πει αυτο;

Δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ, μα ΚΑΝΕΝΑΣ, λογος να προτιμησει καποιος τη σειρα Green.

Και μονο που εχουν μεταβλητες στροφες, εμενα μου φτανει και μου περισσευει.

H πλάκα είναι οτί δεν έχει καν μεταβλητές στροφές.... Πολύ fail οι green. Οι blue/black/enterprise είναι όμως κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα για 1-2 χρόνια 4 κομμάτια, Samsung F3 1,5Tb...

πούλησα τους 3 κρατώντας τον 1 μέχρι σήμερα...

και επίσης αγόρασα πριν 10 μήνες 5 κομμάτια Samsung F4 2Τb.

Όλοι τους άψογοι χωρίς να κάνουν κιχ...

Θα συνεχίσω να παίρνω Samsung Hdd's με κλειστά τα μάτια...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.