Jump to content



visionstudio.gr


Recommended Posts

Ο τεχνικος ειπε οτι ειχε στραβωσει λιγο η γωνια του δισκου - εκει που ειναι το μεταλο, δλδ σρο χειροτερο σημειο (πως μπορει να εγινε αυτο δε ξερω - παιζει να τον βαρεσαν με τσαπι)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλα για να στραβωσει ο σκληρος στη γωνια, πρεπει να πεσει απο τον 1ο οροφο στο δρομο και αδυνατω να πιστεψω οτι ο κουριερ εκανε τετοιο πραγμα.

Άσε δίσκο να πέσει από ~1,5μ σε μάρμαρο υπό γωνία και πες μου αν δεν στραβώσει.

Link to comment
Share on other sites

E γενικα οι green εχουν χαμηλοτερη καταναλωση και ειναι και πιο φτηνοι.

Αν τους θες για αποθηκευση και μονο (που δε βλεπω οι μηχανικοι δισκοι να χρειαζονται για κατι αλλο - στο λειτουργικο παει ssd) δεν βλεπω λογο να πας σε black/blue.

Link to comment
Share on other sites

με μεγαλύτερο ποσοστό αστοχίας η green σειρά.

Απο που βγαινει αυτο? εχω σε 4 μηχανηματα συνολο 6 δισκους 1/2ΤΒ εδω και 2 χρονια μπορει και παραπανω δεν εχω κανενα παραπονο

Link to comment
Share on other sites

Απο που βγαινει αυτο? εχω σε 4 μηχανηματα συνολο 6 δισκους 1/2ΤΒ εδω και 2 χρονια μπορει και παραπανω δεν εχω κανενα παραπονο

Δεν σημαίνει ότι επειδή δεν είχες εσύ ότι δεν ισχύει.

Οι green είχαν κάποιες παρτίδες που είχαν περισσότερα προβλήματα από το συνηθισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαίνει ότι επειδή δεν είχες εσύ ότι δεν ισχύει.

Οι green είχαν κάποιες παρτίδες που είχαν περισσότερα προβλήματα από το συνηθισμένο.

Kαποιο Link? οπως μου λες οτι δεν συμβαινει μονο σε μενα πως θα ξερω εγω οτι επειδη βγηκαν 2-3 ατομα σε καποιο forum και γραψαν οτι ισχυει συνηθως αυτοι που θα βγουν σε ενα forum και θα γραψουν για προβληματα δεν ειναι ουτε το 10% των καταναλωτων οποτε αν δεν δω επισημο link δεν τα πιστευω ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Kαποιο Link? οπως μου λες οτι δεν συμβαινει μονο σε μενα πως θα ξερω εγω οτι επειδη βγηκαν 2-3 ατομα σε καποιο forum και γραψαν οτι ισχυει συνηθως αυτοι που θα βγουν σε ενα forum και θα γραψουν για προβληματα δεν ειναι ουτε το 10% των καταναλωτων οποτε αν δεν δω επισημο link δεν τα πιστευω ευκολα

επειδη δεν συμβαινει σε σενα αυτο δεν σημαινει πως δεν συμβαινει σε κανενα..

3green διαφορετικων χωρητικοτητων μου εχουν καει,και τωρα παιρνω seagate lp οποτε θελω "χωρο"..!

αυτοι οι δισκοι ηταν σε κουτι αποκλειστηκα για αυτους και μονο,δεν ειχε υγρασια κτλ,περιεχε μεταξυ αλλων εργασιες μου, σημειωσεις απο την πρωτη μερα της σχολης,μελετες ενος αδερφικου φιλου και ηταν επιτηδες παροπλησμενοι..!;)

ακομα το φυσαμε και δεν κρυωνει..!

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν συμβαινει σε σενα αυτο δεν σημαινει πως δεν συμβαινει σε κανενα..

3green διαφορετικων χωρητικοτητων μου εχουν καει,και τωρα παιρνω seagate lp οποτε θελω "χωρο"..!

αυτοι οι δισκοι ηταν σε κουτι αποκλειστηκα για αυτους και μονο,δεν ειχε υγρασια κτλ,περιεχε μεταξυ αλλων εργασιες μου, σημειωσεις απο την πρωτη μερα της σχολης,μελετες ενος αδερφικου φιλου και ηταν επιτηδες παροπλησμενοι..!;)

ακομα το φυσαμε και δεν κρυωνει..!

Mα ομως δεξου και αυτο που λεω εγω επειδη ετυχε εδω μεσα 10 ατομα να εχουν προβλημα δεν δεχομε να χαρακτηριζετε μια σειρα προιντων προβληματικη και να αποτρεπουμε χρηστες να τους αγορασουν χωρις κατι χειροπιαστο δειξτε μου ενα link τις προκοπης που να λει οτι οντως βγηκε προβληματικη παρτιδα και ζηταω και συγνωμη

Εγω απο την αλλη εχω παρει 5 η 6 δισκους samsung spinpoint και για δικα μου συστηματα και για φιλους και εχουν βγει ηδη οι 4 off - διαφορες χωρητικοτητες - αμα ειναι και εγω να αρχισω να λεω οτι samsung spinpoint ειναι προβληματικοι επειδη εμενα μου εχουν κατσει τα στραβα κομματια

Έγινε επεξεργασία από evolution
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.